Jak zainstalować sterowniki graficzne Nvidia w Pop_OS

Sterowniki Nvidii są notorycznie trudne do zainstalowania w systemie Linux. Dlatego wielu użytkowników Linuksa uwielbia Pop_OS. Ułatwia konfigurowanie sterowników. Mimo to, mimo że konfiguracja jest tak prosta, nowi użytkownicy mogą nie wiedzieć, co robić. W tym przewodniku pokażemy dokładnie, jak uruchomić sterowniki Nvidii w Pop_OS.

Wersja Nvidii Pop_OS

Jeśli planujesz używać procesora graficznego Nvidia w systemie Pop_OS, najlepiej jest pobrać wersję Pop_OS firmy Nvidia z oficjalnej strony internetowej. Aby zdobyć tę wersję Pop_OS, wykonaj następujące czynności.

Najpierw przejdź na oficjalną stronę Pop_OS. Po przejściu na stronę kliknij zielony przycisk „Pobierz”. Wybranie tego przycisku spowoduje przejście do oficjalnej strony pobierania Pop_OS.

Na stronie pobierania pojawi się wyskakujące okienko z komunikatem. Ten komunikat mówi: „Jeśli masz grafikę NVIDIA, pobierz plik ISO z preinstalowanym zastrzeżonym sterownikiem NVIDIA”.

Wybierz przycisk „Pobierz 21.10 (NVIDIA)”, aby pobrać wersję Pop_OS z preinstalowanym sterownikiem. Po pobraniu pliku ISO postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej, aby utworzyć rozruchowy instalator USB.

Krok 1: Udaj się na oficjalną stronę Etcher. Tam pobierz najnowszą wersję programu, zainstaluj ją i uruchom na swoim komputerze. Gdy program jest otwarty, zlokalizuj „Flash!” i kliknij go myszą.

Krok 2: Po wybraniu „Flash!” przyciskiem myszy, na ekranie pojawi się wyskakujące okienko. Korzystając z wyskakującego okna, wyszukaj plik ISO Pop_OS Nvidia na komputerze i wybierz go.

Krok 3: Po ustawieniu pliku ISO w Etcher znajdź przycisk „Wybierz cel” i kliknij go. Po kliknięciu przycisku myszą zostaniesz poproszony o wybranie urządzenia USB. Następnie wybierz dysk flash USB, którego chcesz używać z Etcher.

Krok 4: Po wybraniu urządzenia USB i dodaniu go do Etchera znajdź „Flash!” i kliknij go myszą. Po wybraniu tego przycisku program zacznie migać Pop_OS NVIDIA na urządzenie USB.

Po zakończeniu procesu flashowania będziesz mieć instalator Pop_OS z wbudowanym sterownikiem Nvidia. Stąd uruchom USB i zainstaluj system operacyjny na swoim komputerze.

Wiersz poleceń

Jeśli nie korzystasz z oficjalnej wersji Nvidia Pop_OS, będziesz mógł zainstalować sterowniki Nvidia za pomocą narzędzia sterownika Ubuntu. Pop_OS jest oparty na Ubuntu, więc to narzędzie jest dołączone.

Uruchom okno terminala na pulpicie, aby użyć narzędzia sterownika Ubuntu. Możesz otworzyć okno terminala na pulpicie Pop_OS, naciskając Ctrl + Alt + T na klawiaturze. Lub wyszukaj „Terminal” w menu aplikacji.

Wpisz polecenie ubuntu-drivers list, gdy okno terminala jest otwarte i gotowe do użycia. To polecenie wyświetli listę wszystkich dostępnych sterowników, które możesz skonfigurować w Pop_OS.

ubuntu-drivers list

Przejrzyj listę sterowników dostępnych dla twojego systemu Pop_OS. Wpisz polecenie instalacji ubuntu-drivers po znalezieniu sterownika, który chcesz zainstalować. Na przykład, aby zainstalować sterownik Nvidia 495, należy:

sudo ubuntu-drivers install nvidia-driver-495

Po zainstalowaniu sterownika na komputerze konieczne będzie ponowne uruchomienie Pop_OS. Po ponownym uruchomieniu systemu operacyjnego zaloguj się ponownie. Po ponownym zalogowaniu będziesz gotowy do korzystania ze sterowników Nvidii.

Sklep pop

Trzecim sposobem, w jaki użytkownicy mogą zainstalować sterowniki Nvidia w Pop_OS, jest wbudowany sklep z aplikacjami Pop Shop. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Na pulpicie Pop_OS znajdź ikonę Pop Shop. Jeśli nie możesz go znaleźć, jest to ikona ze statkiem rakietowym. Po znalezieniu ikony Pop Shop kliknij ją, aby ją uruchomić.

Krok 2: Wewnątrz Pop Shop kliknij sekcję „Zainstalowana” aplikacji. Zobaczysz obszar „Sterowniki” w tej sekcji tuż nad aktualizacjami. W zależności od tego, jak nowy jest twój procesor graficzny Nvidia, możesz zobaczyć wiele opcji sterowników.

Krok 3: Przejrzyj sekcję „Sterowniki” dla sterownika Nvidia, który chcesz zainstalować. Po wybraniu sterowników Nvidii znajdź przycisk „Zainstaluj” i kliknij go, aby zainstalować sterownik.

Krok 4: Po kliknięciu przycisku „Zainstaluj” obok sterownika w Pop Shop, Pop_OS rozpocznie instalację sterownika. Ten proces zajmie trochę czasu, ponieważ konfiguracja sterowników w jądrze Linux zajmuje trochę czasu.

Po zakończeniu procesu instalacji konieczne będzie ponowne uruchomienie systemu Pop_OS Linux. Aby ponownie uruchomić komputer, znajdź menu w prawym górnym rogu, kliknij je myszą i wybierz opcję „Uruchom ponownie”.