Jak wyłączyć obrazy w Firefoksie na iOS

Jeśli chodzi o wolne połączenie lub po prostu oszczędzanie na abonamencie, mądrą rzeczą jest ograniczenie dostępu aplikacji do danych komórkowych. Zarówno iOS, jak i Android pozwalają ograniczyć dostęp do danych w zależności od aplikacji. Oznacza to, że możesz zezwolić na nadejście nowych e-maili i wiadomości, gdy jesteś w drodze, ale ograniczyć inne mniej przydatne aplikacje do zużywania przepustowości. Jeśli używasz Firefoksa, możesz zaoszczędzić trochę więcej na przepustowości, jeśli wyłączysz obrazy w przeglądarce.

Po wyłączeniu obrazów w przeglądarce Firefox każda odwiedzana witryna zostanie załadowana bez żadnych obrazów. Co najwyżej otrzymasz miejsce na zdjęcie. Strona tekstowa nie tylko ładuje się szybciej, ale także znacznie oszczędza czas i przepustowość.

Wyłącz obrazy w Firefoksie na iOS

Jest to nowa funkcja w Firefoksie na iOS, więc musisz zaktualizować aplikację do najnowszej wersji, tj. Do wersji 10.1. Otwórz przeglądarkę Firefox i dotknij ikony hamburgera w prawym dolnym rogu. Otworzy się menu z opcją „Ukryj obrazy”. Dotknij tej opcji, aby wyłączyć obrazy w przeglądarce Firefox.

Odwiedź stronę internetową, dowolną witrynę, a nie pokaże żadnych obrazów, bez wyjątku. Wszystko, od obrazów nagłówka po logo itp., Zostanie zablokowane.

Nawet jeśli nie próbujesz oszczędzać na przepustowości, jeśli jesteś w drodze, może to faktycznie pomóc w ulepszeniu przeglądania, ponieważ zwykle przeglądasz witryny mobilne. Witryny mobilne przeszły długą drogę i sporo się poprawiły, ale wciąż jest wiele do zrobienia. Jednym z notorycznych problemów związanych z przeglądaniem witryn internetowych w przeglądarce mobilnej jest to, jak bardzo strona przeskakuje, gdy wczytują się dodatkowe elementy na stronie. Jeśli wyłączysz obrazy w przeglądarce Firefox, strona będzie przeskakiwać o wiele mniej.

Oczywiście stanowi to problem w przypadku witryn internetowych, które oferują treści zawierające wyłącznie obrazy. Typowym przykładem jest imgur, a bardziej niejasnym przykładem są witryny internetowe, które publikują obrazy z tekstem jako treścią zamiast rzeczywistego, czytelnego tekstu.

Aby załadować obrazy, ponownie dotknij ikony hamburgera w prawym dolnym rogu, a następnie dotknij opcji Ukryj obrazy. Obrazy załadują się same. Nie ma sposobu na selektywne ładowanie obrazów, tj. Ładowanie tych, które Twoim zdaniem powinny być widoczne, zamiast ładowania ich wszystkich. Nie spowoduje to wyłączenia reklam w witrynach internetowych. Nadal będą wyglądać tak, jak zawsze. Jeśli witryna dodaje nakładkę będącą reklamą lub ofertą subskrypcji newslettera, nadal będzie się ona pojawiać.