Jeśli podoba Ci się macOS Catalina i chcesz, aby Twój komputer z systemem Linux wyglądał tak, motyw Mcata GTK jest dla Ciebie. Prawie idealnie naśladuje wygląd macOS Catalina, a nawet zawiera zarówno wariant ciemny, jak i jasny. W tym przewodniku pokażemy, jak zainstalować motyw Mcata GTK w systemie Linux.

Pobieranie Mcata w systemie Linux

Aby pobrać motyw Mcata GTK, musisz przejść do karty „Pliki” na Gnome-look.org, popularna witryna poświęcona Linuxowi. Po kliknięciu karty „Pliki” zobaczysz duży wybór motywów do wyboru. Te tematy to;

Mcata-ciemna Mcata-ciemna-alt Mcata-ciemna-solidna Mcata-ciemna-solid-alt Mcata-jasna Mcata-jasna-at Mcata-jasna-solidna Mcata-jasna-solid-alt

Aby pobrać dowolne z tych archiwów motywów Mcata GTK, postępuj zgodnie z instrukcjami opisanymi poniżej.

Mcata-dark

Aby zdobyć Mcata-dark, kliknij niebieski przycisk w kolumnie „DL” obok Mcata-dark.tar.xz.

Mcata-dark-alt

Chcesz wypróbować Mcata-dark-alt? Kliknij niebieski przycisk w kolumnie „DL” obok Mcata-dark-alt.tar.xz.

Mcata-ciemny-solidny

Czy chcesz użyć Mcata-dark-solid? Kliknij niebieski przycisk w kolumnie „DL” obok Mcata-dark-solid.tar.xz.

Mcata-dark-solid-alt

Ci, którzy chcą wypróbować Mcata-dark-solid-alt-alt, kliknij niebieski przycisk w kolumnie „DL” obok Mcata-dark-solid-alt.tar.xz.

Mcata-light

Wolisz lekkie motywy? Chcesz wziąć Mcata-light na przejażdżkę? Kliknij niebieski przycisk w kolumnie „DL” obok Mcata-light.tar.xz.

Sprawdź -   Jak naprawić błąd „Nie można sprawdzić pod kątem złośliwego oprogramowania” w systemie macOS

Mcata-light-alt

Chcesz wypróbować Mcata-light-alt na swoim komputerze? | Kliknij niebieski przycisk w kolumnie „DL” obok Mcata-light-alt-20200623011809.tar.xz.

Mcata-lekki-solidny

Jeśli jesteś fanem Mcata-light, ale wolisz wersję pełną, kliknij niebieski przycisk w kolumnie „DL” obok Mcata-light-solid.tar.xz.

Mcata-light-solid-alt

Istnieje alternatywny obrót lekkiej bryły Mcata. Aby go zdobyć, kliknij niebieski przycisk w kolumnie „DL” obok Mcata-light-solid-alt.tar.xz.

Potwierdź pobieranie

Chcesz potwierdzić, że pobieranie zostało zakończone? Uruchom polecenie ls w katalogu ~ / Downloads w połączeniu z poleceniem grep. Jeśli motyw Mcata GTK zostanie pobrany pomyślnie, pojawi się w danych wyjściowych polecenia.

ls ~/Downloads | grep Mcata

Wyodrębnianie Mcaty w systemie Linux

Wyodrębnienie motywu Mcata GTK jest niezbędne, ponieważ po pobraniu pliku motywu z Gnome-look.org nie można go zainstalować, ponieważ znajduje się w archiwum TarXZ.

Otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T na klawiaturze. Aby wyodrębnić archiwum TarXZ, musisz skorzystać z polecenia tar. Postępuj zgodnie z poniższymi poleceniami wyodrębniania, które odpowiadają wersji motywu Mcata GTK, którą wybrałeś do pobrania.

Mcata-dark

cd ~/Downloads
tar xvf Mcata-dark.tar.xz

Mcata-dark-alt

cd ~/Downloads
tar xvf Mcata-dark-alt.tar.xz

Mcata-ciemny-solidny

cd ~/Downloads
tar xvf Mcata-dark-solid.tar.xz

Mcata-dark-solid-alt

cd ~/Downloads
tar xvf Mcata-dark-solid-alt.tar.xz

Mcata-light

cd ~/Downloads
tar xvf Mcata-light.tar.xz

Mcata-light-alt

cd ~/Downloads
 
 tar xvf Mcata-light-alt-20200623011809.tar.xz

Mcata-lekki-solidny

cd ~/Downloads
 
 tar xvf Mcata-light-solid.tar.xz

Mcata-light-solid-alt

cd ~/Downloads
 
 tar xvf Mcata-light-solid-alt.tar.xz

Instalowanie Mcaty w systemie Linux

Istnieją dwa sposoby instalacji motywu Mcata GTK w systemie Linux. Pierwszym sposobem jest zainstalowanie go w trybie pojedynczego użytkownika. Tryb pojedynczego użytkownika oznacza, że ​​motyw Mcata GTK będzie dostępny tylko dla osoby, która go zainstaluje. Drugim sposobem instalacji motywu Mcata GTK jest tryb ogólnosystemowy. Tryb ogólnosystemowy oznacza, że ​​każdy użytkownik komputera z systemem Linux będzie miał dostęp do Mcaty, nawet jeśli nie zainstalowałby jej samodzielnie. W tym przewodniku omówimy konfigurację na dwa sposoby.

Sprawdź -   Jak spakować skrypt AHK jako EXE w systemie Windows 10

Pojedynczy użytkownik

Aby zainstalować motyw Mcata GTK w systemie Linux w trybie pojedynczego użytkownika, zacznij od otwarcia okna terminala. Następnie, gdy okno terminala jest otwarte, użyj polecenia mkdir, aby utworzyć folder ~ / .themes. Ten folder obsłuży motyw Mcata GTK w twoim systemie.

mkdir -p ~/.themes

Po utworzeniu folderu ~ / .themes użyj polecenia CD, aby przejść do katalogu ~ / Downloads, w którym znajduje się motyw Mcata.

cd ~/Downloads

Znajdując się w katalogu ~ / Downloads, użyj polecenia mv, aby przenieść pliki do folderu ~ / .theme.

mv Mcata*/ ~/.themes

W całym systemie

Aby zainstalować motyw Mcata GTK na komputerze z systemem Linux w trybie systemowym, zacznij od otwarcia okna terminala. Stamtąd użyj polecenia CD, aby przejść do katalogu ~ / Downloads.

Sprawdź -   Jak uzyskać dostęp do zaawansowanych ustawień zintegrowanej kamery internetowej w systemie Windows 10

W katalogu ~ / Downloads przenieś sesję terminala do konta root. Konto root jest wymagane do zainstalowania motywu Mcata GTK w trybie ogólnosystemowym.

sudo -s

Po zalogowaniu sesji terminala do konta root użyj komendy mv, aby zainstalować kompozycję Mcata GTK w katalogu / usr / share / themes / na komputerze z systemem Linux.

mv Mcata*/ /usr/share/themes/

Włączanie Mcaty w systemie Linux

Motyw Mcata GTK jest teraz dostępny na komputerze z systemem Linux. Jednak nie będzie można go używać, dopóki nie zostanie ustawiony jako domyślny motyw GTK. Aby włączyć go jako motyw GTK, otwórz okno ustawień na pulpicie i zmień domyślny motyw na „Mcata”. Lub jeśli nie masz pewności, jak włączyć motyw MCata GTK, skorzystaj z jednego z poniższych linków.

newsblog.pl

newsblog.pl