Jak wyłączyć efekty w Filmach i TV w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

W systemie Windows 10 dostępna jest aplikacja do odtwarzania plików wideo o nazwie Movies & TV. Ta aplikacja jest podstawowa i brakuje jej funkcji, takich jak możliwość tworzenia listy odtwarzania, chociaż można ją przełączyć do następnego pliku wideo w folderze.

Jeśli porównasz aplikację Filmy i TV z aplikacją Windows Media Player, jest to zdecydowanie krok w dół pod względem funkcji. Firma Microsoft nigdy nie zamierzała tworzyć zamiennika dla swojego bardziej zaawansowanego odtwarzacza wideo. Zamiast tego wydaje się, że stworzył aplikację, która ma służyć do oglądania filmów i niewiele więcej.

Efekty w filmach i telewizji

Jedną raczej nieznaną funkcją aplikacji Filmy i TV jest to, że stosuje ona efekty do odtwarzanych multimediów. Efekty mają na celu ulepszenie wideo, aby wyglądało lepiej, tj. Ciemne partie są rozjaśnione, a zbyt jasne części są znormalizowane.

Możesz je jednak dość łatwo wyłączyć i porównać, jak lubisz oglądać filmy bez nich. Jeśli nie podoba Ci się to, co widzisz, możesz łatwo je ponownie włączyć.

Otwórz aplikację Ustawienia (skrót klawiaturowy Win + I). Przejdź do grupy ustawień Aplikacje. Wybierz kartę Odtwarzanie wideo. Wyłącz opcję „Automatycznie przetwarzaj wideo w celu ulepszenia”, aby wyłączyć efekty. Zamknij aplikację Filmy i TV i otwórz ją ponownie.

Inne ulepszenia wideo

Windows 10 i aplikacja Filmy i TV to nie jedyne składniki oprogramowania, które próbują ulepszyć wygląd wideo podczas odtwarzania. Graficzny panel sterowania Nvidii również próbuje ulepszyć wideo, ale znowu możesz go wyłączyć.

  Jak ukryć wartości i wskaźniki błędów w programie Microsoft Excel

Otwórz panel sterowania Nvidia. W kolumnie po lewej stronie rozwiń Wideo. Wybierz opcję Dostosuj ustawienia kolorów wideo. W panelu po prawej stronie wybierz opcję „Z ustawieniami Nvidii”.

Inne karty graficzne

Zarówno Intel, jak i AMD mają aplikacje do sterowania grafiką w twoim systemie. Jeśli posiadasz jeden z tych dwóch układów, sprawdź w aplikacji ustawienia związane z odtwarzaniem wideo i / lub ustawieniami wideo.

Wniosek

Ulepszenia mogą, ale nie muszą, pogorszyć jakość filmu. Zasadniczo jest to korekcja kolorów, ale zamiast zdjęć jest ona wykonywana dla odtwarzanego wideo. Ta funkcja nie jest całkowicie bezużyteczna, ponieważ istnieje wiele profesjonalnie nakręconych filmów, które są zbyt ciemne lub zbyt jasne. Użytkownicy rzadko mogą z tym zrobić coś innego niż dostosować jasność ekranów i mieć nadzieję, że większość materiału wideo będzie dobrze wyglądać. W takich przypadkach ulepszenia mogą okazać się przydatne.

  Jak używać urządzenia z Androidem do tworzenia kopii zapasowych plików Linuksa

newsblog.pl

x