Jak wyszukiwać i dodawać pliki GIF w aplikacji mobilnej Twitter


Twitter od dawna obsługuje możliwość odtwarzania plików GIF. Możesz tweetować obraz GIF, który będzie odtwarzany na osi czasu zarówno na komputerze, jak iw aplikacjach mobilnych. Podobnie możesz utworzyć link do GIF-a i będzie odtwarzany. W przeciwieństwie do Facebooka, Twitter bardzo dostosował się do tego konkretnego formatu obrazu i był również w nim nadmiernie używany. Od niedawnej aktualizacji Twittera możesz teraz wyszukiwać i tweetować GIF-y z poziomu aplikacji mobilnych. Oto jak.

Kliknij przycisk „Utwórz nowy tweet”, a pomiędzy zdjęciem / wideo a przyciskiem ankiety pojawi się nowy przycisk GIF. Stuknij, aby wyszukać GIF lub przeglądać jedną z istniejących szybkich kategorii.

wyszukiwanie gif na Twitterze

Stuknij GIF, który chcesz tweetować, aby wstawić, i wybierz „Tweetuj”. Pliki GIF pochodzą z najpopularniejszych internetowych repozytoriów GIF. Ten w poniższym przykładzie pochodzi od Riffsy i chociaż mówi „ Za pomocą klawiatury GIF ”, nie musisz mieć zainstalowanej aplikacji o tej samej nazwie, aby wyszukać i dodać GIF do swojego tweeta.

wynik twitter-giftwitter-gif-tweet

Po dodaniu GIF-a nie możesz dodawać innych zdjęć ani ankiet do Tweeta. Możesz dodać tekst i swoją aktualną lokalizację. Jeśli chcesz tweetować wiele plików GIF, też nie możesz tego zrobić. Jedynym sposobem na wysłanie wielu GIF-ów na Twitterze jest przesłanie ich z pamięci urządzenia za pomocą przycisku „Zdjęcie”. To powiedziawszy, Twitter przynajmniej poprawia obsługę GIF-ów, podczas gdy Facebook nadal ich omija. Biorąc pod uwagę wiele sposobów, w jakie Twitter stara się coraz bardziej upodobniać się do Facebooka, przycisk GIF jest mile widzianą zmianą.

Twitter dla Androida w wersji 5.97.0 i Twitter dla iPhone’a w wersji 6.47.1 mają nową opcję GIF. Jeśli Twoja aplikacja jest aktualna, być może będziesz musiał trochę poczekać, zanim nowa wersja zostanie przesłana do lokalnego sklepu z aplikacjami.

x