Zaawansowane oprogramowanie do edycji wideo jest łatwe do znalezienia, jeśli edytujesz na komputerze. Możesz znaleźć darmowe aplikacje do edycji filmów lub możesz kupić te premium, które oferują bardziej intuicyjną edycję i zaawansowane funkcje. Filmy są często edytowane na komputerze, ale są nagrywane na telefonach lub aparatach.

Modele iPhone'a mają jedne z najlepszych kamer na rynku i nagrywane są na nich dużo filmów. Może nie być najlepszym urządzeniem do edycji wideo, biorąc pod uwagę rozmiar ekranu, ale podstawowa edycja, taka jak przycinanie i obracanie wideo na urządzeniu, jest nadal możliwa do zarządzania.

Przycinanie wideo na iPhonie

Możesz przycinać filmy na iPhonie za pomocą aplikacji innych firm, iMovie oraz aplikacji Stock Photos.

Sprawdź -   Jak naprawić linie na ekranie monitora w systemie Windows 10

1. Przytnij wideo na zdjęciach

Aplikacja Stock Photos w nowszych wersjach iOS ma funkcję edycji obejmującą filmy.

Otwórz aplikację Zdjęcia. Wybierz wideo, które chcesz edytować. Naciśnij przycisk Edytuj w prawym górnym rogu. Z kontrolek u dołu dotknij narzędzia do przycinania / obracania / dostosowywania. Przeciągnij rogi, aby przyciąć wideo. Stuknij Gotowe, a nowy film zapisze się nad pierwszym. Możesz cofnąć zmiany, o ile wideo znajduje się na iPhonie. Jeśli usuniesz film, nie będziesz mógł cofnąć zmian. Dobrym pomysłem jest skopiowanie filmu przed jego edycją.

2. Przytnij wideo w iMovies

iMovie jest bezpłatny we wszystkich obecnych modelach iPhone'ów. Jeśli nie widzisz go na telefonie, możesz go pobrać ze sklepu App Store.

Sprawdź -   Jak przekonwertować zdjęcie na żywo na wideo [iOS]

Otwórz iMovie i dotknij przycisku plus, aby utworzyć nowy projekt. Wybierz film. Wybierz wideo, które chcesz przyciąć z rolki aparatu i dotknij Utwórz film. Stuknij podgląd wideo i użyj szczypania, aby powiększyć, aby powiększyć część filmu, którą chcesz zachować. Część na zewnątrz zostanie wykadrowana. Stuknij Gotowe. Naciśnij przycisk Udostępnij i wybierz „Zapisz wideo” z menu kontekstowego. Wybierz rozdzielczość, w której chcesz zapisać wideo.

3. Przycinanie wideo – Adobe Premiere Rush

Jest to zewnętrzna aplikacja do edycji wideo firmy Adobe. Jest bezpłatny, ale darmowa wersja ma ograniczenia. Jeśli chcesz darmową aplikację, która nie jest iMovie, ale nadal jest darmowa, daj Klipy do wypróbowania. To kolejna aplikacja Apple.

otwarty Adobe Premiere Rush i stwórz nowy projekt. Wybierz nośnik z rolki aparatu, tj. Wideo, które chcesz przyciąć. Przesuń palcem wzdłuż paska kontrolnego na dole i dotknij narzędzia Przekształć. Użyj przycisków Kadruj góra, Kadruj dół, Kadruj w lewo i Kadruj w prawo, aby wybrać, ile chcesz przyciąć wideo.

Sprawdź -   Jak sprawdzić szybkość rozładowania baterii w systemie Windows 10

W przypadku wstępnie ustawionych rozmiarów plonów nie używaj narzędzia przycinania. Zamiast tego dotknij ikony orientacji na pasku sterowania (patrz zrzut ekranu) i użyj jednego z ustawień wstępnych, aby przyciąć wideo.

Naciśnij przycisk udostępniania, aby wyeksportować wideo.

Wniosek

Edycja filmów na iOS nie jest łatwa ze względu na rozmiar urządzenia, nie z powodu braku aplikacji. Jeśli masz ochotę, znajdziesz aplikacje, które mogą wykonywać edycję podstawową lub zaawansowaną. Naprawdę ich nie brakuje.

newsblog.pl

newsblog.pl