Jak zainstalować dodatek w grze Minecraft w systemie Windows 10

Omówiliśmy kilka różnych samouczków na temat dostosowywania Minecraft UWP. Ta wersja aplikacji różni się nieco od jej odpowiednika w Javie, dlatego też instalowanie modułów cieniujących lub skórek jest inne. To powiedziawszy, wersja UWP stara się nadążyć za wersją Java pod względem funkcji. Podobnie jak wersja Java, możesz instalować dodatki w grze Minecraft w systemie Windows 10. Oto jak.

Dodatki w grze Minecraft

Zanim przejdziemy dalej, powinieneś wiedzieć, że dodatek Minecraft może mieć dwa różne typy. Musisz wiedzieć, jaki jest każdy typ, zanim wybierzesz jeden do instalacji.

.mcpack

Ten rodzaj dodatku zmodyfikuje istniejące światy, które stworzyłeś. W związku z tym, aby go włączyć, przejdziesz do ustawień określonego świata, a następnie włączysz go stamtąd.

.mcworld

Ten rodzaj dodatku doda nowy świat / mapę do gry Minecraft. Aby z niego skorzystać, musisz przejść do ekranu Graj i znaleźć tam dodatek wymieniony jako grywalny świat.

Pobierz dodatek do gry Minecraft

Możesz znaleźć dodatki do gry Minecraft w Internecie. Nie brakuje ich, ale upewnij się, że dodatek wyraźnie mówi, że jest zgodny z wersją Windows 10. Dodatek stworzony dla wersji Java nie będzie działał w wersji Minecraft UWP.

Możesz przejść do oficjalna witryna Minecrafti pobierz stamtąd dwa przykładowe dodatki.

Zainstaluj dodatek w Minecraft

Aby zainstalować dodatek z rozszerzeniem pliku .mcworld, kliknij go dwukrotnie. Automatycznie uruchomi Minecrafta, a na górze zobaczysz komunikat „Importowanie”. Po zakończeniu importu zamknij i ponownie otwórz Minecrafta.

Kliknij „Graj” na ekranie głównym i przewiń światy, aby znaleźć nowy, który właśnie dodałeś.

Aby zainstalować dodatek z rozszerzeniem pliku .mcpack, kliknij go dwukrotnie i ponownie otworzy Minecraft. Zobaczysz komunikat dotyczący importowania, a po chwili komunikat informujący, że import się powiódł. Zamknij i ponownie otwórz Minecarft.

Kliknij przycisk Graj na ekranie głównym, aby przejść do listy wszystkich stworzonych przez siebie światów. Kliknij przycisk ustawień obok świata, w którym chcesz włączyć dodatek.

Na ekranie ustawień zobaczysz sekcję Dodatki, a pod nią będą dwie zakładki; Pakiety zasobów i pakiety zachowań. Sprawdź na obu tych kartach, czy nie ma nowo zainstalowanego dodatku. Wybierz go i kliknij przycisk znacznika wyboru, aby włączyć go dla tego świata. Kliknij Graj i ciesz się grą.