Jak wyświetlić datę w krótkim formacie na pasku menu macOS


Pasek menu w systemie macOS zawiera zarówno menu aplikacji, jak i ikony aplikacji. Wiele aplikacji jest tworzonych specjalnie dla paska menu, ponieważ jest tak łatwy w dostępie i jest wszechobecny, chyba że przełączysz się na tryb pełnoekranowy. System dodaje również wygodny zegar i kalendarz do paska menu, dzięki czemu można sprawdzić, jaka jest aktualna data i godzina. macOS pozwala użytkownikom wybrać format daty i czasu, tj. możesz wyświetlać datę w formacie mm / dd / rr lub dd / mm / rr, a godzinę w formacie 12 lub 24-godzinnym. Jest tylko jeden problem; chociaż możesz ustawić dowolny format daty, nie jest możliwe, aby pasek menu wyświetlał go w formacie krótkim. Pasek menu wyświetli 10 lub 10 sierpnia, ale nie będzie pokazywał 10/8/16. Aby pasek menu wyświetlał krótki format, potrzebujesz aplikacji o nazwie Day O. Jest to bezpłatna i niezwykle elastyczna aplikacja.

Pobierz i uruchom Dzień O. Przejdź do preferencji aplikacji za pomocą ikony na pasku menu, aby ustawić sposób wyświetlania daty i godziny.

Edytuj domyślny format i dodaj;

dd / M / r

na początku, jeśli chcesz, aby data była wyświetlana po lewej stronie godziny. Jeśli chcesz, aby data była wyświetlana po prawej stronie godziny, dodaj to na końcu domyślnego formatu czasu. Usuń literę „E” będącą częścią domyślnego formatu daty i godziny.

format dnia

Litera „M” musi być zapisana wielkimi literami. Jeśli użyjesz małej litery M, dzień O doda minuty, a nie bieżący miesiąc. Wspaniałą rzeczą w Dniu O jest to, że możesz posunąć się nawet do wybrania separatorów, tj. Jeśli nie chcesz, aby miesiąc i dzień były oddzielone ukośnikiem, możesz po prostu zastąpić je dwukropkiem lub myślnikiem.

Po dodaniu czasu w Dniu O data i czas pojawią się dwukrotnie na pasku menu. Wyłącz datę i godzinę wyświetlane przez system w Preferencjach systemowych> Data i czas. Ukryj ikonę aplikacji, jeśli chcesz, i ustaw aplikację tak, aby uruchamiała się po zalogowaniu.

Dnia O ma jedną wadę; nie działa z ciemnym motywem w Yosemite lub Sierra.

Pobierz Day O