Udostępnij teraz w social media:

Skróty klawiaturowe w aplikacji ułatwiają korzystanie z niej. Wiele aplikacji działa bez nich, ale wszędzie, gdzie są dostępne, są mile widziane. Jeśli twórca aplikacji sprawia, że ​​użytkownicy mogą dostosować skrót i ustawić je według własnego uznania, jest to jeszcze lepsze. To powiedziawszy, w przypadku bardziej złożonych aplikacji, takich jak Photoshop lub pakiet Office Productivity, niestandardowe skróty nie są możliwe. Co ważniejsze, nauczenie się ich wszystkich nie jest łatwe. Skróty przycisków to bezpłatna aplikacja paska menu, która może wyświetlać listę wszystkich skrótów klawiaturowych aplikacji. Wszystko, co musisz zrobić, to dwukrotnie nacisnąć klawisz Polecenie.

Sprawdź -   Jak połączyć Google Pay z bankiem lub kartą kredytową, aby śledzić wydatki

Wyświetl skróty klawiaturowe dla aplikacji

Ściągnij Skróty przycisków z Mac App Store. Będzie działać na pasku menu, a przy pierwszym uruchomieniu aplikacja poprowadzi Cię przez swoje funkcje.

Po przeczytaniu przewodnika przełącz się na dowolną aplikację, której chcesz użyć. Jeśli chcesz użyć skrótu klawiaturowego, ale nie pamiętasz, co to jest, dwukrotnie dotknij klawisza Polecenie. Przycisk Skróty otworzy małe menu, w którym możesz przeglądać wszystkie dostępne skróty klawiaturowe aplikacji.

Skróty przycisków to w zasadzie narzędzie do nauki, a ponieważ coraz częściej używasz skrótów klawiaturowych w określonej aplikacji, w końcu zaczniesz je zapamiętywać. Kiedy tak się stanie, pojawienie się tego konkretnego skrótu klawiaturowego na liście może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego, dlatego możesz wysłać go na koniec listy. Aby to zrobić, kliknij zielony mały znacznik wyboru obok na liście.

Sprawdź -   Jak pobrać własne filmy z YouTube

Jeśli istnieje określony skrót, którego zawsze masz trudności z zapamiętaniem, możesz go dodać do ulubionych. Spowoduje to przeniesienie go na górę listy w menu, co znacznie ułatwi znalezienie. W oknie aplikacji znajduje się również pomocny pasek wyszukiwania, którego można użyć do wyszukania skrótu klawiaturowego.

Jeśli później zaczniesz zapominać skrót, możesz kliknąć zielony przycisk zaznaczenia obok niego, a zostanie on ponownie dodany do listy. Podobnie, gdy nauczysz się skrótu, który dodałeś do ulubionych, możesz kliknąć zielony znacznik wyboru pod nim i wysłać go na dół

Za każdym razem, gdy masz nową, bogatą w funkcje aplikację, do której musisz się przyzwyczaić, ta aplikacja się przyda. Nie ma żadnych ustawień do zarządzania, biorąc pod uwagę, że jest to dość prosta aplikacja.

Sprawdź -   Jak zainstalować środowisko PhpStorm IDE w systemie Linux

Jeśli uczysz się nowej aplikacji, możesz szybciej nauczyć się jej skrótów klawiaturowych, jeśli są one wizualizowane na ekranie za każdym razem, gdy ich używasz.