Udostępnij teraz w social media:

Plik wideo może zawierać więcej niż jedną ścieżkę dźwiękową. Ścieżki audio mogą zawierać dźwięk w różnych językach lub inną jakość dźwięku. Odtwarzacze wideo, takie jak VLC i aplikacja Filmy i TV w systemie Windows 10, pozwalają wybrać ścieżkę dźwiękową, która ma być odtwarzana z dołączonym wideo. W przypadku pojedynczych ścieżek audio wyodrębnienie dźwięku jest naprawdę łatwe. Wszystko, co musisz zrobić, to przekonwertować wideo na plik audio. Filmy z wieloma ścieżkami dźwiękowymi to inny, bardziej skomplikowany przypadek.

Jeśli chcesz wyodrębnić wiele ścieżek audio z wideo lub po prostu wyodrębnić pojedynczą ścieżkę audio z wideo, które ma wiele ścieżek audio, a nie chcesz kupować aplikacji do tego konkretnego celu, musisz użyć hamulca ręcznego i odtwarzacz VLC.

Sprawdź -   Jak wyświetlić / ukryć plakietkę z numerem powiadomień w zasobniku systemowym w systemie Windows 10

Hamulec ręczny to popularny i darmowy konwerter wideo i zamierzamy go użyć do wyodrębnienia jednej ze ścieżek audio w wideo. Plik wyjściowy będzie plikiem wideo, który zostanie następnie przekonwertowany na plik audio w VLC.

Chcesz usunąć dźwięk z pliku wideo? VLC może to zrobić samodzielnie.

Izoluj ścieżkę audio z wideo

Ściągnij, zainstaluj i uruchom hamulec ręczny. Na ekranie wyboru źródła wybierz wideo, które ma wiele ścieżek audio.

Po wybraniu pliku zobaczysz interfejs poniżej. Przejdź do zakładki Audio i otwórz pierwsze menu rozwijane, które widzisz. Wyświetli listę wszystkich ścieżek audio znajdujących się w pliku. Wybierz ten, który chcesz odizolować, a następnie wprowadź katalog wyjściowy i nazwę pliku. Kliknij „ Rozpocznij kodowanie ” i poczekaj, aż hamulec ręczny przekonwertuje plik do pliku MP4 z tylko wybraną ścieżką dźwiękową.

Sprawdź -   Twórz i edytuj filmy, dodawaj zdjęcia, tekst i niestandardowy dźwięk [Windows Phone]

To może zająć trochę czasu. Przekonwertowałem plik, który był krótszy niż 30 minut, a jego ukończenie zajęło prawie 20 minut.

Wyodrębnij izolowany dźwięk z wideo

Plik wideo, który masz, będzie zawierał tylko jedną ścieżkę dźwiękową wybraną podczas konwersji. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to wyodrębnić dźwięk z wideo. Jest to tak proste, jak konwersja pliku MP4 do pliku MP3 i nie brakuje aplikacji, które mogą to zrobić.

Zamierzamy jednak użyć do tego odtwarzacza VLC. Otwórz odtwarzacz VLC i przejdź do Media> Konwertuj / Zapisz. W oknie Open Media kliknij Add, a następnie wybierz wideo utworzone przez Handbrake. Kliknij listę rozwijaną obok przycisku Konwertuj / Zapisz i wybierz Konwertuj.

Sprawdź -   Jak wyodrębnić pojedynczą stronę z plików PDF

Na następnym ekranie w sekcji Profil wybierz MP3. Wprowadź nazwę i katalog dla pliku wyjściowego i kliknij Start. Plik zostanie przekonwertowany w ciągu kilku minut. Konwersja nie zajmuje dużo czasu, a wyjściowy plik MP3 będzie ścieżką audio z oryginalnego wideo.