Jak zaplanować nocną zmianę w systemie macOS

Panuje zgoda co do tego, że zbyt długi czas przed ekranem jest dla Ciebie zły, ale trudno jest uciec od ekranów. Jeśli nie patrzysz na swój telefon, prawdopodobnie jesteś na pulpicie i nie każdy ma możliwość po prostu go wyłączyć i zrobić sobie przerwę. Jedną z ostatnich metod zmniejszania obciążenia związanego z ciągłym wpatrywanie się w ekran jest nadanie mu cieplejszego koloru. Ta metoda została po raz pierwszy wprowadzona przez aplikację o nazwie Flux, ale w systemie MacOS jest to teraz funkcja o nazwie Night Shift. Możesz zaplanować funkcję Night Shift na macOS, tak jak na iOS. Oto jak.

Zaplanuj nocną zmianę

Funkcja Night Shift została wprowadzona w macOS Sierra, więc musisz mieć uruchomioną przynajmniej tę wersję systemu operacyjnego.

Otwórz aplikację Preferencje systemowe i przejdź do preferencji wyświetlania. Zobaczysz kartę Night Shift. Wybierz to.

Domyślnie funkcja Night Shift jest wyłączona. Aby włączyć go zgodnie z harmonogramem, otwórz menu „Harmonogram”.

Istnieją dwa sposoby zaplanowania nocnej zmiany. Możesz zaplanować to tak, aby działało z godzinami wschodu i zachodu słońca w Twojej lokalizacji lub ustawić niestandardowy harmonogram.

Harmonogram wschodu / zachodu słońca włącza funkcję Night Shift w systemie macOS, gdy zachodzi słońce w Twojej okolicy, i wyłącza ją, gdy wschodzi. Oznacza to, że gdy tylko zapadnie wieczór, ekran zostanie zabarwiony na cieplejszy kolor. Kiedy nadejdzie poranek, ekran powróci do swojego naturalnego błękitu.

Niestandardowy harmonogram umożliwia ustawienie czasu rozpoczęcia i zakończenia nocnej zmiany według własnego uznania. To nie jest związane z zachodem / wschodem słońca. Możesz ustawić ją tak, aby była włączona na dowolny czas.

Po włączeniu funkcji Night Shift w systemie macOS za pomocą opcji niestandardowej lub opcji Sunset to Sunrise możesz zmienić temperaturę ekranu, gdy jest włączony. Użyj suwaka „Temperatura koloru”, aby ustawić cieplejszy lub chłodniejszy kolor.

Powinniśmy wspomnieć, że odcień ekranu nie ma wpływu na zrzuty ekranu. Jeśli często robisz zrzuty ekranu i martwisz się, że pomarańczowy odcień Night Shift będzie miał na nie wpływ, nie rób tego. Wszystkie zrzuty ekranu wyglądają tak, jakby nie było żadnego odcienia. Poprzedni zrzut ekranu został wykonany z włączoną funkcją Night Shift i nie ma w nim koloru pomarańczowego.

Jeśli używasz znacznie starszej wersji systemu macOS, która nie ma funkcji Night Shift, rozważ użycie popularnego Aplikacja Flux. Warto również rozważyć aktualizację do najnowszej wersji systemu macOS.

Jeśli korzystasz z systemu Windows 10, jest wbudowana podobna funkcja. Użytkownicy Linuksa mogą również zabarwić ekrany na cieplejszy kolor.