01/26/2022

Jak zainstalować sklep z aplikacjami App Outlet w systemie Linux

Udostępnij teraz w social media:

Czy kiedykolwiek żałowałeś, że nie możesz zainstalować pakietów Snap, aplikacji Flatpak i programów AppImage w jednym miejscu w systemie Linux? Dzięki App Outlet możesz. To piękny sklep z aplikacjami GUI, dzięki któremu pobieranie ulubionych Snapów, Flatpaków i AppImages jest łatwiejsze niż kiedykolwiek! Oto, jak uruchomić system.

Pobieranie App Outlet

Zanim przejdziemy do korzystania z App Outlet na komputerze z systemem Linux w celu zainstalowania Flatpaks, pakietów Snap i plików AppImage, musimy zademonstrować, jak zainstalować program App Outlet w systemie Linux.

Aby rozpocząć instalację, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T.na klawiaturze. Następnie wykonaj poniższe polecenia instalacji, które odpowiadają używanemu systemowi operacyjnemu Linux.

Instrukcje Ubuntu

Twórcy App Outlet rozpowszechniają pakiet DEB na swojej stronie GitHub, zapewniając użytkownikom Ubuntu Linux łatwy czas na uruchomienie programu. Aby zdobyć pakiet DEB dla App Outlet, użyj poniższego polecenia pobierania wget.

wget https://appoutlet.herokuapp.com/download/deb -O app-outlet.deb

Po pobraniu pakietu DEB na komputer z systemem Ubuntu możesz załadować pakiet, uruchamiając polecenie dpkg.

sudo dpkg -i app-outlet.deb

Po zainstalowaniu pakietu App Outlet DEB mogą pojawić się błędy w monicie terminala. Aby rozwiązać ten problem, przeczytaj nasz przewodnik dotyczący poprawiania błędów zależności Ubuntu.

Sprawdź -   Jak grać w gry Nintendo 3DS w systemie Linux

Instrukcje Debiana

Dostępny jest pakiet DEB dla App Outlet, więc użytkownicy Debiana Linux będą mieli łatwy czas na uruchomienie sklepu. Aby pobrać pakiet DEB do swojego systemu Debian, użyj poniższego polecenia pobierania wget poniżej.

wget https://appoutlet.herokuapp.com/download/deb -O app-outlet.deb

Po zakończeniu pobierania pakietu DEB na komputerze z systemem Debian Linux można go zainstalować za pomocą polecenia dpkg.

sudo dpkg -i app-outlet.deb

Po zainstalowaniu pakietu App Outlet DEB możesz zauważyć błędy w monicie terminala. Aby rozwiązać ten problem, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem dotyczącym poprawiania błędów zależności Debiana.

Instrukcje dotyczące pakietu Snap

Dostępna jest wersja Snap App Outlet, która jest idealna dla większości systemów operacyjnych Linux. Aby rozpocząć instalację Snap, upewnij się, że masz skonfigurowane środowisko wykonawcze Snapd. Następnie użyj poniższego polecenia, aby zainstalować App Outlet.

sudo snap install app-outlet

Instrukcje AppImage

Możliwe jest uruchomienie sklepu App Outlet w dowolnej dystrybucji Linuksa za pośrednictwem AppImage. Ta metoda jest świetna dla tych, którzy chcą uruchomić App Outlet, ale nie mogą uruchamiać pakietów DEB ani Snapów. Aby zdobyć wersję AppImage App Outlet, użyj poniższego polecenia pobierania wget.

wget https://appoutlet.herokuapp.com/download/appimage -O app-outlet.AppImage

Po pobraniu pliku AppImage użyj polecenia chmod, aby zaktualizować uprawnienia App Outlet.

sudo chmod +x app-outlet.AppImage

Na koniec uruchom App Outlet, uruchamiając:

./app-outlet.AppImage

Kod źródłowy

Kod źródłowy App Outlet jest dostępny online dla użytkowników Linuksa, którzy wolą kompilować oprogramowanie od podstaw. Aby go zainstalować, przejdź do strony App Outlet GitHubi zainstaluj różne zależności wymagane do uruchomienia (Git i NodeJS).

Sprawdź -   Jak zmusić użytkowników do zmiany haseł w systemie Linux

Po zainstalowaniu zależności wymaganych do zbudowania App Outlet na komputerze z systemem Linux użyj polecenia git clone, aby pobrać kod źródłowy.

git clone https://github.com/app-outlet/app-outlet.git

Po zakończeniu pobierania kodu źródłowego użyj polecenia CD, aby przenieść sesję terminala do katalogu „app-outlet”.

cd app-outlet

Z tego miejsca możesz zainstalować pliki zależności projektu za pomocą polecenia npm.

npm install

Na koniec skompiluj kod źródłowy dla App Outlet. Pamiętaj, że ukończenie procesu tworzenia może zająć trochę czasu.

npm run electron:linux

Jak korzystać z App Outlet do pobierania oprogramowania

Instalowanie oprogramowania za pomocą App Outlet działa prawie tak samo, jak w każdym innym sklepie z oprogramowaniem w systemie Linux (Gnome Software, Elementary AppCenter, KDE Discover itd.). Jeśli chcesz zainstalować z niego oprogramowanie, uruchom program na komputerze z systemem Linux. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej, aby dowiedzieć się, jak instalować aplikacje!

Sprawdź -   Jak zainstalować program Microsoft Visual Studio Code w systemie Linux

Krok 1: Znajdź „pole wyszukiwania” w App Outlet i kliknij je myszą, aby przejść do trybu wyszukiwania.

Krok 2: Zacznij wpisywać nazwę aplikacji, którą chcesz zainstalować (na przykład Spotify). Następnie naciśnij klawisz Enter, aby powiadomić App Outlet o przeprowadzeniu wyszukiwania.

Krok 3: Przejrzyj wyniki wyszukiwania aplikacji, którą chcesz zainstalować. Chcesz zainstalować za pomocą pakietu Snap? Wybierz przycisk „Snap”. Lub wybierz Flatpak lub AppImage, aby wybrać aplikacje dla nich.

Krok 4: Po wybraniu aplikacji, którą chcesz zainstalować w wynikach wyszukiwania, przejdziesz do jej strony aplikacji. Na tej stronie znajdź przycisk „Instaluj” i kliknij go myszą.

Krok 5: Wprowadź hasło (jeśli zostanie wyświetlony monit) i pozwól App Outlet zainstalować wybrane oprogramowanie. Pamiętaj, aby powtórzyć ten proces, aby zainstalować dowolną liczbę aplikacji z Flatpak, Snap i AppImage w systemie Linux!

x