Jak zainstalować klienta poczty e-mail Hiri w systemie Linux

Jeśli używasz Linuksa i potrzebujesz dostępu do usług poczty e-mail Microsoft Exchange, zapomnij o tym, czego nauczyłeś się online i porzuć to wszystko klienta poczty Hiri. Dzięki temu łączenie się z Outlookiem i Exchange jest niezwykle łatwe w systemie Linux.

Zainstaluj klienta poczty e-mail Hiri

Aplikacja nie jest dostępna do instalacji w większości repozytoriów oprogramowania dystrybucji Linuksa (z wyjątkiem płatnej części Centrum oprogramowania Ubuntu) ze względu na fakt, że użytkownicy muszą kupić licencję na oprogramowanie, aby uzyskać dostęp do wszystkich jego funkcji. Zamiast tego osoby, które chcą zainstalować tę aplikację, będą musiały najpierw przejdź do witryny.

Aby rozpocząć, poszukaj przycisku „Wypróbuj za darmo” i kliknij go. Powinno to prowadzić bezpośrednio do strony pobierania Hiri.

Uwaga: zainstalowanie Hiri automatycznie zapewnia dostęp do 7-dniowego bezpłatnego okresu próbnego. Po 7 dniach musisz kupić kopię.

Na stronie pobierania Hiri są tylko dwie opcje. Pierwsza opcja to instrukcje dla użytkownika, aby zainstalować go za pomocą Snap. Dystrybucja aplikacji Hiri za pośrednictwem pakietów Snap to świetny pomysł, ponieważ umożliwia łatwą instalację oprogramowania w wielu dystrybucjach Linuksa.

Zanim przejdziesz do instrukcji instalacji Hiri za pośrednictwem sklepu Snap, musisz upewnić się, że masz włączone Snapy na komputerze z systemem Linux. Najpierw przejdź do Wiki komputera z systemem Linux lub oficjalnego forum i dowiedz się, czy oficjalnie obsługują one Snap. Następnie zainstaluj i włącz SnapD, postępując zgodnie z instrukcjami w naszym artykule tutaj.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu SnapD otwórz terminal i użyj go do zainstalowania najnowszej wersji aplikacji e-mail Hiri.

sudo snap install hiri

Chcesz usunąć Hiri? Użyj polecenia snap remove, aby go odinstalować.

sudo snap remove hiri

Zainstaluj Hiri From Source

Pakiety Snap to świetny sposób na rozwiązanie problemu dystrybucji programów na wiele różnych systemów operacyjnych Linux na platformie. Mimo to nie każda dystrybucja zdecydowała się przyjąć system pakietów Snap firmy Canonical, z jakiegokolwiek powodu. Jeśli używasz systemu operacyjnego Linux, który nie ma możliwości korzystania z Snapów, naprawdę brakuje Ci zgrabnej technologii.

Jednak to, że Twoja dystrybucja postanowiła unikać Snapsów, nie oznacza, że ​​nie możesz cieszyć się Hiri. Jak się okazuje, program ma na swojej stronie internetowej Tarball do pobrania. Wewnątrz tego Tarballa znajduje się wykonywalny skrypt, który będzie bezpośrednio uruchamiał Hiri.

Aby pobrać najnowszą wersję Tarball, przejdź do oficjalnej strony Hiri i kliknij przycisk „Wypróbuj za darmo”. Kliknięcie przycisku „Wypróbuj za darmo” powoduje przejście do oficjalnej strony pobierania. Wybierz przycisk pobierania „Linux”, a Hiri Tarball rozpocznie pobieranie.

Niech pobierze Tarball. Po zakończeniu otwórz okno terminala i użyj polecenia tar, aby wyodrębnić pliki.

cd ~/Downloads

tar xvzf Hiri.tar.gz

mv hiri_* Hiri

Wyodrębnienie Hiri.tar.gz spowoduje umieszczenie wszystkich plików w folderze oznaczonym Hiri wewnątrz ~ / Downloads. Weź nowy folder Hiri i przenieś go do swojego / home / username / folder. Przeniesienie tego folderu do katalogu domowego jest krytyczne, ponieważ często rzeczy są usuwane z Pobranych.

mv Hiri ~/

Teraz, gdy pliki źródłowe Hiri znajdują się w folderze domowym użytkownika, aplikacja jest gotowa do uruchomienia.

cd ~/Hiri
./hiri.sh

Tworzenie własnego skrótu

Uruchamianie Hiri bezpośrednio z terminala nie jest zbyt użyteczne, szczególnie dla przeciętnego użytkownika. Aby znacznie ułatwić korzystanie z tego programu, musimy utworzyć niestandardowy skrót. Najpierw użyj polecenia dotykowego, aby utworzyć nowy plik skrótu.

touch ~/Desktop/hiri.desktop

Następnie edytuj nowy plik hiri.desktop za pomocą edytora tekstu Nano. Wklej poniższy kod w środku.

[Desktop Entry]
Type=Application
Name=Hiri
GenericName=Mail Client
Comment=Hiri Email Client
Categories=Office;Network;Email;Calendar;
Keywords=Email;E-mail;Calendar;Contacts;
Terminal=false
StartupNotify=true
MimeType=x-scheme-handler/mailto;
Exec=/home/username/Hiri/hiri.sh %u
Icon=/home/username/Hiri/hiri.png

Po wklejeniu do pliku kodu skrótu na pulpicie naciśnij Ctrl + O, aby zapisać zmiany. Wyjdź z Nano za pomocą Ctrl + X. Następnie wróć do terminala i zaktualizuj uprawnienia hiri.desktop. Aktualizacja uprawnień do tego nowego pliku jest kluczowa, ponieważ bez niego nie będzie działać. Nie pomijaj tego kroku!

cd ~/Desktop

chmod +x hiri.desktop

Po zaktualizowaniu uprawnień do nowego skrótu na pulpicie łatwo będzie uruchomić instancję klienta poczty e-mail Hiri bezpośrednio z pulpitu.

Uruchom Hiri przy starcie

Jedną z najlepszych rzeczy w posiadaniu klienta poczty e-mail jest otrzymywanie powiadomień o wiadomościach e-mail, gdy tylko się pojawią. Niestety, wielu klientów poczty e-mail nie uruchamia się podczas uruchamiania, więc nie zauważysz nowych e-maili po pierwszym zalogowaniu. Aby rozwiązać ten problem z Hiri, rozważ dodanie go do folderu autostartu. Dzięki temu Hiri automatycznie uruchomi się i pobierze Twój e-mail w chwili, gdy się zalogujesz. Aby dodać wpis, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Instrukcje Snap

Wyszukaj „autostart”, „aplikacje startowe” itp. Gnome user? Otwórz „Tweak Tool” i kliknij „autostart”.

Dodaj nowy program, wyszukaj „Hiri” i kliknij „OK”.

Alternatywnie:

cp /var/lib/snapd/desktop/applications/hiri_hiri.desktop ~/.config/autostart

Instrukcje dotyczące źródła

cp ~/Desktop/hiri.desktop ~/.config/autostart

x