Udostępnij teraz w social media:

Czy zdarza Ci się, że nie używasz Bluetootha na swoim komputerze z systemem Linux? Chcesz to wyłączyć? Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, ponieważ pokazujemy, jak wyłączyć Bluetooth w systemie Linux!

Gnome Shell

Wyłączenie Bluetooth w Gnome Shell jest bardzo szybkie i łatwe dzięki interfejsowi użytkownika na pulpicie. Aby to zrobić, zacznij od przejścia do menu panelu Gnome Shell w prawym rogu. Tam kliknij go, aby wyświetlić opcje w środku.

W menu jest kilka opcji do wyboru. Dostępne opcje to „Połączenie przewodowe” (lub Wi-Fi, jeśli używasz Wi-Fi), „Ustawienia”, „Zablokuj”, Wyłącz / Wyloguj, a także menu Bluetooth z „Włącz” obok. Kliknij menu Bluetooth za pomocą myszy, aby wyświetlić dostępne opcje.

W menu Bluetooth są dwie opcje. Dostępne opcje to „Wyłącz” i „Ustawienia Bluetooth”. Wybierz przycisk „Wyłącz”, aby natychmiast wyłączyć łączność Bluetooth dla Gnome Shell.

Włącz ponownie Bluetooth

Aby ponownie włączyć Bluetooth w Gnome Shell, wykonaj następujące czynności. Najpierw otwórz menu panelu. Następnie znajdź przycisk „Ustawienia” i kliknij go, aby uruchomić okno ustawień. W oknie ustawień poszukaj „Bluetooth” i kliknij na nią.

Sprawdź -   Jak znaleźć brakującą piosenkę w iTunes na Windows 10

W menu „Bluetooth” zobaczysz komunikat „Tryb samolotowy jest włączony”. Kliknij „Wyłącz tryb samolotowy”, aby ponownie włączyć Bluetooth w Gnome Shell.

Plazma KDE 5

Wyłączanie Bluetooth w KDE Plasma 5 odbywa się z panelu, podobnie jak wiele innych operacji (WiFi, dźwięk itp.) Aby wyłączyć Bluetooth w środowisku pulpitu KDE Plasma 5, przejdź do ikony Bluetooth na panelu i kliknij na nim, aby otworzyć menu Bluetooth.

W menu Bluetooth zobaczysz komunikat „Nie znaleziono urządzeń”. W tym menu zobaczysz także małą ikonę Bluetooth w lewym górnym rogu z polem wyboru obok niej. Zaznacz to pole wyboru, aby wyłączyć Bluetooth.

Po wyłączeniu Bluetooth w KDE Plasma 5 ikona Bluetooth na panelu zmieni kolor z białego na szary, wskazując, że Bluetooth jest rzeczywiście wyłączony.

Włącz ponownie Bluetooth

Chcesz ponownie włączyć Bluetooth w KDE Plasma 5? Oto jak to zrobić. Najpierw przejdź do menu panelu w KDE Plasma 5 i kliknij ikonę Bluetooth, aby uzyskać dostęp do menu Bluetooth.

W menu Bluetooth zobaczysz komunikat „Bluetooth jest wyłączony”. Kliknij komunikat „Włącz Bluetooth”, aby natychmiast ponownie włączyć łączność Bluetooth na pulpicie KDE Plasma 5.

Sprawdź -   Jak skanować (lub ponownie skanować) kanały w telewizorze

XFCE 4

Korzystasz z komputera stacjonarnego XFCE 4 i chcesz wiedzieć, jak wyłączyć łączność Bluetooth? Oto jak to zrobić. Najpierw znajdź ikonę Bluetooth w prawej części panelu i kliknij ją, aby uzyskać dostęp do opcji.

W menu Bluetooth jest sporo opcji do wyboru. Przejrzyj opcję menu „Wyłącz Bluetooth” i kliknij ją myszą. Po wybraniu opcji „Wyłącz Bluetooth” XFCE 4 wyłączy łączność Bluetooth.

Włącz ponownie Bluetooth

Chcesz ponownie włączyć Bluetooth na pulpicie XFCE 4? Wykonaj następujące czynności. Najpierw wróć do menu Bluetooth w prawej części panelu i kliknij je. Następnie po wejściu do menu znajdź przycisk „Włącz Bluetooth” i wybierz go, aby ponownie włączyć Bluetooth.

Kumpel

Czy korzystasz ze środowiska komputerowego Mate i chcesz wyłączyć łączność Bluetooth? Oto, co należy zrobić. Najpierw przejdź do górnego panelu i kliknij myszą ikonę Bluetooth, aby otworzyć menu Bluetooth.

W menu Bluetooth jest wiele opcji do wyboru. Spójrz na górę menu Bluetooth, aby znaleźć przycisk „Wyłącz Bluetooth” i kliknij go. Jak tylko klikniesz ten przycisk, pulpit Mate wyłączy łączność Bluetooth.

Sprawdź -   Krzywa jazdy mierzy Twoje zachowanie i styl jazdy [iOS]

Włącz ponownie Bluetooth

Aby ponownie włączyć łączność Bluetooth w środowisku stacjonarnym Mate Linux, wróć do menu Bluetooth na górnym panelu. W menu Bluetooth znajdź opcję „Włącz Bluetooth” i wybierz ją. Po wybraniu tej opcji menu Bluetooth powinien zostać ponownie włączony.

Terminal

Jeśli używasz środowiska graficznego, którego nie ma na tej liście, lub wolisz używać terminala Linux, z przyjemnością dowiesz się, że można wyłączyć Bluetooth za pomocą wiersza poleceń. Aby wyłączyć Bluetooth za pomocą wiersza poleceń, uruchom okno terminala.

Po wejściu do okna terminala wykonaj polecenie sudo systemctl stop bluetooth.service. To polecenie skutecznie wyłączy usługę używaną przez Bluetooth w systemie Linux do działania.

sudo systemctl stop bluetooth.service

Włącz ponownie Bluetooth

Chcesz ponownie włączyć Bluetooth z wiersza poleceń systemu Linux? Uruchom polecenie sudo systemctl start bluetooth.service. Ponownie uruchomi usługę Bluetooth.

sudo systemctl start bluetooth.service

ZAPISZ SIĘ DO NASZEJ

newsblog.pl