Jak wyłączyć dławienie iPhone’a w iOS 11.3

Pod koniec 2017 roku Apple przyznał, że spowalnia iPhone’a. To wyznanie nie było łatwe. Geekbench opublikował szczegółową analizę porównawczą iPhone’ów, aby udowodnić, że urządzenie zostało spowolnione. Użytkownicy iPhone’ów nie byli zadowoleni, a firma Apple odpowiedziała ofertą wymiany baterii iPhone’a na 2018 rok, która pozwala użytkownikom uzyskać nową baterię za 29 USD zamiast 79 USD w celu złagodzenia dławienia. Apple ogłosił również, że doda funkcję w iOS 11.3, która pozwoli użytkownikom wyłączyć dławienie iPhone’a. Ta funkcja jest dostępna w iOS 11 beta 2. Upłynie trochę czasu, zanim użytkownicy stabilnej wersji iOS 11 otrzymają tę aktualizację.

Błędne przekonania dotyczące wyłączania dławienia iPhone’a

Kiedy Apple po raz pierwszy ogłosił tę funkcję, podał trochę szczegółów na temat jej działania. Wiele wiadomości napisanych po ogłoszeniu iw oczekiwaniu na wersję beta 2 systemu iOS 11 sprawiło, że wydawało się, że będzie przełącznik On / Off, podobnie jak w przypadku trybu niskiego zużycia energii, który pozwolił użytkownikom wyłączyć dławienie iPhone’a, kiedy tylko zechcą. poszukiwany. Tak nie jest. Od iOS 11 beta 2 nie można po prostu wyłączyć dławienia iPhone’a do woli. Bateria twojego urządzenia musi spaść do pewnego poziomu, tj. Poniżej 80%, aby dławienie mogło działać i zostało wyłączone.

iPhone Throttling

Zanim będziesz mógł wyłączyć dławienie iPhone’a, musisz najpierw ustalić, czy Twój telefon jest w ogóle dławiony. Zalecamy aplikację, która może sprawdzić, jak bardzo Twój iPhone został spowolniony, ale ta aplikacja internetowa jest przydatna tylko wtedy, gdy masz system iOS 11.2.5 lub niższy. Dzieje się tak, ponieważ po zaktualizowaniu iPhone’a do iOS 11 zauważysz znaczną poprawę szybkości urządzenia. Wyniki z aplikacji mogą nadal być aktualne, ale tylko wtedy, gdy Twój telefon jest spowolniony.

To niepotwierdzone dowody, ale na naszym własnym urządzeniu testowym aplikacja internetowa SlowApple zgłosiła, że ​​iPhone 6 z systemem iOS 11.2.1 potrzebował nieco ponad 11 sekund, aby zakończyć test szybkości. Kiedy to samo urządzenie zostało zaktualizowane do iOS 11 beta 1, zajęło to nieco ponad 8 sekund. Poprawa była oczywista, gdy urządzenie było używane. Jednak bateria tego konkretnego telefonu miała 88% zdrowia, co jest imponujące jak na 3-letnie urządzenie.

Wszystko to powiedziawszy, oto jak wygląda funkcja dławienia w iOS 11. Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Bateria. Jest tu nowa opcja o nazwie Kondycja baterii (Beta). Dotknij go, a w sekcji Maksymalna pojemność zobaczysz, jak utrzymuje się stan baterii. Tylko jeśli stan baterii jest niższy niż 80%, będziesz mógł wyłączyć dławienie. Jeśli jest powyżej, Twój iPhone nie jest dławiony. W rzeczywistości prawdopodobnie pracuje w Peak Performance.

Pojemność baterii poniżej 80%

Jeśli pojemność baterii jest mniejsza niż 80%, zostanie wyświetlony komunikat z informacją, że bateria urządzenia uległa degradacji i że zostały włączone funkcje zarządzania wydajnością. Te funkcje ograniczają Twoje urządzenie. Zobaczysz ten komunikat w sekcji Możliwości szczytowej wydajności, a pod nią będzie link „Wyłącz”. Jeśli dotkniesz tego łącza, wyłączy on dławienie.

Ostrzegamy, że nie można ponownie włączyć dławienia w dowolnym momencie. Jeśli telefon nieoczekiwanie wyłączy się po wyłączeniu ograniczania przepustowości, iOS 11 ponownie włączy ograniczanie. Poza tym scenariuszem użytkownik nie ma kontroli nad włączeniem ograniczania przepustowości.

Prędkość iPhone’a z wyłączonym dławieniem

Jeśli wyłączysz dławienie iPhone’a, Twój iPhone nie będzie działał tak szybko, jak wtedy, gdy go otrzymałeś. Będzie szybszy niż wcześniej, ale nie powróci do prędkości, z jaką działał, gdy był fabrycznie nowy. Jeśli bateria straciła na wartości, możesz ją wymienić w firmie Apple. Jeśli nie stracił na wartości, uaktualnienie do iOS 11 sprawi, że urządzenie będzie tak szybkie, jak to tylko możliwe. Zdobycie nowej baterii nie zrobi dużej różnicy, jednak jeśli możesz, i tak powinieneś kupić nową baterię.

Nowa bateria będzie dobrze nowa. W kolejnych latach, jeśli nie zaktualizujesz swojego iPhone’a, nowa bateria zapewni maksymalną wydajność tak długo, jak to możliwe. Pamiętaj, że program wymiany baterii za 29 USD zakończy się w 2019 r., A nowa bateria będzie kosztować 79 USD. Kup nową baterię, jeśli możesz.