Jak wyświetlić wszystkie ikony zasobnika systemowego w systemie Windows 10

Zasobnik systemowy to mała sekcja na pasku zadań, w której pojawiają się ikony systemowe, takie jak ikony głośnika, sieci i centrum akcji. Oczywiście, ponieważ jest to Windows 10, Microsoft nie zatrzymuje tego miejsca dla siebie. Każda aplikacja, która chce, może dodać ikonę do paska zadań i możesz uzyskać dostęp do tej aplikacji z tej ikony. Czasami aplikacje działają całkowicie w zasobniku systemowym, a czasami ich ikony są jedynie wskaźnikami, które pokazują, że działają.

Ponieważ zasobnik systemowy ma być małą częścią paska zadań, ma się rozumieć, że nie wszystko się tam zmieści. Ma ograniczony rozmiar, a wszystkie ikony, które się tam nie mieszczą, są wysyłane do rozszerzonego menu. Jeśli chcesz, możesz przeciągnąć z niej ikonę i wyświetlić ją na stałe w zasobniku systemowym, ale domyślnym zachowaniem jest wysłanie nowych / dodatkowych ikon do przepełnionego menu. Jeśli chcesz zmienić to domyślne zachowanie i wyświetlić wszystkie ikony w zasobniku systemowym, możesz zmienić jedno małe ustawienie.

Pokaż wszystkie ikony w zasobniku systemowym

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Personalizacja. Wybierz kartę Pasek zadań i przewiń do sekcji Obszar powiadomień.

W tej sekcji kliknij opcję „Wybierz ikony, które mają pojawiać się na pasku zadań”.

Następny ekran pokaże listę aplikacji, które mogą / miały dodane ikony do paska zadań. Na samej górze tej listy znajduje się przełącznik o nazwie „Zawsze pokazuj wszystkie ikony w obszarze powiadomień”. Włącz to, a zasobnik systemowy automatycznie się rozwinie, pokazując każdą ikonę aplikacji, w tym te w rozszerzonym menu.

Ta zmiana wpłynie również na nowe zainstalowane aplikacje. Wszystkie nowe aplikacje, które chcą działać w zasobniku systemowym lub które chcą dodać do niej ikonę, zostaną automatycznie dodane obok innych ikon. Nie będzie menu przepełnienia.

To ma swoje wady; dostajesz mniej miejsca na ikony aplikacji na pasku zadań. W przypadku niektórych aplikacji, takich jak te, które pokazują temperaturę procesora lub zużycie pamięci RAM, ikona widoczna jest przez cały czas. Dla innych tak nie jest. Możesz przyciąć tę listę, całkowicie ukrywając niepotrzebne ikony w zasobniku systemowym. Na liście aplikacji wyłącz przełącznik obok aplikacji, której nie chcesz mieć w zasobniku systemowym. Wszystkie ikony będą nadal obecne, ale te, których nie potrzebujesz, nie będą ukryte w rozszerzonym menu.

x