Co oznacza „IMY” i jak z niego korzystasz?

W dzisiejszym zabieganym świecie nie zawsze jest łatwo znaleźć czas, aby zadzwonić i spotkać się z przyjaciółmi i bliskimi. Zamiast nigdy się nie komunikować, kiedy myślisz o kimś, wyślij mu krótki tekst „Tęsknię za tobą” lub „IMY”.

„Tęsknię za Tobą”

IMY to skrót wyrażenia „Tęsknię za Tobą” i jest najczęściej używany w wiadomościach tekstowych i nieformalnej komunikacji. Jest to prosty (i przemyślany) sposób na powiedzenie innej osobie, że za nią tęsknisz.

Według Google Trends hasło „IMY” było najczęściej wyszukiwane w Stanach Zjednoczonych, Armenii i Libanie. Wyszukiwane hasło naprawdę zaczęło gwałtownie rosnąć w sieci w 2004 r., A jego popularność wzrosła, zwłaszcza na początku pandemii COVID-19 w 2020 r., Ze szczególnym uwzględnieniem wiadomości tekstowych i piosenki „IMY (Miss You)” autorstwa Kodak Black.

Jak korzystać z IMY

Skrót jest najczęściej używany i rozumiany przez młodsze pokolenia (pomyśl o pokoleniach Y i Z), ale nie zakładaj się, że ktoś, kto nie jest tak obeznany z technologią lub tekstem, zrozumie, co oznacza to wyrażenie.

Oto kilka właściwych sposobów korzystania z IMY w tekstach:

Myślę o Tobie. IMY dużo.
Jak się miewasz? IMY!
IMYT. Mam nadzieję, że masz się dobrze.

Slang nie ogranicza się do intymnych interakcji. Może być również używany w przypadku bliskich przyjaciół, którzy nie widzieli się lub nie rozmawiali przez dłuższy czas. Na przykład przyjaciele, którzy stracili kontakt z powodu stresujących sytuacji życiowych.

„IMY” a „ILY”

Istnieje kilka odmian IMY, które są powszechne na platformach komunikacyjnych i są najbardziej podobne do „ILY” lub „I Love You”, ponieważ łatwo jest zamienić słowo „miss” na „love”. Skróty takie jak „ILYSM” (I Love You So Much) i „ILYMTA” (I Love You More Than Anything) są łatwo zamienne. Oczywiście, użycie słów „miss” i „love” ma dwa zupełnie różne znaczenia, więc uważaj, które słowo wybierzesz.

Samodzielny skrót „MY” („Miss You”) prawie nigdy nie jest używany, ponieważ jest to już angielskie słowo.

Wszystkie te odmiany mogą być pisane wielkimi literami lub bez wielkich liter. IMY jest nieformalny i może być używany do szybkiego odpowiadania na wiadomości, ale w wielu profesjonalnych sytuacjach należy unikać slangu online.

Odmiany IMY oznaczają dokładnie to samo, co oryginalna fraza, z różnym stopniem pilności. Możesz odpowiedzieć „Tęsknię za Tobą” za pomocą „IMYT” (lub „IMY2”), aby ktoś wiedział, że też za nim tęsknisz. Oto kilka innych opcji do wyboru:

„IMYSM” Tak bardzo za tobą tęsknię.
„IMYM” Tęsknię za tobą bardziej.
„MYSM” Tak bardzo za tobą tęsknię.
„IMY2” alt. „IMYT”.
„IMYMTA” Tęsknię za tobą bardziej niż cokolwiek innego.

Akronimy i skróty sprawiają, że w rozmowie tekstowej wydajemy się mniej bezosobowi. Ale jednocześnie mogą pomóc przekazać poczucie bliskości i komfortu podczas wysyłania wiadomości do kogoś, na kim Ci zależy, w pracowitym dniu pracy lub w podróży.

W powszechnym użyciu jest wiele terminów i skrótów slangowych, ale niewiele z nich kojarzy się z bliskością i znajomością prostego „IMY”. Jeśli interesują Cię inne skróty i akronimy internetowe, sprawdź nasze artykuły na temat IDK i IRL.

x