Czy korzystasz z karty graficznej Nvidia na komputerze z systemem Linux Manjaro? Nie możesz dowiedzieć się, jak skonfigurować zastrzeżone sterowniki graficzne w swoim systemie? Możemy pomóc! Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, pokazując, jak zainstalować sterowniki graficzne Nvidia w systemie Manjaro Linux!

Instalowanie sterowników Nvidia z interfejsem Manjaro Settings Manager

Interfejs Manjaro Settings Manager to naprawdę najlepszy sposób, aby sterowniki Nvidia działały na Linuksie Manjaro. Powód? Pozwala określić, jakich sterowników potrzebujesz, bez konieczności przeszukiwania wiersza poleceń systemu Linux. Menedżer ustawień Manjaro może również poinformować Cię, gdy masz urządzenie, które wymaga sterowników, których jeszcze nie zainstalowałeś.

Zainstaluj Manjaro Settings Manager

Interfejs Manjaro Settings Manager jest wstępnie zainstalowany w 99% instalacji Manjaro Linux. Jeśli jednak wykonałeś instalację Manjaro tylko z linii poleceń, być może będziesz musiał zainstalować ją ręcznie. Aby zainstalować menedżera ustawień, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T na klawiaturze. Następnie użyj menedżera pakietów Pacman, aby zainstalować menedżera ustawień w systemie.

sudo pacman -S manjaro-settings-manager

Instalowanie sterowników Nvidia

Po zainstalowaniu Manjaro Settings Manager na komputerze otwórz go, wyszukując go w menu aplikacji. Gdy Menedżer ustawień Manjaro jest otwarty, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku przedstawionymi poniżej, aby dowiedzieć się, jak zainstalować sterowniki Nvidia na Manjaro.

Sprawdź -   Jak przyspieszyć dysk USB w systemie Windows 10

Krok 1: W Manjaro Settings Manager zlokalizuj sekcję „Sprzęt” i kliknij ikonę aplikacji z napisem „Konfiguracja sprzętu” i kliknij ją myszą. W obszarze „Konfiguracja sprzętu” użytkownicy Manjaro mogą instalować sterowniki urządzeń za pomocą interfejsu użytkownika.

Krok 2: W obszarze Konfiguracja sprzętu w Manjaro Settings Manager zobaczysz wszystkie urządzenia na twoim komputerze, które wymagają zainstalowania sterowników. Pamiętaj, że niektóre z tych urządzeń mogą już mieć skonfigurowane sterowniki.

Krok 3: Znajdź sekcję „Kontroler ekranu” w obszarze „Konfiguracja sprzętu” w Manjaro Settings Manager. Powinieneś zobaczyć swoją kartę graficzną Nvidia na liście, a także kilka różnych opcji sterownika Nvidia.

Przejrzyj różne dostępne sterowniki Nvidia i podejmij decyzję, którą chcesz zainstalować. Aby uzyskać najlepsze wyniki, spróbuj zainstalować najnowszy dostępny sterownik. Jeśli więc dostępne są wersje 435, 418 i 440, pobierz 440, ponieważ jest to najnowsza wersja.

Po podjęciu decyzji, który sterownik chcesz zainstalować, kliknij prawym przyciskiem myszy sterownik, który chcesz zainstalować w instalacji Manjaro Linux OS. Następnie w menu prawym przyciskiem myszy kliknij przycisk „+ Zainstaluj”, aby pobrać sterowniki.

Sprawdź -   Jak wyświetlić niestandardowy tekst na pulpicie w systemie Windows 10

Krok 4: Po kliknięciu przycisku „+ Install” Manjaro zainstaluje sterownik. Usiądź i bądź cierpliwy. Po zakończeniu procesu zamknij okno Manjaro Settings Manager.

Odinstaluj

Jeśli zdecydujesz się odinstalować zastrzeżone sterowniki Nvidia z Manjaro, z przyjemnością dowiesz się, że Menedżer ustawień Manjaro ułatwia odinstalowanie sterowników. Odinstalowanie sterowników jest równie proste, jak ich zainstalowanie.

Aby odinstalować sterowniki Nvidia w systemie Manjaro w Menedżerze ustawień Manjaro, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku opisanymi poniżej.

Krok 1: Uruchom Menedżera ustawień Manjaro. Po otwarciu aplikacji kliknij ikonę „Konfiguracja sprzętu”, aby uzyskać dostęp do obszaru „Konfiguracja sprzętu” w Menedżerze ustawień Manjaro.

Krok 2: Poszukaj sterownika Nvidia, który wcześniej zainstalowałeś w systemie na liście sterowników poniżej sekcji „Kontroler ekranu”. Kliknij zainstalowany sterownik za pomocą myszy, aby otworzyć menu prawym przyciskiem myszy.

W menu prawym przyciskiem myszy wybierz „- Usuń”, aby odinstalować sterownik z komputera z systemem Linux Manjaro.

Instalowanie sterowników Nvidia z terminalem

Jeśli nie jesteś fanem Manjaro Settings Manager, możesz zainstalować sterowniki na komputerze za pomocą terminala. Aby rozpocząć instalację, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Sprawdź -   Jak YouTube TV wykrywa VPN

Krok 1: Uruchom polecenie mhwd -l, aby wyświetlić dostępne sterowniki Nvidia, które możesz zainstalować na komputerze z systemem Linux Manjaro. Połącz polecenie mhwd -l z grep, jeśli chcesz tylko widzieć sterowniki Nvidia, a nie inne niepowiązane sterowniki dla innych urządzeń.

mhwd -l

Lub tylko dla Nvidii:

mhwd -l | grep nvidia

tep 2: Przejrzyj listę dostępnych sterowników Nvidii i zdecyduj, który chcesz zainstalować. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zalecamy „video-nvidia-440xx”, ponieważ są to najnowsze dostępne sterowniki Nvidia.

Po podjęciu decyzji użyj polecenia mhwd -i, aby zainstalować sterownik. Pamiętaj, że w tym przewodniku omówimy Nvidię 440, a polecenia to odzwierciedlają. Jeśli potrzebujesz innego sterownika, zmień poniższe polecenie i zamień numer wersji na wersję sterownika, której chcesz użyć.

sudo mhwd -i pci video-nvidia-440xx

Pozwól sterownikowi zainstalować się na komputerze z systemem Linux Manjaro. Po zakończeniu polecenia uruchom ponownie!

Odinstaluj

Chcesz odinstalować sterownik Nvidia z Manjaro przez terminal? Wpisz następujące polecenie.

sudo mhwd -r pci video-nvidia-440xx

newsblog.pl

newsblog.pl