Jak wyłączyć powiadomienia widżetu My Galaxy na telefonie Samsung

Udostępnij teraz w social media:

Samsung nie żartuje sobie z nadużywaniem oprogramowania. Przeciętne urządzenie Samsung o niskim i średnim zasięgu jest wyposażone w aplikację Samsung, która pasuje do prawie każdej aplikacji Google, z którą jest dostarczany Android. W porządku, jeśli chcesz z nich korzystać, ale producent zakłada, że ​​to robisz i lubi je przekazywać użytkownikom. Jedna taka aplikacja generuje ciągłe powiadomienia z prośbą o włączenie dla niej widżetu. Widget My Galaxy pokazuje wszelkiego rodzaju informacje, informacje, których firma Samsung normalnie nie chciałaby dla Ciebie gromadzić.

Wyłączenie powiadomień My Galaxy Widget na telefonie Samsung nie jest prostym procesem, którym powinno być. Aplikacja generująca to powiadomienie nosi nazwę Moja Galaxy i można ją znaleźć w szufladzie aplikacji. Możesz wyłączyć powiadomienia dla tej aplikacji w Ustawienia> Aplikacje (ustawienie lokalizacji różni się w zależności od urządzenia i wersji Androida), ale nie spowoduje to wyłączenia powiadomień My Galaxy Widget. Zamiast tego musisz usunąć aplikację.

  Jak zrobić kamienne cegły w Minecrafcie

Wyłącz widżet My Galaxy

Przejdź do szuflady aplikacji i poszukaj aplikacji o nazwie My Galaxy. Dotknij go i przytrzymaj, a gdy pojawi się opcja, usuń aplikację. Jeśli nie widzisz opcji usuwania po dotknięciu i przytrzymaniu aplikacji, może być konieczne usunięcie jej z aplikacji Ustawienia.

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Aplikacje. Tutaj poszukaj listy wszystkich zainstalowanych aplikacji. Stuknij aplikację My Galaxy, a zobaczysz opcję jej odinstalowania.

Ta aplikacja, choć nadużywająca się od Samsunga, może zostać usunięta w przeciwieństwie do innych aplikacji, takich jak S Secure lub Samsung Pay mini, które wymagają zrootowanego urządzenia, aby można było je usunąć. Jeśli kiedykolwiek przegapisz tę aplikację, zawsze możesz pobrać ją ponownie ze sklepu Google Play.

  Jak streamować grę NBA All-Star

Usunięcie aplikacji My Galaxy nie spowoduje żadnych skutków ubocznych. Twój telefon będzie działał normalnie. Ta aplikacja jest bezużyteczna i nie ma powodu, dla którego nikt nie instaluje aplikacji Samsunga poza wyprodukowanymi przez siebie telefonami. Pamiętaj, że używasz przede wszystkim telefonu z Androidem i nie ma żadnej większej funkcjonalności, którą Samsung mógłby zastąpić własnymi, okropnymi, energochłonnymi aplikacjami. W Twoim telefonie może brakować kilku standardowych aplikacji, które użytkownicy Androida mogą mieć domyślnie na telefonie Pixel, ale możesz je pobrać ze Sklepu Google Play.

Najgorsze jest najgorsze, jeśli uznasz, że nadużywanie Samsunga jest trochę za duże lub że usunięcie go powoduje utratę funkcji, ale nadal nie chcesz korzystać z aplikacji, rozważ zrootowanie urządzenia.

  Jak sprawdzić markę aparatu i ustawienia użyte do zrobienia zdjęcia

x