Jak włączyć automatyczne przeskakiwanie w grze Minecraft w systemie Windows 10

Minecraft ma sporo biomów i żaden z nich nie jest całkowicie płaski. Możesz stworzyć płaski świat, jeśli jesteś zainteresowany budową, ale zawsze znajdziesz bloki do przeskoczenia.

Skakanie nie jest skomplikowanym manewrem w grze Minecraft. W rzeczywistości kontrola skoku podwaja się, aby pomóc graczom pływać. Kontrolka, wykonana samodzielnie, pozwoli graczowi wskoczyć w miejsce. Gdy sterowanie jest wykonywane, gdy przycisk ruchu do przodu / przycisku ruchu do przodu jest wciśnięty, gracz podskoczy. Ten sam zestaw działań pozwoli graczowi pływać.

Dla niektórych użytkowników „skakanie” w razie potrzeby jest uciążliwe. Minecraft to nie wszystkie równiny, więc przekonasz się, że dość często przeskakujesz nad przedmiotami. Aby było to łatwiejsze, Minecraft umożliwia włączenie automatycznego skoku.

Automatyczny skok w grze Minecraft

Automatyczny skok w grze Minecraft pozwala graczowi na automatyczne „ przeskoczenie ” o jeden blok, gdy gracz jest utrudniony lub nie może przejść do przodu. Jeśli gracz jest zanurzony w wodzie, automatyczny skok pozwoli mu pływać. Jedynym warunkiem jest to, że gracz naciska przycisk przejścia do przodu.

Automatyczny skok jest dostępny zarówno w wersji Java, jak i Bedrock gry Minecraft. Można ją włączyć dla obu

1. Włącz automatyczne przeskakiwanie w grze Minecraft – klawiatura

Automatyczny skok jest ustawieniem obejmującym całą grę, a nie ustawieniem specyficznym dla świata / mapy. Wykonaj poniższe czynności, aby włączyć automatyczne przeskakiwanie w grze Minecraft podczas gry na klawiaturze.

Otwórz Minecrafta. Kliknij opcję Ustawienia. Przejdź do ustawień klawiatury i myszy. Włącz przełącznik automatycznego przeskoku. Będziesz teraz mógł automatycznie przeskoczyć nad blokiem, jeśli masz naciśnięty klawisz do przodu.

2. Włącz automatyczny skok w Minecraft – kontroler

Automatyczny skok działa również z kontrolerem, jednak powinieneś wiedzieć, że wersja Minecrafta w Javie nie ma natywnej obsługi kontrolera. Możesz dodać obsługę kontrolera dla Minecraft Java przez Steam, ale będziesz musiał włączyć dla niego automatyczny skok za pomocą metody klawiatury.

Aby włączyć automatyczne przeskakiwanie w grze Minecraft dla kontrolera, wykonaj następujące kroki.

Podłącz kontroler Xbox do komputera. Otwórz Minecrafta. Przejdź do ustawień. Wybierz kontroler. Włącz przełącznik automatycznego przeskoku. Będziesz mógł skakać automatycznie, przytrzymując przycisk do przodu / joystick.

3. Włącz automatyczne przeskakiwanie w Minecraft – Sterowanie dotykowe

Minecraft może działać na urządzeniach dotykowych (tablety z systemem Windows 10 i laptopy 2 w 1), a na urządzeniu dotykowym można sterować na ekranie. Automatyczne przeskakiwanie należy włączyć oddzielnie dla sterowania dotykowego.

Otwórz Minecrafta. Przejdź do ustawień. Kliknij Dotknij. Włącz przełącznik automatycznego przeskoku.

Wniosek

Automatyczny skok jest nie tylko przydatny podczas gry, ale także odciąża nadgarstek, jeśli grasz na klawiaturze. Ustawienia nie można zmienić w grze, ale zawsze możesz wstrzymać grę i zmienić ustawienie, jeśli Ci się nie podoba.

x