Jak zainstalować rozszerzenia spoza sklepu Windows w Microsoft Edge

Microsoft Edge obsługuje teraz rozszerzenia. Możesz pobrać rozszerzenie dla Edge ze Sklepu Windows. Microsoft dodał obsługę rozszerzeń dopiero niedawno do Edge, więc nie ma ich zbyt wiele w Sklepie Windows. Sporo jest nadal w wersji beta, a programiści wolą udostępniać je poza Sklepem Windows, być może w celu uniknięcia słabych ocen. Jeśli chcesz zainstalować rozszerzenie w Edge, jest to dość prosty proces, jeśli wiesz, co robić.

Otwórz Microsoft Edge i na pasku adresu wpisz about: flags i naciśnij Enter. W pierwszej sekcji poszukaj opcji „Włącz funkcje programisty rozszerzeń” i zaznacz pole obok niej, aby ją włączyć.

Będziesz musiał ponownie uruchomić Edge. Nie ma dedykowanego przycisku do ponownego uruchamiania Edge, gdy wprowadzasz zmiany we flagach, tak jak w Chrome. Musisz ręcznie ponownie uruchomić Edge, zamykając i otwierając przeglądarkę.

Ustawienia programistyEdge_

Możesz teraz zainstalować rozszerzenie spoza Sklepu Windows. Znajdź rozszerzenie, które chcesz wypróbować, i pobierz je. Jeśli pobierzesz go jako spakowany plik, wyodrębnij go przed przejściem do następnego kroku.

Otwórz Edge i kliknij przycisk „Więcej” w prawym górnym rogu. Przejdź do rozszerzeń i kliknij przycisk „Wczytaj rozszerzenia”. Przejdź do folderu rozszerzeń, który właśnie rozpakowałeś i / lub pobrałeś. Musisz wybrać folder, w którym znajdują się pliki rozszerzenia, a nie konkretny plik. Wybierz folder i kliknij przycisk „Wybierz folder” w oknie dialogowym Otwórz plik.

rozszerzenia obciążenia krawędziowego

Rozszerzenie zostanie załadowane i pojawi się w panelu Rozszerzenia. Możesz go włączyć lub nie.

Rozszerzenia pobrane spoza Sklepu Windows nadal mogą być rozszerzeniami zweryfikowanymi. Zweryfikowane rozszerzenie to rozszerzenie podpisane cyfrowo przez zweryfikowanego programistę. Niezweryfikowane rozszerzenie można zainstalować w ten sam sposób, jednak za każdym razem, gdy uruchamiasz Edge, wyłączy to niezweryfikowane rozszerzenie. Będziesz musiał to włączyć.

włącz niezweryfikowane rozszerzenie

Słowo ostrzeżenia; rozszerzenia zainstalowane spoza Sklepu Windows mogą być niebezpieczne. Uważaj, które rozszerzenia wybierzesz do zainstalowania.