Jak wyodrębnić standardową ikonę systemu Windows 10

Ikony systemu Windows 10 są częścią jego plików systemowych. Możesz je przeglądać, gdy chcesz zmienić ikonę dla określonego typu pliku, ale jeśli chcesz po prostu użyć ikony, okaże się, że pobranie rzeczywistego pliku jest nieco uciążliwe. Aby uprościć sprawę, pobierz aplikację o nazwie IconsExtract. Potrafi skanować dany folder w poszukiwaniu ikon i je w formacie ICO.

Pobierz ikonę systemu Windows 10

Ściągnij i uruchom IconsExtract. Domyślnie znajduje się pod c: windowssystem32shell32.dll i znajdziesz tam większość ikon, jednak jeśli chcesz, aby skanował każdą ikonę systemu Windows 10, lepiej zmienić lokalizację skanowania na następującą.

C:Windowssystem32

Gdy aplikacja zakończy wyszukiwanie ikon, możesz przeglądać te, które znalazła. Aby zapisać ikonę, wybierz ją lub, jeśli chcesz zapisać wiele ikon, przytrzymaj klawisz Ctrl i wybierz je. Kliknij przycisk Zapisz, a następnie wybierz miejsce, w którym chcesz zapisać pliki ikon.

Ikona zostanie zapisana i możesz jej używać w dowolnym miejscu, ale powinniśmy Cię ostrzec, że nie jesteś jej właścicielem. Z pewnością mają ograniczone prawa, więc używanie ich w osobistych projektach, np. Aplikacji, którą tworzysz, jest prawdopodobnie nielegalne.

IconsExtract pozwala wybrać rozmiar pliku ikony, którego szuka. Ikony rzadko składają się tylko z jednego obrazu. Mają wiele rozmiarów, które pozwalają systemowi Windows używać tej samej ikony, ale w różnych miejscach.

IconsExtract może również znajdować obrazy kursorów i je wyodrębniać. Istnieje możliwość wyszukiwania kursorów po wybraniu katalogu, który aplikacja ma przeskanować. Możesz przeskanować dowolny folder w poszukiwaniu ikon za pomocą tej aplikacji, więc jeśli istnieje aplikacja, dla której chcesz znaleźć ikonę, to wystarczy. Jedynym wyjątkiem są aplikacje UWP. Wygląda na to, że nie może znaleźć ikon w folderze pakietu aplikacji UWP.

IconsExtract ujawni różnego rodzaju ikony, nawet te, których nie widać często w systemie Windows 10, i będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, ile z nich nie zostało zaktualizowanych dla systemu Windows 10. System operacyjny ma sporo artefaktów starsze wersje systemu Windows 10. Są to głównie ikony, które można było zobaczyć w oknach alertów lub komunikatów o błędach, ale minęło już kilka lat od pierwszego wydania systemu Windows 10. Te ikony naprawdę powinny zostać zaktualizowane, aby pasowały do ​​interfejsu systemu operacyjnego.