Jak wyszukiwać historie na Snapchacie

Historie na Snapchacie są popularne. Nie można temu zaprzeczyć, zwłaszcza gdy Facebook skopiował historie tak często, jak tylko mógł. Historie w takiej czy innej formie są teraz częścią prawie wszystkich aplikacji Facebooka. Funkcja, która uczyniła Snapchata wyjątkowym, została teraz skopiowana do tego stopnia, że ​​ludzie mają go dość. Rzecz w tym, że historie nie są złe, jeśli zostawisz je Snapchatowi. Użytkownicy Snapchata, a nawet jego własne historie, są nadal zgrabni. Snapchat ułatwił Ci teraz wyszukiwanie historii na Snapchacie. Aplikacja ma nową funkcję wyszukiwania, która umożliwia wyszukiwanie historii w pobliżu. Wyświetlane wyniki zależą od Twojej lokalizacji i czasu wyszukiwania. Oto jak to działa.

Jak to działa

Otwórz Snapchata, a na ekranie aparatu zobaczysz pasek wyszukiwania u góry. Stuknij w pasku wyszukiwania i wprowadź coś, o czym chcesz zobaczyć historię. Na przykład Snapchat sugeruje poszukanie pobliskich barów lub najważniejszych wydarzeń z gry. Wpisz słowa i wyrażenia, takie jak „Bar” lub „Gra w koszykówkę”, aby znaleźć odpowiednie historie.

Funkcja wyszukiwania Snapchata nie ogranicza się tylko do historii. Możesz go używać do wyszukiwania znajomych w kontaktach lub na Snapchacie. Możesz wyszukać użytkownika według jego nazwy lub kontaktu według jego nazwy. W przypadku kontaktów możesz je szybko przyciągnąć. Użytkownicy mają możliwość szybkiego dodania ich.

Ograniczenia

Jedyną wadą tej funkcji wyszukiwania jest lokalizacja i ograniczenie czasowe. Ogranicza historie, które zobaczysz w wynikach. Możliwe, tak jak w moim przypadku, że w ogóle nie zobaczysz żadnych historii.

Jeśli Snapchat próbuje zaangażować więcej użytkowników, ogranicza to historie, które będą mogli zobaczyć. Bez historii do przeglądania i ograniczonego kręgu znajomych, nowi lub mniej aktywni użytkownicy nie będą mieli powodu, aby korzystać ze Snapchata. Dla kontrastu, Facebook zawsze będzie miał kanał wiadomości dla znudzonych użytkowników.

Funkcja wyszukiwania ma konkurować z własnym wyszukiwaniem Facebooka, które umożliwia ludziom przeszukiwanie Facebooka pod kątem treści i profili publicznych. Ta funkcja zależy w dużej mierze od prawidłowego nazywania swoich snapów i historii przez użytkowników. Nadal możesz przesuwać palcem w lewo i przejść do karty Historie i tam wyszukiwać. Funkcja Discover jest tam, gdzie była wcześniej, więc tam też nie ma zmian.

Nowy pasek wyszukiwania jest w zasadzie łatwiejszy w dostępie i znajduje lokalne treści. Snapchat mógł pozwolić użytkownikom wyszukiwać historie na Snapchacie z ekranu Stories, ale ekran aparatu jest domyślnym ekranem, na którym otwiera się aplikacja, więc jest bardziej skuteczny.