Jak zaktualizować do Pop_OS 20.04

System76 wydał nową wersję Pop_OS! Opiera się na Ubuntu 20.04 LTS (Focal Fossa) i zawiera wiele nowych funkcji, takich jak wbudowane kafelkowanie okien, lepsze obszary robocze, ulepszona nawigacja za pomocą klawiatury i wiele innych. W tym przewodniku pokażemy, jak uaktualnić istniejącą wersję Pop_OS do nowej wersji 20.04!

Uwaga: aktualizacja do Pop_OS 20.04 powinna przebiegać płynnie, a System76 wykonuje doskonałą pracę, zapewniając, że ich system operacyjny jest tak stabilny, jak to możliwe. To powiedziawszy, wypadki mogą się zdarzyć. Z tego powodu zalecamy utworzenie kopii zapasowej komputera Pop_OS przed przystąpieniem do aktualizacji.

Aktualizacja do Pop_OS 20.04

Zdecydowanie najłatwiejszym sposobem aktualizacji do Pop_OS 20.04 jest skorzystanie z wbudowanego narzędzia aktualizującego. Dlaczego? Uaktualnienie do nowej wersji systemu operacyjnego wymaga dużo pracy, a wbudowane narzędzie uaktualniające usuwa ciężką pracę z równania, przechodząc przez nią i ułatwiając wszystko. Aby rozpocząć proces aktualizacji, znajdź menu „Działania” i kliknij je myszą. Lub naciśnij klawisz Win na klawiaturze, aby go otworzyć.

W obszarze „Działania” wpisz słowo „uaktualnij” w polu wyszukiwania. Po wpisaniu „Uaktualnienia” zobaczysz w wynikach wyszukiwania „Uaktualnienie systemu operacyjnego”. Kliknij pozycję „Aktualizacja systemu operacyjnego” w wynikach wyszukiwania, aby uzyskać dostęp do narzędzia do aktualizacji Pop_OS.

W narzędziu aktualizacji Pop_OS zobaczysz „Pop! _OS 20.04 jest dostępny”, a następnie zielony przycisk „Pobierz”. Kliknij myszką zielony przycisk pobierania, aby rozpocząć pobieranie nowej wersji systemu operacyjnego.

Pobieranie nowej wersji Pop_OS może potrwać dość długo. Usiądź wygodnie i rozpocznij proces pobierania. Nie powinno to zająć więcej niż 20 minut. Jeśli masz wolne połączenie internetowe, pobieranie może potrwać nieco dłużej.

Po zakończeniu procesu pobierania Pop_OS przejmie wszystkie elementy potrzebne do zainstalowania aktualizacji 20.04. Wybierz zielony przycisk „Aktualizacja” za pomocą myszy, aby zainstalować aktualizacje.

Po kliknięciu zielonego przycisku „Upgrade” zobaczysz wyskakujące okno. To okienko wyskakujące przedstawia wszystkie nowe funkcje zawarte w nowej aktualizacji 20.04. Aby przeczytać o wszystkich nowych funkcjach, kliknij pasek przewijania po prawej stronie.

Kiedy skończysz czytać o wszystkich nowych funkcjach, które są w nowej aktualizacji Pop_OS 20.04, znajdź czerwony przycisk „Uruchom ponownie i aktualizuj” i kliknij go myszką.

Po ponownym uruchomieniu Pop_OS poprzez kliknięcie „Uruchom ponownie i uaktualnij”, pojawi się brązowy ekran i logo Pop_OS. Pod logo zobaczysz tekst „Instalowanie aktualizacji”. Usiądź wygodnie, bądź cierpliwy i pozwól zainstalować aktualizacje. Zajmie to co najmniej 20-30 minut!

Po zakończeniu instalowania aktualizacji 20.04 na twoim komputerze Pop_OS uruchomi się ponownie. Po zakończeniu procesu restartowania zaloguj się do komputera, a będziesz korzystać z najnowszej wersji Pop_OS! Cieszyć się!

Uzyskaj nową instalację Pop_OS 20.04

Jeśli chcesz zdobyć Pop_OS 20.04, ale nie chcesz aktualizować swojego istniejącego komputera, nie martw się! Możliwe jest pobranie wersji 20.04 bezpośrednio ze strony dewelopera.

Aby uzyskać dostęp do Pop_OS 20.04 w celu przeprowadzenia nowej instalacji, wykonaj następujące czynności. Najpierw przejdź do pop.system76.com. Gdy już tam będziesz, znajdź przycisk „Pobierz” i wybierz go myszką.

Klikając „Pobierz” na stronie Pop_OS, pojawi się okno. W tym oknie zobaczysz kilka różnych opcji pobierania. Jeśli korzystasz z komputera System76, który korzysta z grafiki Nvidia, kliknij opcję „Pobierz (Nvidia). Jeśli korzystasz z Intel / AMD, wybierz opcję „Pobierz (Intel / AMD).

Nie masz komputera z systemem System76, ale nadal korzystasz z Pop_OS, ponieważ podoba Ci się kunszt i funkcje, jakie oferuje system operacyjny? Jeśli nie masz pewności, skorzystaj z wersji Intel / AMD. Lub Nvidia, jeśli wiesz, że potrzebujesz wsparcia Nvidii.

Tworzenie nośników instalacyjnych dla nowej instalacji Pop_OS 20.04

Istnieje wiele różnych sposobów tworzenia nośników instalacyjnych dla systemów operacyjnych Linux. Jednak osoby stojące za Pop_OS 20.04 mają własne instrukcje, jak to zrobić.

Aby dowiedzieć się, jak utworzyć nośnik instalacyjny Pop_OS, kliknij „Dowiedz się, jak utworzyć nośnik instalacyjny”U dołu wyskakującego okna pobierania, które pojawia się na stronie Pop_OS, i postępuj zgodnie z ich szczegółowym samouczkiem, aby utworzyć nośnik instalacyjny.

Alternatywnie, jeśli nie jesteś fanem instrukcji Pop_OS, przejdź do tego przewodnika, aby dowiedzieć się, jak utworzyć nośnik instalacyjny Linux na USB.

newsblog.pl

BIULETYN

x