Jak wyłączyć wiadomości dla członków grupy na Whatsapp

Grupa Whatsapp jest zawsze tworzona, aby ułatwić komunikację z wieloma osobami. Zamiast indywidualnie wysyłać wiadomości do innych osób, możesz wysłać informacje do grupy i każdy je otrzyma. Niestety, te grupy wymykają się spod kontroli. Przy tak dużej liczbie członków grupy cierpią z powodu przeciążenia wiadomościami. Dzieje się tak w przypadku każdej aplikacji do przesyłania wiadomości i utworzonych w niej grup. Whatsapp wprowadził nową funkcję do walki z przeciążeniem wiadomości. Administratorzy grup mogą wyłączyć wiadomości dla członków grupy. Dzięki temu wszyscy w grupie mogą czytać wysłane wiadomości, ale tylko administrator może je wysłać.

Wiadomości dla członków grupy

Ta nowa funkcja została dodana poprzez aktualizację aplikacji. Zanim będzie można ją włączyć, należy zaktualizować aplikację do najnowszej wersji. Dostępna jest aktualizacja dla systemów iOS i Android.

Po aktualizacji otwórz Whatsapp i wybierz grupę, której jesteś administratorem. Stuknij nazwę grupy na samej górze wątku czatu, aby przejść do jej ekranu szczegółów. Przewiń w dół i kliknij Ustawienia grupy.

Na ekranie Ustawienia grupy dotknij „Wyślij wiadomości”.

Otworzy się menu z dwiema opcjami; Wszyscy uczestnicy i tylko administratorzy. Stuknij opcję Tylko administratorzy, a od tego momentu tylko administratorzy grupy będą mogli wysyłać wiadomości do grupy. Cała grupa zostanie powiadomiona o tej zmianie.

Powinno to radykalnie zmniejszyć ilość spamu i wiadomości nie na temat, które są wysyłane do grupy. Zmienia rozmowę w jednostronną, jednak administratorzy grupy mogą ją zmienić w dowolnym momencie. Jeśli dyskutowane jest coś, co wymaga udziału wszystkich, ustawienie można zmienić, aby wszyscy mogli ponownie wysłać wiadomość do grupy, i zmienić je z powrotem.

Ograniczanie praw do wiadomości może wydawać się czymś, co znacznie zmniejszyłoby przydatność grup, ale zapewni, że członkowie grupy nigdy nie otrzymają niewłaściwych informacji i nie będą musieli przewijać wielu nieistotnych wiadomości, aby znaleźć właściwą.

Trudno wyobrazić sobie aplikację do przesyłania wiadomości, która nie obsługuje wiadomości grupowych, ale niewiele z nich daje administratorom grupy dużą kontrolę nad aktywnością grupy. Aplikacje do przesyłania wiadomości koncentrują się bardziej na przesyłaniu wiadomości, a mniej na upewnianiu się, że są użyteczną platformą do rozpowszechniania informacji. Whatsapp działa zupełnie inaczej i regularnie wprowadza nowe funkcje, które pomagają zarządzać grupami czatów. Dla każdego, kto musi zarządzać szczególnie dużą grupą, Whatsapp jest lepszą platformą niż większość aplikacji do przesyłania wiadomości.

x