Jak zaktualizować plik Dropbox bez zrywania łącza

Udostępnij teraz w social media:

Drpobox to świetna usługa do synchronizacji plików, ale wyjątkowo dobrze obsługuje udostępnianie plików. Posiada również kilka wspaniałych funkcji współpracy, które pozwalają innym komentować Twoje pliki. Cały proces przebiega dość płynnie; prześlij plik, udostępnij łącze i poczekaj na opinię. Prawdziwy problem pojawia się, gdy prześlesz zły plik lub musisz go zaktualizować. Oczywiście nie chcesz zrywać linku ani tracić cennych opinii, które otrzymałeś. Zasadniczo musisz zaktualizować plik Dropbox bez zrywania łącza. Jest to nie tylko możliwe, ale także śmiesznie łatwe.

Aby zaktualizować plik Dropbox bez zrywania łącza, musisz zastąpić plik. Dropbox działa jak system plików w Twoim systemie operacyjnym. Nie pozwala na zapisanie pliku o tej samej nazwie i rozszerzeniu w tej samej lokalizacji. Jednak w przeciwieństwie do systemu operacyjnego nie wyświetli monitu, gdy przesyłasz plik o tej samej nazwie, co istniejący plik. Po prostu go zastąpi.

  Jak utworzyć identyfikator Apple ID dla dziecka i dodać go do swojej rodziny

Otwórz Dropbox w przeglądarce i przejdź do folderu zawierającego plik, który chcesz zastąpić. Przyjrzyj się dokładnie nazwie i rozszerzeniu pliku. Na przykład, powiedzmy, że plik na Twoim koncie Dropbox nazywa się My Super Important File.psd. Udostępniłeś już link do tego pliku wielu osobom. Kilka osób zostawiło komentarze do tego pliku.

Chcesz zastąpić ten plik zaktualizowaną wersją, ale nie chcesz udostępniać nowego łącza. Na pulpicie przejdź do folderu zawierającego nowy plik, który chcesz przesłać. Zmień jego nazwę, tak aby miał dokładnie taką samą nazwę, jak plik, który udostępniłeś na początku. Na przykład, jeśli nowy plik nazywa się Oops, I Messed Up.psd, zmień jego nazwę na My Super Important File.psd.

  Jak sprawdzić, ile pieniędzy zostało wysłanych na adres Bitcoin

Otwórz Dropbox i prześlij plik do tej samej lokalizacji, w której przesłałeś starszą. Po przesłaniu nowego pliku zastąpi on stary. Będziesz mieć tylko jeden plik o tej nazwie w folderze.

Łącze udostępniania dla starego pliku będzie teraz działać dla nowego pliku. Wszystkie komentarze pozostawione w pliku nadal tam będą. Jeśli dokonałeś znacznych zmian w pliku, komentarze mogą nie być już istotne, ponieważ dotyczyły starszej wersji. Jeśli zastąpiłeś plik nowym, powinieneś rozważyć poinformowanie wszystkich o tym lub usunięcie nieistotnych komentarzy.

Idealnie powinno działać z dowolnego urządzenia, niezależnie od tego, czy jest to smartfon, czy komputer stacjonarny. Radzimy zastąpić pliki z poziomu komputera, ponieważ łatwiej jest zmienić nazwy plików i nie będziesz podlegać ograniczeniom związanym z platformą mobilną.

  Jak spersonalizować swój telefon z Androidem za pomocą motywów i programów uruchamiających

Dropbox ma wiele wspaniałych funkcji udostępniania, a tam, gdzie ich brakuje, aplikacje innych firm to więcej niż nadrabianie. Na przykład Finesse to mała aplikacja, która pozwala zaplanować usunięcie pliku z Dropbox.

x