Uzyskaj iPad podobny do uruchamiania aplikacji w systemie Windows

Microsoft eksperymentował z programem uruchamiającym aplikacje na pełnym ekranie w systemie Windows 8, który nazwał ekranem startowym. Program uruchamiający nie radził sobie dobrze z użytkownikami i Microsoft ostatecznie musiał się go pozbyć. Jeśli spodobał Ci się pomysł uruchamiania aplikacji na pełnym ekranie, PaperPlane to darmowy program uruchamiający aplikacje dla systemu Windows, który naśladuje program uruchamiający na iPadzie. Wspaniałą rzeczą w aplikacji jest to, jak łatwo ją uruchomić. Nie koliduje z żadnymi normalnymi funkcjami pulpitu i możesz dodawać do niego pliki, foldery, aplikacje i łącza internetowe.

Zainstaluj PaperPlane i kliknij dwukrotnie pulpit prawym przyciskiem myszy, aby go otworzyć lub naciśnij F12. Automatycznie doda kilka aplikacji do programu uruchamiającego i możesz kliknąć dowolną z nich, aby uruchomić aplikację. Pasek wyszukiwania u góry umożliwia przeszukiwanie aplikacji dodanych do PaperPlane.

Aby dodać więcej aplikacji do PaperPlan, kliknij prawym przyciskiem myszy w programie uruchamiającym i dodaj adres URL, aplikację systemową, plik, folder lub inną aplikację.

Paperplane dodaj

Aplikacja oferuje wiele opcji dostosowywania, w tym inny sposób dodawania plików, folderów lub aplikacji do programu uruchamiającego, np. Metodą przeciągnij i upuść. Możesz włączyć ten tryb na karcie Ogólne w ustawieniach aplikacji. Aby dodawać pliki i aplikacje metodą przeciągnij i upuść, musisz przejść do trybu pulpitu. Możesz także dostosować styl animacji.

Ustawienia PaperPlane

Aby dostosować rozmiar ikon aplikacji, sposób ich rozmieszczenia oraz liczbę ikon, które powinny pojawiać się w wierszu i kolumnie, przejdź do karty Układ. Jeśli domyślny skrót do uruchamiania PaperPlane koliduje z inną aplikacją, możesz ustawić niestandardowy skrót na karcie Aktywacja. Aby dostosować tło programu uruchamiającego, przejdź do karty Wygląd i wybierz dowolny obraz tła z dysku twardego. Możesz także zmienić promień rozmycia dodawany przez aplikację.

Karta PaperPlane Settings_apperance

Wreszcie, możesz dodać PaperPlane do menu kontekstowego prawego przycisku myszy na pulpicie lub możesz dodać go do menu Wyślij do w menu kontekstowym prawym przyciskiem myszy.

Pobierz PaperPlane dla Windows

x