iOS

Jak naprawić brakujący przycisk „Dodaj osoby” w aplikacji Notatki na iOS 10

Udostępnij teraz w social media:

iOS 10 ma swoje błędy i większość z nich, jeśli nie wszystkie, można naprawić, ponownie uruchamiając urządzenie. iOS 10.0.2 został wydany, aby poradzić sobie z błędami: ponowne uruchomienie, twardy reset i przywrócenie ustawień fabrycznych nie zostały naprawione. To powiedziawszy, nie wszystko jest w porządku z nowym systemem operacyjnym. Dziwne błędy są plagą iOS 10 z ucinaniem tekstu w aplikacji Wiadomości, poważnym problemem z rozładowaniem baterii, grami działającymi wolniej na nieco starszych urządzeniach są jednymi z bardziej powszechnych. Jednym z problemów, który wpływa na aplikację Notatki, jest brak przycisku „Dodaj osoby”. Aplikacja Notatki w iOS 10 umożliwia współpracę z innymi osobami. Aby współpracować nad notatką, obok przycisku Udostępnij na samej górze notatki znajduje się przycisk „Dodaj osoby”. Musisz dotknąć tego przycisku, jeśli chcesz dodać do niego współpracownika. Niestety nie wszyscy użytkownicy mogą to zobaczyć. Rozwiązanie jest dość proste. Oto, co musisz zrobić.

  Jak naprawić błąd „Przepraszamy, wystąpił problem z aplikacją” dla aplikacji Skróty Siri na iOS

Zanim spróbujesz cokolwiek innego, upewnij się, że masz włączoną usługę iCloud, a aplikacja Notes ma do niej dostęp. Jeśli pomimo włączenia iCloud i Notatek, które mają do niego dostęp, nadal nie widzisz przycisku „Dodaj osoby”, wykonaj poniższe czynności.

Krok 1: Usuń aplikację Notatki. iOS 10 umożliwia usuwanie aplikacji giełdowych, tak jak każdą inną aplikację. Po prostu dotknij i przytrzymaj ikonę aplikacji Notatki. Kiedy zacznie się trząść, dotknij przycisku krzyżyka w lewym górnym rogu, aby go usunąć. Powinniśmy Cię ostrzec, że spowoduje to usunięcie wszystkich notatek w folderze „Na tym telefonie”. Utwórz ich kopie zapasowe w iCloud, aby zapewnić im bezpieczeństwo.

  Jak naprawić błąd „Nie można włączyć połączeń na innych urządzeniach” w systemie iOS

Krok 2: Uruchom ponownie telefon. Nie pomijaj tego kroku.

Krok 3: Pobierz aplikację Notes z App Store. Upewnij się, że został opublikowany przez firmę Apple i nie instalujesz spamu w telefonie,

Krok 4: Skonfiguruj aplikację Notatki. Poprosi Cię o przyznanie mu dostępu do iCloud. Gdy to zrobisz, wróć do aplikacji Notatki i dotknij przycisku „Uaktualnij”.

Krok 5: Zrestartuj urządzenie jeszcze raz, aby uzyskać dokładny pomiar. Przycisk „Dodaj osoby” zacznie się pojawiać obok przycisku Udostępnij.

Zostało to przetestowane na telefonie iPhone 6 z systemem iOS 10.0.2.

x