12/05/2021

Jak zainstalować Prusa Slicer w systemie Linux

Udostępnij teraz w social media:

Prusa Slicer to autorskie narzędzie do krajalnictwa stworzone przez Prusa dla swoich drukarek 3D. Jeśli masz platformę Prusa i chcesz pokroić kilka plików 3D w systemie Linux, będziesz chciał zainstalować aplikację Prusa Slicer. Oto jak to zrobić.

Uwaga: Aby korzystać z aplikacji Prusa Slicer w systemie Linux, potrzebujesz plików do druku 3D. Aby uzyskać dostęp do plików wydruku 3D, sprawdź Rzeczoświata.

Instrukcja instalacji Ubuntu

Aplikacja Prusa Slicer jest dostępna dla użytkowników Ubuntu od 20.04 LTS. Jednak znajduje się w repozytorium oprogramowania „Ubuntu Universe”, a to repozytorium nie zawsze jest domyślnie włączone.

Aby włączyć repozytorium „Ubuntu Universe” na swoim komputerze, zacznij od otwarcia okna terminala na pulpicie systemu Linux. Możesz uruchomić terminal, naciskając Ctrl + Alt + T na klawiaturze. Lub wyszukaj „Terminal” w menu aplikacji.

Gdy okno terminala jest otwarte i gotowe do użycia, wykonaj poniższe polecenie add-apt-repository poniżej. To polecenie włączy „Ubuntu Universe”.

sudo add-apt-repository universe

Po dodaniu repozytorium oprogramowania Universe będziesz musiał odświeżyć źródła oprogramowania za pomocą polecenia apt update.

sudo apt update

Po odświeżeniu źródeł oprogramowania Ubuntu Ubuntu Universe jest gotowy do użycia. Stąd aplikację Prusa Slicer można zainstalować na Ubuntu (20.04, 21.04 i 21.10) za pomocą poniższego polecenia apt install.

sudo apt install prusa-slicer

Instrukcja instalacji Debiana

Jeśli używasz Debiana, możliwe jest uruchomienie programu Prusa Slicer przy użyciu wydania Debian 11. Tak więc, jeśli korzystasz z Debiana 10 lub nowszego, najpierw konieczna jest aktualizacja.

Sprawdź -   Jak naprawić aplikacje poza ekranem w systemie macOS

Uwaga: jeśli używasz starszej wersji Debiana i nie chcesz uaktualniać, postępuj zgodnie z instrukcjami Snap, aby Prusa Slicer działał na Linuksie.

Po uaktualnieniu do Debiana 11 można rozpocząć instalację Prusa Slicer. Otwórz okno terminala na pulpicie, naciskając Ctrl + Alt + T na klawiaturze. Lub wyszukaj „Terminal” w menu aplikacji i uruchom go w ten sposób.

Gdy okno terminala jest otwarte i gotowe do użycia, wykonaj poniższe polecenie apt-get install, aby zainstalować pakiet „prusa-slicer”.

sudo apt-get install prusa-slicer

Po wprowadzeniu powyższego polecenia Debian poprosi Cię o podanie hasła. Za pomocą klawiatury wpisz hasło do konta użytkownika i naciśnij klawisz Enter. Kiedy naciśniesz Enter, Debian zainstaluje Prusa Slicer w systemie.

Sprawdź -   Jak przenieść wszystkie nowe wiadomości e-mail do folderu w programie Outlook za pomocą szybkich kroków

Instrukcje instalacji Arch Linux

Program Prusa Slicer jest dostępny dla użytkowników Arch Linux w repozytorium oprogramowania „Community”. Upewnij się, że to repozytorium oprogramowania jest włączone, zanim spróbujesz zainstalować Prusa Slicer na Arch.

Po włączeniu repozytorium „Społeczność” uruchom okno terminala na pulpicie systemu Linux, naciskając Ctrl + Alt + T na klawiaturze. Lub wyszukaj „Terminal” w menu aplikacji i uruchom go w ten sposób.

Teraz, gdy okno terminala jest otwarte, użyj polecenia pacman -S, aby zainstalować aplikację „prusa-slicer” w systemie Arch Linux.

sudo pacman -S prusa-slicer

Instrukcje instalacji Fedory

Od Fedory 33 aplikacja Prusa Slicer jest dostępna w oficjalnych repozytoriach oprogramowania. Tak więc, jeśli używasz Fedory, nie będziesz mieć trudności z uruchomieniem aplikacji.

Aby rozpocząć instalację Prusa Slicer w systemie Fedora, terminal musi być otwarty. Możesz uruchomić okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T na klawiaturze. Lub wyszukaj „Terminal” w menu aplikacji i uruchom go w ten sposób.

Po otwarciu okna terminala można rozpocząć instalację. Używając polecenia dnf install, zainstaluj pakiet „prusa-slicer”.

sudo dnf install prusa-slicer

Instrukcje instalacji OpenSUSE

Prusa Slicer jest dostępny dla OpenSUSE Linux, ale nie w oficjalnych repozytoriach oprogramowania. Jeśli więc chcesz, aby aplikacja działała na twoim komputerze, musisz użyć repozytoriów oprogramowania społeczności.

Sprawdź -   Jak uczynić Gnome Shell przyjaznym dla użytkownika w systemie Linux

Aby rozpocząć instalację, przejdź do strony oprogramowania OpenSUSE dla Prusa Slicer. Po otwarciu strony zobaczysz listę dystrybucji OpenSUSE, które udostępniają Prusa Slicer.

Po znalezieniu na liście wersji OpenSUSE znajdź przycisk „Instaluj 1 kliknięciem” i wybierz go myszą. Wybranie tego przycisku otworzy YaST na twoim komputerze OpenSUSE i zainstaluje Prusa Slicer przez GUI.

Instrukcje instalacji pakietu Snap

Aplikacja Prusa Slicer jest dostępna dla wszystkich użytkowników w Ubuntu Snap Store. Tak więc, jeśli masz system operacyjny Linux, który obsługuje sklep Snap, Prusa Slicer jest gotowy do zainstalowania na twoim komputerze.

Aby rozpocząć instalację Prusa Slicer w systemie Linux jako pakiet Snap, musisz mieć skonfigurowane i zainstalowane środowisko wykonawcze pakietu Snap w swoim systemie. Jeśli potrzebujesz pomocy w konfiguracji środowiska wykonawczego pakietu Snap, skorzystaj z naszego przewodnika na ten temat.

Po skonfigurowaniu środowiska wykonawczego Snap, Prusa Slicer można łatwo zainstalować na komputerze z systemem Linux za pomocą poniższego polecenia instalacji snap.

sudo snap install prusa-slicer

x