Mac

Jak ponownie zainstalować Zoom na macOS

Zoom ma aplikację na macOS, ale nie ma jej w Mac App Store. Aplikację Zoom na macOS możesz pobrać z oficjalnej strony Zoom. Po pobraniu musisz uruchomić plik PKG, który zainstaluje się jako pakiet na macOS.

Zainstaluj ponownie Zoom na macOS

Zoom od czasu do czasu napotyka problemy i często łatwym rozwiązaniem wielu problemów z aplikacją jest jej odinstalowanie i ponowne zainstalowanie. Zoom instaluje się jako pakiet, dlatego nie można go odinstalować z Launchpada. Deinstalacja to nieco inny proces.

Odinstaluj Zoom na macOS

Aby odinstalować Zoom, możesz zrobić jedną z dwóch rzeczy.

Odinstaluj Zoom z menu aplikacji:

Otwórz Zoom.
Na pasku menu przejdź do Zoom> Odinstaluj Zoom.
Potwierdź, że chcesz odinstalować Zoom.
Zoom zostanie odinstalowany.

Odinstaluj Zoom z folderu Aplikacje:

Otwórz Finder.
Przejdź do folderu aplikacji.
Kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację Zoom i wybierz Wyślij do kosza.
Potwierdź, że chcesz usunąć aplikację.

Uwaga: tej drugiej metody należy używać tylko wtedy, gdy nie możesz otworzyć aplikacji Zoom. Jeśli aplikacja się otwiera, zawsze używaj wbudowanej opcji, aby usunąć aplikację.

Zainstaluj ponownie Zoom na macOS

Teraz, gdy Zoom został odinstalowany, możesz zainstalować go ponownie.

Odwiedzić oficjalna strona pobierania Zoom w Twojej przeglądarce.
Zapisz plik PKG na pulpicie.
Otwórz plik PKG.
Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ponownie zainstalować Zoom.

Po ponownym zainstalowaniu Zoom musisz ponownie zalogować się do aplikacji. Wszelkie ustawienia, które miałeś wcześniej, np. ustawienia aparatu lub dźwięku, będą musiały zostać zresetowane. Ponowna instalacja oznacza w zasadzie, że wszystko z systemu zostało usunięte i utworzone zostały nowe pliki i katalogi.

Twoje zaplanowane spotkania nie znikną. Są one powiązane z Twoim kontem Zoom, a nie z konkretną aplikacją. Te informacje są synchronizowane online i za każdym razem, gdy zalogujesz się na swoje konto Zoom na dowolnym urządzeniu lub w dowolnej oficjalnej aplikacji Zoom, będą one obecne.

Wniosek

Ponowna instalacja aplikacji jest podobna do twardego restartu. Często jest to łatwe rozwiązanie wielu złożonych problemów. Aplikacja może zostać uszkodzona podczas instalacji, aktualizacji lub podczas normalnego użytkowania, jeśli coś nieoczekiwanego stanie się z systemem (nagłe zamknięcie). Dla użytkowników końcowych próba ustalenia, gdzie jest uszkodzenie plików, nie jest praktyczna. Zamiast tego całkowite usunięcie aplikacji i ponowne jej zainstalowanie jest prostsze. Z Zoomem różni się tylko nieznacznie, ponieważ aplikacja nie pochodzi z Mac App Store.

x