Jak zainstalować SoftMaker Office 2021 w systemie Linux

SoftMaker wypuszcza nową wersję pakietu biurowego. Nazywa się SoftMaker Office 2021 i zawiera mnóstwo nowych funkcji. Jeśli chcesz, aby nowy SoftMaker Office 2021 działał na komputerze z systemem Linux, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem.

Należy pamiętać, że SoftMaker Office nie jest bezpłatny. Będziesz musiał kupić licencję ze strony SoftMaker, aby móc korzystać z oprogramowania po zakończeniu bezpłatnej fazy próbnej. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

Instrukcje instalacji Ubuntu

Aby zainstalować wydanie SoftMaker Office 2021 w systemie Ubuntu Linux, musisz pobrać najnowszy pakiet DEB ze strony pobierania w witrynie programisty. Kliknij ten link tutaj aby przejść do strony pobierania.

Na stronie pobierania przewiń w dół do opcji „Linux” i kliknij biały przycisk pobierania. Kliknięcie białego przycisku pobierania spowoduje wyświetlenie wyskakującego menu. Przejrzyj listę „Pakiet .deb dla 64-bitowych systemów opartych na DEB” i kliknij go, aby pobrać pakiet DEB do folderu „Pobrane” na komputerze.

Po zakończeniu pobierania pakietu DEB otwórz okno terminala na pulpicie i użyj następującego polecenia CD, aby przenieść sesję terminala z katalogu domowego do folderu „Pobrane”.

cd ~/Downloads

W folderze pobierania uruchom poniższe polecenie Apt, aby zainstalować SoftMaker Office 2021 na komputerze z systemem Ubuntu.

sudo apt install ./softmaker-office-2021_1014-01_amd64.deb

Polecenie Apt zainstaluje aplikację SoftMaker Office 2021 na komputerze z systemem Ubuntu. Po zakończeniu instalacji wyszukaj „SoftMaker Office 2021” w menu aplikacji, aby zacząć z niego korzystać!

Instrukcje instalacji Debiana

SoftMaker Office 2021 jest kompatybilny z Debian Linux, ponieważ strona internetowa rozpowszechnia pakiet DEB na stronie pobierania w sekcji Linux. Szczerze mówiąc, pakiet DEB jest prawdopodobnie skierowany do użytkowników Ubuntu, ale mimo to działa na Debianie.

Aby rozpocząć instalację, przejdź do strony pobierania SoftMaker, przewiń w dół, kliknij biały przycisk pobierania i wybierz „pakiet .deb dla systemów 64-bitowych opartych na DEB”, aby pobrać pakiet DEB.

Po zakończeniu pobierania pakietu na komputer otwórz okno terminala i użyj polecenia CD, aby przejść do katalogu „Downloads”.

cd ~/Downloads

W katalogu „Downloads” uruchom polecenie dpkg, aby zainstalować SoftMaker Office na komputerze z systemem Debian Linux. Pamiętaj, że podczas instalacji mogą wystąpić błędy na ekranie.

sudo dpkg -i softmaker-office-2021_1014-01_amd64.deb

Po zakończeniu działania dpkg zostanie zainstalowany SoftMaker Office 2021. Konieczne będzie jednak poprawienie błędów pojawiających się na ekranie podczas instalacji. Te błędy są problemami zależności i muszą zostać poprawione, aby używać SoftMaker Office 2021.

sudo apt-get install -f

Po poprawieniu wszystkich błędów zależności aplikacja jest gotowa do użycia. Poszukaj „SoftMaker Office” w menu aplikacji i kliknij na niego, aby go uruchomić!

Arch instrukcje instalacji Linux

SoftMaker Office nie ma oficjalnego pakietu Pacman na swojej stronie internetowej. To powiedziawszy, istnieje pakiet AUR Arch Linux, który użytkownicy mogą pobrać, który pomoże ci uruchomić aplikację.

Aby rozpocząć proces instalacji, otwórz okno terminala. Następnie, gdy okno terminala jest otwarte, użyj polecenia Pacman, aby zainstalować na komputerze pakiety „Git” i „Base-devel”.

sudo pacman -S git base-devel

Po zainstalowaniu w systemie pakietów „Git” i „Base-devel”, użyj poniższych poleceń, aby skonfigurować narzędzie pomocnicze Trizen AUR. To narzędzie znacznie uprości instalację programu SoftMaker Office 2021.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git
 cd trizen
 makepkg -sri

Po skonfigurowaniu aplikacji Trizen będziesz mógł zainstalować SoftMaker Office 2021 na komputerze Arch Linux za pomocą polecenia trizen -S w oknie terminala.

trizen -S softmaker-office-2021-bin

Instrukcje instalacji Fedory

Aby zainstalować SoftMaker Office 2021 na komputerze Fedora z systemem Linux, musisz pobrać pakiet RPM na swój komputer. Aby pobrać najnowszy pakiet RPM dla SoftMaker Office 2021, przejdź do strony pobierania SoftMaker Officei kliknij opcję „Pakiet .rpm dla systemów 64-bitowych opartych na RPM”.

Po pobraniu pakietu RPM na komputer Fedora z systemem Linux otwórz okno terminalu, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T na klawiaturze. Następnie użyj polecenia CD, aby przejść do katalogu „Pobrane”, w którym znajduje się plik pakietu RPM.

cd ~/Downloads

Aby zainstalować SoftMaker Office 2021 na komputerze z Fedorą na Linuksie, wystarczy wpisać tylko następujące polecenie dnf install poniżej.

sudo dnf install softmaker-office-2021-1014.x86_64.rpm

Instrukcje instalacji OpenSUSE

Jeśli jesteś użytkownikiem OpenSUSE Linux, będziesz mógł zainstalować SoftMaker Office 2021 za pośrednictwem oficjalnego pakietu RPM na swojej stronie internetowej. Aby rozpocząć proces instalacji, przejdź do strony pobieraniai kliknij opcję „Pakiet .rpm dla systemów 64-bitowych opartych na RPM”, aby uzyskać RPM.

Po zakończeniu pobierania pakietu RPM otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T na klawiaturze. Następnie uruchom polecenie CD, aby przejść do katalogu „Pobrane”.

cd ~/Downloads

W katalogu „Pobrane pliki” będziesz mógł zainstalować SoftMaker Office 2021 RPM na swoim komputerze OpenSUSE Linux PC za pomocą poniższej komendy zypper install.

sudo zypper install softmaker-office-2021-1014.x86_64.rpm

newsblog.pl

newsblog.pl

x