Udostępnij teraz w social media:

Czy pobierasz wiele plików multimedialnych z Internetu przez Usenet i torrenty? Chcesz zautomatyzować ten proces? Jeśli tak, potrzebujesz aplikacji Couch Potato. To interesujące narzędzie, które po prawidłowym skonfigurowaniu może automatycznie pobierać różne pliki torrent i Usenet z wielu różnych źródeł! W tym poście omówimy, jak zainstalować CouchPotato w systemie Linux.

Użyj VPN z CouchPotato

Korzystanie z CouchPotato umożliwia automatyczne pobieranie najnowszych torrentów i plików Usenet przez Internet. Chociaż nie jest to niezgodne z prawem, pobieranie plików przez Usenet i Torrent przez domowe połączenie internetowe jest ryzykowne, ponieważ wielu dostawców usług internetowych nie lubi, gdy ich klienci korzystają z połączenia internetowego w ten sposób.

Jeśli zdecydujesz się używać aplikacji Couch Potato w systemie Linux do pobierania plików multimedialnych przez Usenet i Torrent, zdecydowanie zalecamy korzystanie z VPN, aby zachować bezpieczeństwo.

ExpressVPN zajmuje czołowe miejsce jako najlepsza sieć VPN oceniona przez naszych ekspertów ds. Bezpieczeństwa. Działa dobrze w systemie Linux i ma doskonałego klienta do pobrania. Co więcej, oferują szybkie prędkości pobierania z 256-bitowym szyfrowaniem AES i doskonałą poufnością przekazywania w 94 różnych krajach. Również, mają ekskluzywną ofertę dla czytelników newsblog.pl: 3 miesiące za darmo w abonamencie rocznym, 49% zniżki.

Sprawdź -   Jak usunąć woluminy Linux LVM

Zainstaluj CouchPotato

Jeśli przejdziesz do witryny Couch Potato, nie znajdziesz strony pobierania „Linux” ani nawet wyraźnych instrukcji dotyczących wszystkich systemów operacyjnych Linux obsługiwanych przez projekt. Zamiast tego zobaczysz logo Microsoft Windows, logo Apple macOS i logo GitHub z łączem do kodu źródłowego projektu.

Chociaż denerwujące jest to, że projekt nie ma żadnych wygodnych plików binarnych dostępnych do pobrania w różnych popularnych dystrybucjach Linuksa, jest to zrozumiałe, ponieważ wiele znaczących projektów systemu operacyjnego Linux nie byłoby komfortowych z hostowaniem plików. Tak więc, jeśli planujesz używać CouchPotato w systemie Linux, jedyną opcją jest zbudowanie wszystkiego z kodu źródłowego.

Pierwszym krokiem do uruchomienia aplikacji CouchPotato w systemie Linux za pośrednictwem kodu źródłowego jest zainstalowanie kilku pakietów. Te pakiety są zależnościami kompilacji i bez nich kod źródłowy nie będzie się poprawnie kompilował.

Aby zależności działały, uruchom okno terminala i postępuj zgodnie z instrukcjami wiersza polecenia, które odpowiadają używanej dystrybucji Linuksa.

Sprawdź -   Jak wykonać kopię zapasową historii czatów dla Skype UWP w systemie Windows 10

Ubuntu

sudo apt install git python2

sudo pip install --upgrade pyopenssl

Debian

sudo apt-get install git python

sudo pip install --upgrade pyopenssl

Arch Linux

sudo pacman -S git python2

sudo pip install --upgrade pyopenssl

Fedora

sudo dnf install git python2

sudo pip install --upgrade pyopenssl

OpenSUSE

sudo zypper install git python

sudo pip install --upgrade pyopenssl

Ogólny Linux

CouchPotato nie wymaga aż tak wielu zależności, aby pracować w systemie Linux. Według strony internetowej jedynymi prawdziwymi narzędziami potrzebnymi do uruchomienia oprogramowania jest narzędzie Git do ściągania kodu oraz Python 2.7 lub nowszy.

Zarówno Git, jak i Python 2.7 są łatwo dostępne w praktycznie każdej dystrybucji Linuksa. Jeśli chcesz, aby działał w systemie Linux, ale nie wiesz, gdzie szukać, sprawdź Pkgs.org.

Pobierz kod źródłowy

Kod źródłowy aplikacji CouchPotato jest hostowany na Github. Pobieranie kodu z repozytorium jest niezwykle łatwe. Aby to zrobić, uruchom okno terminala i użyj polecenia git clone.

git clone https://github.com/CouchPotato/CouchPotatoServer.git couchpotato

Po pobraniu kodu do systemu Linux użyj polecenia mv i przenieś kod z katalogu domowego (~ /) do folderu / opt / w głównym systemie plików.

sudo mv couchpotato /opt/

Gdy kod znajdzie się w katalogu / opt / w systemie Linux, można uruchomić serwer Couch Potato za pomocą następujących poleceń.

cd /opt

./CouchPotato.py

Po uruchomieniu CouchPotato powinno natychmiast załadować się w nowej karcie przeglądarki. Jeśli chcesz zatrzymać serwer, w dowolnym momencie przejdź do okna terminala, na którym aktualnie działa oprogramowanie i naciśnij Ctrl + C.

Sprawdź -   Jak wyłączyć telefon Samsung Galaxy Note 10 lub 10 Plus

Odinstaluj CouchPotato

Chcesz odinstalować CouchPotato ze swojego systemu Linux? Oto co należy zrobić. Najpierw uruchom okno terminala. Następnie podnieś sesję terminala do Root za pomocą polecenia su lub sudo -s.

su -

lub

sudo -s

Przenieś okno terminala do folderu / opt, w którym znajduje się kod CouchPotato.

cd /opt/

Usuń folder kodu za pomocą polecenia rm.

rm -rf couchpotato

Po usunięciu folderu CouchPotato zostanie odinstalowany z systemu Linux!

Korzystanie z CouchPotato

Gdy aplikacja jest uruchomiona i uruchomiona w oknie przeglądarki, zobaczysz kreatora konfiguracji. Skorzystaj z kreatora i użyj go do skonfigurowania ustawień dla CouchPotato.

Gdy wszystko jest skonfigurowane, wybierz przycisk „Jestem gotowy, aby rozpocząć niesamowitą przygodę” u dołu strony.