Jak zainstalować i zarządzać rozszerzeniami w Chrome

Udostępnij teraz w social media:

Jedną z najlepszych rzeczy w Google Chrome jest możliwość rozszerzenia jego możliwości poprzez dodanie niezliczonych rozszerzeń, które poprawiają funkcjonalność, użyteczność, prywatność i produktywność. Oto jak zainstalować rozszerzenia Google Chrome i zarządzać nimi.

Jak zainstalować rozszerzenia Chrome

Pobierz oficjalne rozszerzenia Chrome z Sklep internetowy Chrome ze źródeł, które znasz lub którym ufasz. Powinieneś upewnić się, że jest bezpieczny przed zainstalowaniem go, wykonując niewielką analizę i sprawdzając witrynę internetową dewelopera – jeśli taką ma – oceny, a nawet przeglądając kod źródłowy, jeśli masz na to ochotę.

Udaj się do Chrome Web Store dla rozszerzeń i użyj paska wyszukiwania lub przeglądaj według kategorii, aby znaleźć odpowiednie rozszerzenie. Jeśli nie masz pewności, od czego zacząć, Google całkiem nieźle radzi sobie z wyborem sklepu i polecaniem rozszerzeń na pierwszej stronie.

  Oto jak oglądać online ostatni sezon Game of Thrones

Po znalezieniu rozszerzenia, które chcesz dodać, kliknij ikonę, aby przejść do jego strony.

Znajdź rozszerzenie i kliknij jego obraz

Gdy znajdziesz się na stronie rozszerzenia, kliknij „Dodaj do Chrome”, aby dodać rozszerzenie do przeglądarki.

Kliknij przycisk Dodaj do Chrome

Pojawi się okno z monitem o uprawnienia wymagane przez rozszerzenie. Przeczytaj uważnie uprawnienia i zdecyduj, czy chcesz przyznać temu rozszerzeniu dostęp, a następnie kliknij „Dodaj rozszerzenie”.

Kliknij przycisk Dodaj rozszerzenie

Po zakończeniu instalacji rozszerzenia ikona jest zwykle dodawana do przeglądarki Chrome w prawym górnym rogu, obok ikony ustawień.

Nowe rozszerzenie zadokowane na półce Chrome

W miarę instalowania większej liczby rozszerzeń ten obszar może zacząć się zaśmiecać. Na szczęście możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę rozszerzenia i wybrać „Ukryj w menu Chrome”, aby przenieść je do menu i poza pasek narzędzi Chrome.

Ukrywanie rozszerzenia w menu Chrome

Jak zarządzać rozszerzeniami Chrome

Aby otworzyć stronę rozszerzeń, kliknij ikonę menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu Chrome, wskaż „Więcej narzędzi”, a następnie kliknij „Rozszerzenia”. Możesz także wpisać chrome: // extensions / w omniboksie Chrome i nacisnąć Enter.

  Jak tworzyć i udostępniać kolekcje lokalizacji w Apple Maps

Kliknij ikonę menu, wskaż więcej narzędzi, a następnie kliknij rozszerzenia

Przewiń swoje rozszerzenia, aby znaleźć to, którym chcesz zarządzać, i kliknij przycisk „Szczegóły”, aby wyświetlić jego ustawienia.

Kliknij przycisk Szczegóły obok rozszerzenia, którym chcesz zarządzać

W przeciwnym razie, jeśli wiesz, które rozszerzenie chcesz zmienić – a jest już zadokowane w Twojej przeglądarce – możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę rozszerzenia na półce Chrome, a następnie kliknąć „Zarządzaj rozszerzeniami”, aby uniknąć przechodzenia do głównej strony docelowej rozszerzeń.

Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę rozszerzenia, a następnie kliknij Zarządzaj rozszerzeniami

W oknie ustawień możesz włączyć lub wyłączyć rozszerzenie, zezwolić na to w trybie incognito (większość aplikacji jest tam domyślnie wyłączona), uzyskać dostęp do opcji rozszerzenia, otworzyć witrynę rozszerzenia i zezwolić na dostęp do witryny.

Dostęp do witryny umożliwia rozszerzeniu uzyskanie dostępu do danych witryn w określonych witrynach. Jest to ostatnia aktualizacja, która pozwala ludziom przyjąć bardziej szczegółowe podejście do typu danych, które rozszerzenie może odczytywać i zmieniać. Masz do wyboru trzy opcje: po kliknięciu rozszerzenia, w określonej witrynie lub we wszystkich witrynach.

  Jak zmienić uprawnienia kamery i mikrofonu w witrynie w przeglądarce Chrome

Ustawienia zarządzania rozszerzeniem do Chrome

To wszystko. Jeśli chcesz odinstalować rozszerzenia, których już nie potrzebujesz, zacząć źle działać lub zostały przypadkowo zainstalowane, przejdź do chrome: // extensions /, kliknij „Usuń”, a następnie ponownie kliknij „Usuń” w wyskakującym oknie potwierdzenia . Podobnie możesz kliknąć rozszerzenie prawym przyciskiem myszy w menu Chrome i wybrać „Usuń z Chrome”.

Kliknij ikonę usuwania, aby usunąć rozszerzenie

x