Jak zainstalować aplikację Appx w systemie Windows 10

Istnieją dwa rodzaje aplikacji, które można zainstalować w systemie Windows 10; pliki wykonywalne, które istnieją już od lat, oraz aplikacje APPX, które zostały wprowadzone w systemie Windows 8 / 8.1 i działają również w systemie Windows 10. Aplikacja typu APPX jest zwykle pobierana ze sklepu Microsoft Store. Sklep Microsoft Store nie tylko pobiera aplikację, ale także ją instaluje, a przeciętny użytkownik raczej nie widzi pliku pakietu APPX, ale istnieje.

Zainstaluj aplikację APPX

Aplikację APPX można zainstalować na dwa sposoby; za pomocą instalatora aplikacji lub programu PowerShell. Żadna z tych dwóch opcji nie jest skomplikowana. Wszystko, co musisz zrobić, to upewnić się, że aplikacja jest bezpieczna i że została pobrana z wiarygodnego źródła.

1. Instalator aplikacji

App Installer to darmowa aplikacja Microsoft, która jest przeznaczona do instalowania aplikacji APPX w systemie Windows 10.

Odwiedzić Strona instalatora aplikacji w sklepie Microsoft Store.Kliknij Pobierz, a następnie Instaluj. Po zainstalowaniu aplikacji otwórz Eksploratora plików. Przejdź do pliku APPX i kliknij go dwukrotnie. Zobaczysz okno z informacjami o pakiecie. Kliknij Zainstaluj (lub Aktualizuj, jeśli aktualizujesz aplikację), a zostanie ona zainstalowana.

2. PowerShell

Aplikację APPX można zainstalować z PowerShell, ale w instalacji mogą brakować składników, tj. Zależności, które ma aplikacja. Będziesz musiał sam je wymyślić i zainstalować, ponieważ PowerShell nie może tego zrobić za Ciebie. Alternatywą jest użycie metody instalatora aplikacji.

Otwórz Eksploratora plików i przejdź do pliku APPX. Przytrzymaj klawisz Shift i kliknij prawym przyciskiem myszy plik APPX. Wybierz Kopiuj jako ścieżkę z menu kontekstowego. Otwórz PowerShell z prawami administratora. Uruchom następujące polecenie, ale zastąp ścieżkę ścieżką do Skopiowany plik APPX.

Add-AppxPackage -Path "Path to APPX file"

Przykład

Add-AppxPackage -Path "C:UsersfatiwDesktopMicrosoft.DesktopAppInstaller_8wekyb3d8bbwe.appxbundle"

Wniosek

Jeśli zainstalujesz aplikację Instalator aplikacji ze sklepu Microsoft Store, instalacja aplikacji / pliku APPX będzie tak łatwa, jak instalacja pliku wykonywalnego. Będziesz musiał tylko kliknąć dwukrotnie, aby rozpocząć instalację. Jeśli nie możesz uzyskać Instalatora aplikacji lub nie możesz zainstalować aplikacji z jakiegokolwiek powodu, możesz skorzystać z opcji PowerShell.

Jeśli masz problemy z instalacją aplikacji ze sklepu Microsoft Store, możesz pobrać plik APPX dla aplikacji i użyć jednej z wymienionych tutaj metod, aby ją zainstalować. Jest to trochę skomplikowane, ale jest to również dobry sposób, aby trzymać się starszej wersji aplikacji pochodzącej ze sklepu Microsoft Store.

newsblog.pl

BIULETYN

x