Udostępnij teraz w social media:

Discord ma nakładkę, która pozwala użytkownikom szybko przeglądać aplikację w mniejszym oknie na ekranie bez wychodzenia z gry. Pojawia się niezależnie od tego, czy gra działa w trybie okienkowym, czy na pełnym ekranie. Koncepcja nakładki jest prosta, ale wielu użytkowników ma problemy z jej włączeniem. Oto, jak możesz włączyć nakładkę Discord i co możesz zrobić, jeśli po wykonaniu tych kroków nie pojawi się.

Włącz nakładkę Discord w grze

Aby włączyć nakładkę Discord w grze, upewnij się;

Discord jest zalogowany i uruchomiony. Gra, w której chcesz jej użyć, jest zainstalowana w twoim systemie. Gra została uruchomiona co najmniej raz, gdy Discord był otwarty / działał.

Po spełnieniu powyższych trzech wymagań wykonaj następujące kroki, aby włączyć nakładkę Discord w grach.

Sprawdź -   Jak uzyskać program Microsoft Excel do obliczania niepewności

Otwórz Discord. Kliknij przycisk koła zębatego w lewym dolnym rogu, aby uzyskać dostęp do ustawień Discord. Na ekranie ustawień Discord przejdź do zakładki Nakładka. Włącz przełącznik „Włącz nakładkę w grze”. Przejdź do karty Aktywność w grze. U góry zobaczysz podświetloną na zielono grę, w którą właśnie grałeś. Kliknij ikonę monitora, a nakładka zostanie włączona dla gry. Jeśli Twoja gra nie jest podświetlona, ​​przejdź do Dodane gry i kliknij ikonę monitora obok gry, aby włączyć nakładkę dla tej gry.

Gra nie jest wymieniona w Aktywności gry Discord

Jeśli gry, w którą grałeś, nie ma na liście, możesz ją ręcznie dodać.

Uruchom grę, którą chcesz dodać. Otwórz Discord. Kliknij przycisk ustawień u dołu kolumny po lewej stronie. Przejdź do karty Aktywność w grze. Kliknij „Dodaj”. Wybierz grę z wymienionych aplikacji i kliknij Dodaj grę.

Sprawdź -   Jak korzystać z kodów kategorii w aplikacjach Netflix

Naprawiono niedziałającą nakładkę Discord

Jeśli nakładka nie pojawia się / nie działa, upewnij się, że korzystasz z kompatybilnej gry. Według Discorda, następujące gry nie będą mogły wyświetlić nakładki lub nakładka może pojawiać się sporadycznie.

Upewnij się, że Twoja gra nie wymaga Vulkan, ponieważ Discord nie obsługuje obecnie tych gier. Podobnie, nie będzie obsługiwał wyjątkowo starych gier. Twój program antywirusowy może oznaczyć nakładkę lub samą Discord jako szkodliwą i uniemożliwić wyświetlenie nakładki. Poszukaj elementów / plików, które zablokował Twój program antywirusowy i zezwól na uruchomienie Discord, jeśli znajdziesz go na liście. Upewnij się, że inne nakładki nie zakłócają nakładki Discord. Discord nie jest jedyną aplikacją, która ma nakładkę w grze. Windows 10 ma pasek gier, Nvidia Gaming Experience dodaje własną nakładkę, a różne inne aplikacje do gier zainstalowane w systemie mogą robić to samo. Wyłącz inne nakładki i sprawdź, czy pojawi się nakładka Discord. Po włączeniu nakładki uruchom ponownie Discord i grę.

Sprawdź -   Wyszukaj teraz - umożliwia wyszukiwanie urządzenia lub Internetu z dowolnego miejsca [Android]

Wniosek

Nakładka Discord jest wciąż w toku. Może to wydawać się prostą koncepcją, ale wyświetlanie zawartości nad grą nie jest łatwe z wielu powodów. W przypadku niektórych gier nakładka może wydawać się „hakująca” i może być zablokowana. W przypadku innych może to być po prostu kwestia niedopuszczenia do przypięcia na nim innych okien. To skomplikowane, a Discord pracuje nad dodaniem obsługi dodatkowych gier.

newsblog.pl

newsblog.pl