Jak wyłączyć Bluetooth i WiFi za pomocą skrótu Siri na iOS 12

Pełen potencjał Siri Shortcuts zostanie wykorzystany w najbliższych miesiącach. Sama aplikacja jest nowa dla większości użytkowników, którzy zaktualizowali system do iOS 12, a tworzenie własnych skrótów wymaga trochę nauki. To powiedziawszy, użytkownicy już tworzą świetne skróty, które naprawiają pewne irytacje w iOS. Jeśli pamiętasz, w iOS 11 przełączanie Bluetooth i WiFi w centrum sterowania nie wyłączało już tych przełączników. Zamiast tego po prostu odłączyli telefon od wszystkich urządzeń i / lub sieci. Oznacza to, że aby wyłączyć którykolwiek z nich, musisz przejść przez aplikację Ustawienia. Alternatywą jest wyłączenie Bluetooth i Wi-Fi za pomocą skrótu Siri.

Skrót Siri: wyłącz Bluetooth i WiFi

Aby wyłączyć Bluetooth i Wi-Fi, musisz zaimportować dwa różne skróty; jeden dla Bluetooth i jeden dla Wi-Fi. Jeśli potrzebujesz skrótu, który może je wyłączyć, sprawdź akcje w obu tych skrótach i utwórz własne działanie niestandardowe.

Te skróty zostały stworzone przez użytkownika grapplerone Reddit. Na telefonie iPhone stuknij łącze do skrótu, który chcesz zaimportować.

Włącz / wyłącz Bluetooth

Wyłącz WiFi

Po dotknięciu tych skrótów aplikacja Skróty otworzy się z przyciskiem „Pobierz skrót”. Stuknij, aby dodać skrót do swojej biblioteki.

Oba skróty mogą przełączać stan odpowiednich przełączników, którymi sterują, tj. Możesz włączyć lub wyłączyć Bluetooth, a także możesz włączyć lub wyłączyć WiFi za pomocą skrótu. Po uruchomieniu skrótu pojawi się menu z pytaniem, czy chcesz włączyć lub wyłączyć przełącznik.

Stuknij opcję, której chcesz użyć, a stan Wi-Fi lub Bluetooth odpowiednio się zmieni.

Jeśli widżet Skróty jest już zbyt zatłoczony podstawowymi skrótami, których potrzebujesz często, możesz ustawić polecenie Siri dla obu tych skrótów. Za pomocą polecenia Siri możesz powiedzieć na przykład „Wyłącz Bluetooth” lub „Wyłącz WiFi”, aby wywołać te skróty.

Jest to prawie tak proste, jak wyłączenie Bluetooth i Wi-Fi z Centrum sterowania. Jeśli używasz skrótów na starszym urządzeniu, takim jak iPhone 6, wykonanie skrótu zajmie trochę czasu, ale ma to związek ze starym sprzętem działającym na znacznie mniejszej pamięci RAM niż przeznaczony dla iOS 12. Jednak czas potrzebny na ukończenie akcji nie jest wystarczająco długi, aby skrót był niewygodny w użyciu.

x