Różnice w działaniu systemów Android i iOS są wyraźne i funkcjonalne. W Androidzie dostępna jest szuflada aplikacji, w której znajdziesz wszystkie zainstalowane programy. Na ekranie głównym możesz umieścić skróty do swoich ulubionych aplikacji. Użytkownicy Androida często chętnie zmieniają wygląd swoich ekranów głównych, a wielu z nich dąży do utrzymania porządku, umieszczając na ekranie tylko najważniejsze aplikacje. Warto zauważyć, że Android automatycznie dodaje ikony aplikacji na ekranie głównym po ich zainstalowaniu, co może skutkować chaotycznym wyglądem. Na szczęście istnieje możliwość wyłączenia tej funkcji.
Jak wyłączyć dodawanie ikon aplikacji do ekranu głównego
Aby to zrobić, wejdź na ekran główny i przytrzymaj go palcem, co wprowadzi cię w tryb edycji. Następnie dotknij ikony koła zębatego znajdującej się na dole ekranu, aby przejść do ustawień ekranu głównego. Przewiń w dół, aż znajdziesz sekcję „Ekran główny”. W tej sekcji wyłącz opcję „Dodaj ikonę do ekranu głównego”. Od teraz, gdy zainstalujesz nową aplikację, jej ikona nie będzie automatycznie dodawana do ekranu głównego.
Jeśli jednak zechcesz dodać ikonę nowo zainstalowanej aplikacji na ekran główny, otwórz szufladę aplikacji, przytrzymaj ikonę aplikacji, a następnie przeciągnij ją w górę ekranu. Automatycznie przejdziesz do ekranu głównego, gdzie wystarczy zwolnić ikonę, aby została dodana.
Różnice w ustawieniach
Fragmentacja systemu Android to problem, z którym trudno sobie poradzić. Powyższe ustawienia są dostępne w urządzeniu Nexus 6P, ale na innych modelach mogą być umieszczone w różnych lokalizacjach lub w ogóle nie występować. Może być konieczne przeprowadzenie małych poszukiwań, aby je znaleźć, ponieważ nie ma jednolitej listy ustawień dla wszystkich urządzeń. Czasami można je znaleźć w ustawieniach aplikacji Sklep Google Play, dlatego warto również sprawdzić ustawienia aplikacji uruchamiającej, jeśli taka jest zainstalowana.
Trudności w odnajdywaniu ustawień to niestety powszechny problem w systemie Android, który nie wynika wyłącznie z fragmentacji. Z każdą nową wersją Androida Google często zmienia lokalizację lub organizację ustawień. Podobne sytuacje zdarzają się także w iOS, co prowadzi do tego samego efektu; użytkownicy muszą poszukiwać opcji, do których wcześniej mieli łatwy dostęp. Proces realizacji prostych zadań może się różnić w zależności od wersji systemu operacyjnego oraz producenta urządzenia.
newsblog.pl
Maciej – redaktor, pasjonat technologii i samozwańczy pogromca błędów w systemie Windows. Zna Linuxa lepiej niż własną lodówkę, a kawa to jego główne źródło zasilania. Pisze, testuje, naprawia – i czasem nawet wyłącza i włącza ponownie. W wolnych chwilach udaje, że odpoczywa, ale i tak kończy z laptopem na kolanach.