Jak wyłączyć i dezaktywować iMessage na iPhonie lub iPadzie

Apple iMessage jest jedną z najpopularniejszych platform do przesyłania wiadomości i jest świetnym sposobem, aby Apple zablokował ludzi w swoim ekosystemie. Mimo że iMessage jest świetny, nadal może być konieczne wyłączenie lub całkowite wyłączenie go.

Niektóre z tych czasów mogą być spowodowane dobrym, staromodnym rozwiązywaniem problemów (a może naprawdę przeskoczyłeś na Androida) Bez względu na powody, będziesz musiał nie tylko wyłączyć iMessage na swoim iPhonie lub iPadzie, ale potencjalnie powiedzieć Apple, aby usunął numer z iMessage po stronie serwera.

Brzmi strasznie, prawda? Nie martw się, jesteśmy tutaj, aby pomóc.

Jak wyłączyć iMessage na swoim iPhonie lub iPadzie

Wyłączenie iMessage na iPhonie lub iPadzie jest często pierwszym krokiem, który należy wykonać, jeśli masz problemy z wysyłaniem lub odbieraniem wiadomości. Proste wyłączenie, a następnie ponowne włączenie może często obudzić iMessage i chociaż możemy nie chcieć tego przyznać, odwieczna sugestia, aby coś wyłączyć, a następnie ponownie włączyć, działa częściej niż nie.

Aby wyłączyć iMessage, przejdź do aplikacji Ustawienia i dotknij „Wiadomości”.

Zakończ proces wyłączania iMessage, przesuwając przełącznik. Jeśli musisz go ponownie włączyć, tutaj też możesz to zrobić.

Jak dezaktywować iMessage

Jeśli odchodzisz od iPhone’a i chcesz całkowicie skończyć z iMessage, najlepszym rozwiązaniem jest dezaktywacja numeru telefonu i centralne usunięcie go z usługi iMessage. Aby to osiągnąć, odwiedź selfsolve.apple.com/deregister-imessage i wprowadź swój numer telefonu po wybraniu kraju. Naciśnij „Wyślij kod”, aby rozpocząć proces.

Apple wyśle ​​Ci kod potwierdzający SMS-em, a po jego otrzymaniu podłącz go do pola „Kod potwierdzający”, a następnie naciśnij „Prześlij”.

Po wykonaniu wszystkich tych kroków Twój numer telefonu nie będzie już powiązany z iMessage. SMS-y pozostaną niezmienione i będą działać jak zwykle.