Jak wyłączyć urodziny na Facebooku

Udostępnij teraz w social media:

Wiele osób odczuwa hipokryzję w związku z otrzymywaniem życzeń w dniu urodzin od osób, których prawie nie znają. Facebook domyślnie powiadamia wszystkich znajomych o Twoich urodzinach, co nie pomaga w tej sprawie. Poza postrzeganą nieszczerością istnieją dobre powody, aby całkowicie ukryć swoje urodziny na Facebooku. Twoja data urodzenia to informacja, której złodzieje tożsamości będą chętnie szukać, a może po prostu nie chcesz przypominać ludziom o twoim wieku.

Bez względu na przyczynę, zatrzymanie powiadomień w kanałach znajomego jest prostym procesem. Z tego artykułu dowiesz się, jak to zrobić w aplikacji mobilnej i przeglądarkach komputerowych. Co więcej, jeśli masz dość otrzymywania powiadomień o urodzinach innych osób, możesz również nauczyć się usuwać tę funkcję.

Wyłączanie powiadomień o urodzinach na pulpicie

Proces nie będzie się zbytnio różnić, niezależnie od tego, czy pracujesz na komputerze stacjonarnym, czy na urządzeniu mobilnym. Zaczynamy od procesu na komputerze, ale możesz swobodnie korzystać z tego, co masz pod ręką.

  Jak znaleźć przyjaciół w określonym mieście na Facebooku

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zalogować się na swoje konto na Facebooku. Wylądujesz na swoim kanale informacyjnym. Następnie wykonaj następujące kroki:

Postępując zgodnie z tymi krokami, skutecznie sprawiłeś, że Twoje urodziny nie będą widoczne dla użytkowników Facebooka innych niż Ty. Nikt nie otrzyma powiadomień o Twoich urodzinach, ani nikt nie będzie mógł ich zobaczyć. Teraz przejdźmy do wersji mobilnej.

Wyłączanie powiadomień o urodzinach na urządzeniu mobilnym

Tym razem rozpoczniesz proces, uruchamiając aplikację Facebook na swoim telefonie. Aplikacja nie jest wymagana i możesz wykonać czynności opisane powyżej również w przeglądarce mobilnej. Po uruchomieniu aplikacji wykonaj następujące kroki:

  Jak usunąć historię na Facebooku

Jak widać, obie procedury są podobne i żadna z nich nie powinna zająć więcej niż minutę. Teraz, jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień o urodzinach innych osób, możesz to również wyłączyć.

Wyłączanie powiadomień o urodzinach znajomych

Czasami powiadomienie o urodzinach stwarza poczucie obowiązku odpowiedzi, a to może być irytujące. Aby przestać otrzymywać powiadomienia o urodzinach, wejdź na stronę ustawień Facebooka. Możesz to zrobić, klikając strzałkę w dół na górnym pasku swojej strony na Facebooku lub przechodząc do Strona ustawień bezpośrednio.

Kliknij Powiadomienia w menu po lewej stronie i przewiń w dół do Urodziny. Rozwiń sekcję Urodziny i wyłącz powiadomienia. Nie będziesz już otrzymywać powiadomień o urodzinach z Facebooka.

  Jak wysłać wiadomość do znajomego z Facebooka z Instagrama

Wszystkiego najlepszego dla Ciebie i tylko dla Ciebie

Wyłączenie lub ukrycie urodzin na Facebooku służy wielu celom. Proces jest dość prosty i bezpośredni. Wszystko, co musisz zrobić, to wejść na stronę Informacje i zmienić ustawienia prywatności, aby zabronić dostępu komukolwiek poza Tobą. Możesz to zrobić z dowolnej przeglądarki lub aplikacji Facebook. W tym czasie możesz szybko wyłączyć powiadomienia o urodzinach innych osób, jeśli masz na to ochotę.

Dlaczego chcesz, aby Twoje urodziny były ukryte przed przyjaciółmi? Czy uważasz, że to kwestia bezpieczeństwa, jeśli ludzie mają łatwy dostęp do informacji o Twojej dacie urodzenia? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

x