12/05/2021

Jak zainstalować SpeedCrunch w systemie Linux

Udostępnij teraz w social media:

Potrzebujesz kalkulatora naukowego do swojego komputera z systemem Linux? Nie możesz znaleźć niczego dobrego do wykorzystania? Sprawdź SpeedCrunch! To bardzo precyzyjny kalkulator naukowy, który oferuje mnóstwo funkcji i szybki interfejs sterowany za pomocą klawiatury. Oto jak skonfigurować go w swoim systemie.

Instrukcja instalacji Ubuntu

SpeedCrunch jest dostępny do instalacji na Ubuntu za pośrednictwem pakietu DEB do pobrania. Aby rozpocząć instalację, musisz pobrać pakiet DEB na swój komputer.

Aby pobrać najnowszą wersję SpeedCrunch na Ubuntu, otwórz okno terminala. Możesz otworzyć okno terminala na pulpicie systemu Linux, naciskając Ctrl + Alt + T na klawiaturze. Lub wyszukaj „Terminal” w menu aplikacji.

Gdy okno terminala jest otwarte i gotowe do użycia, wykonaj polecenie wget, aby pobrać najnowszy pakiet SpeedCrunch Ubuntu na swój komputer.

wget https://bitbucket.org/heldercorreia/speedcrunch/downloads/SpeedCrunch-0.12-linux64.deb

Po zakończeniu pobierania pakietu SpeedCrunch DEB na komputer użyj poniższego polecenia apt install, aby zainstalować go w systemie Ubuntu.

sudo apt install ./SpeedCrunch-0.12-linux64.deb

Instrukcja instalacji Debiana

Jeśli potrzebujesz uruchomić SpeedCruncha na swoim systemie Debian Linux, będziesz musiał pobrać najnowszy pakiet DEB na swój komputer. Otwórz okno terminala na pulpicie systemu Linux, naciskając Ctrl + Alt + T na klawiaturze, aby rozpocząć pobieranie.

Sprawdź -   Jak połączyć wiele plików audio w jeden w systemie Windows 10

Gdy okno terminala jest otwarte i gotowe do użycia, wykonaj następujące polecenie pobierania wget, aby pobrać najnowszy pakiet DEB na swój komputer.

wget https://bitbucket.org/heldercorreia/speedcrunch/downloads/SpeedCrunch-0.12-linux64.deb

Lub, jeśli potrzebujesz 32-bitowej wersji SpeedCruncha:

wget https://bitbucket.org/heldercorreia/speedcrunch/downloads/SpeedCrunch-0.12-linux32.deb

Po zakończeniu pobierania można rozpocząć instalację SpeedCruncha. Używając poniższego polecenia dpkg, skonfiguruj pakiet DEB na swoim komputerze.

sudo dpkg -i SpeedCrunch-0.12-linux64.deb

Jeśli instalujesz 32-bitową wersję SpeedCruncha na Debianie, zamiast tego wpisz poniższe polecenie.

sudo dpkg -i SpeedCrunch-0.12-linux32.deb

Po zainstalowaniu pakietu DEB w systemie musisz uruchomić apt-get install -f polecenie poniżej, aby naprawić wszelkie problemy z zależnościami spowodowane instalacją SpeedCruncha.

sudo apt-get install -f

Instrukcje instalacji Arch Linux

SpeedCrunch jest dostępny dla wszystkich użytkowników Arch Linux. Jednak aplikacja nie znajduje się na oficjalnej stronie SpeedCrunch. Zamiast tego użytkownicy Arch Linux mogą go uruchomić za pośrednictwem repozytorium użytkowników Arch Linux.

Sprawdź -   Jak usunąć pliki i katalogi w terminalu Linux

Aby rozpocząć instalację SpeedCruncha na Arch Linux, musisz zainstalować pakiety „Git” i „Base-devel” w swoim systemie za pomocą polecenia pacman.

sudo pacman -S git base-devel

Po skonfigurowaniu dwóch pakietów na komputerze zainstaluj pomocnika Trizen AUR. Ten program znacznie ułatwi instalację pakietu SpeedCrunch AUR w twoim systemie.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

cd trizen/
makepkg -sri

Po skonfigurowaniu pomocnika Trizen AUR na komputerze Arch Linux użyj trizen -S polecenie, aby skonfigurować SpeedCrunch.

trizen -S speedcrunch-git

Instrukcje instalacji Fedory

SpeedCrunch jest dostępny dla użytkowników Fedory za pośrednictwem oficjalnego pakietu RPM. Aby zainstalować najnowszą wersję SpeedCruncha na komputerze Fedora, otwórz okno terminala na pulpicie systemu Linux.

Otwieranie okna terminala w Fedorze jest łatwe. Naciśnij Ctrl + Alt + T na klawiaturze. Lub otwórz menu aplikacji Fedora, wyszukaj „Terminal” i uruchom go w ten sposób.

Przy otwartym oknie terminala użyj polecenia pobierania wget, aby pobrać najnowszy pakiet SpeedCrunch RPM.

wget https://bitbucket.org/heldercorreia/speedcrunch/downloads/SpeedCrunch-0.12-linux64.rpm

Po pobraniu pliku pakietu SpeedCrunch RPM można go zainstalować za pomocą polecenia dnf install.

sudo dnf install SpeedCrunch-0.12-linux64.rpm

32-bitowy

Istnieje również 32-bitowa wersja SpeedCruncha dla Fedory. Jednak Fedora Linux już jakiś czas temu zaprzestała obsługi 32-bitowej. Jeśli używasz pochodnej Fedory, która wymaga pakietów 32-bitowych, kliknij tutaj.

Sprawdź -   Jak przenieść zdjęcie z albumu Selfies na iOS

Instrukcje instalacji OpenSUSE

OpenSUSE używa pakietów RPM podobnie jak Fedora. Z tego powodu będziesz w stanie stosunkowo szybko uruchomić i uruchomić aplikację SpeedCrunch. Aby rozpocząć instalację, musisz otworzyć okno terminala na pulpicie systemu Linux.

Uruchomienie okna terminala na pulpicie OpenSUSE można wykonać, naciskając Ctrl + Alt + T na klawiaturze. Alternatywnie można uruchomić terminal, wyszukując „Terminal” w menu aplikacji.

Gdy okno terminala jest otwarte i gotowe do użycia, uruchom polecenie pobierania wget, aby pobrać plik pakietu SpeedCrunch RPM.

wget https://bitbucket.org/heldercorreia/speedcrunch/downloads/SpeedCrunch-0.12-linux64.rpm

Proces pobierania powinien być szybki, ponieważ jest to mały plik. Po zakończeniu procesu można rozpocząć instalację. Używając poniższego polecenia instalacji zypper, skonfiguruj SpeedCrunch.

sudo zypper install SpeedCrunch-0.12-linux64.rpm

32-bitowy

OpenSUSE obsługuje 32-bit, ale nie jest jasne, czy będzie obsługiwany na zawsze. Jeśli jesteś użytkownikiem OpenSUSE i chcesz zainstalować 32-bitową wersję SpeedCruncha, kliknij tutaj.

x