Jak wyłączyć lub usunąć konto Twitch

Twitch to świetna platforma do siedzenia, relaksu i oglądania ulubionych streamerów grających w gry i rozmawiających ze swoimi społecznościami. Jeśli jednak znudzi Ci się Twitch, możesz chcieć wyłączyć lub usunąć swoje konto. Oto jak.

Jak wyłączyć konto Twitch

Jeśli potrzebujesz trochę czasu z dala od Twitcha, możesz najpierw wyłączyć swoje konto. Umożliwi to tymczasowe wstrzymanie Twojej aktywności na Twitchu i ukrycie Twojego profilu. Nie będziesz mieć możliwości logowania się, czatowania ani korzystania z konta w żaden sposób, chyba że ponownie je włączysz.

To dobra opcja, jeśli chcesz trochę czasu z dala od platformy, ale myślisz o powrocie później. Nie zapomnij najpierw zakończyć aktywnych subskrypcji Twitch Prime i innych płatnych subskrypcji kanałów, aby upewnić się, że nie zostaną naliczone opłaty, gdy Twoje konto jest wyłączone.

Jeśli zapomnisz, nie martw się – Twitch powinien automatycznie zakończyć te subskrypcje po ich wygaśnięciu. Jeśli ponownie włączysz swoje konto przed zakończeniem subskrypcji, możesz nadal korzystać z przywilejów z nimi związanych.

Aby wyłączyć swoje konto Twitch, przejdź do Witryna Twitch i zaloguj się. Musisz to zrobić w przeglądarce internetowej, ponieważ nie będziesz w stanie wyłączyć swojego konta za pomocą aplikacji Twitch na komputerze stacjonarnym, iPhonie ani Androidzie.

Po zalogowaniu się wybierz ikonę konta w prawym górnym rogu. W menu rozwijanym kliknij opcję „Ustawienia”.

Na stronie ustawień Twitch przewiń w dół, aż dojdziesz do sekcji „Wyłączanie konta Twitch”, a następnie kliknij link „Wyłącz konto”.

W obszarze ustawień Twitch kliknij plik

Upewnij się, że konto Twitch, na które jesteś zalogowany, jest kontem, które chcesz wyłączyć. Jeśli chcesz, możesz podać powód w polu „Powiedz nam, dlaczego wyłączasz swoje konto”, ale jest to całkowicie opcjonalne.

Gdy będziesz gotowy do wyłączenia konta, kliknij przycisk „Wyłącz konto”.

Podaj powód wyłączenia konta Twitch, jeśli chcesz, a następnie kliknij

Twoje konto powinno być teraz wyłączone. Zostaniesz wylogowany z Twitcha, a cała aktywność na Twoim koncie powinna zostać wstrzymana.

Wiadomość potwierdzająca, że ​​twoje konto Twitch zostało wyłączone po wyłączeniu, jak pokazano na stronie internetowej Twitch.

Jeśli w dowolnym momencie chcesz ponownie włączyć swoje konto, zaloguj się ponownie do Twitcha z poziomu usługi witryna na komputery stacjonarne używając danych Twojego wyłączonego konta.

Zostaniesz zapytany, czy chcesz ponownie aktywować swoje konto – kliknij „Reaktywuj”, aby to zrobić.

Aby ponownie aktywować swoje konto Twitch, zaloguj się i kliknij

Spowoduje to przywrócenie konta, umożliwiając wznowienie przesyłania strumieniowego lub przeglądania innych streamerów.

Jak usunąć konto Twitch

Wyłączenie konta Twitch daje ci możliwość przywrócenia go, jeśli chcesz lub potrzebujesz później. Jeśli chcesz usunąć swoje konto Twitch, możesz, ale spowoduje to trwałe usunięcie wszystkiego, co jest z nim powiązane, w tym znajomych, subskrypcji i śledzenia kanału.

Nie będziesz w stanie odzyskać swojego konta po jego usunięciu, a inni użytkownicy będą mogli ubiegać się o Twój identyfikator użytkownika, gdy zostanie ono ponownie wykorzystane. Jeśli nie masz pewności, najpierw wyłącz swoje konto – zawsze możesz je usunąć później.

Aby usunąć swoje konto Twitch, przejdź do strona usuwania konta na stronie internetowej Twitch. Ten link nie jest łatwo dostępny, więc będziesz musiał kliknąć to łącze ręcznie, aby uzyskać dostęp do strony. Jeśli nie jesteś jeszcze zalogowany, musisz to zrobić najpierw.

W odpowiednim polu możesz podać powód usunięcia konta, ale jest to opcjonalne. Gdy będziesz gotowy do usunięcia konta, kliknij przycisk „Usuń konto”.

Aby usunąć swoje konto Twitch, podaj powód w podanym polu (jeśli chcesz to zrobić), a następnie kliknij

Twitch potwierdzi usunięcie konta za pomocą wiadomości o tym. Gdy się pojawi, Twoje konto Twitch, ustawienia i wszystkie inne istotne dane zostaną usunięte.

Po usunięciu konta Twitch pojawi się ta wiadomość w celu potwierdzenia, że ​​konto zostało usunięte.

Gdy to zrobisz, nie będziesz w stanie odzyskać konta, ale możesz je ponownie zarejestrować przy użyciu tego samego identyfikatora użytkownika, jeśli chcesz.

x