Jak wyświetlić czcionki użyte w pliku programu Photoshop

Udostępnij teraz w social media:

Photoshop nie jest przeznaczony do projektowania dokumentów drukowanych. Jeśli chcesz stworzyć coś, co zawiera dużo tekstu, Adobe ma do tego program InDesign, a przydatne funkcje, które ma InDesign, są nieobecne w Photoshopie z oczywistych powodów. Chociaż Adobe może preferować przenoszenie ciężkich projektów tekstowych do programu InDesign, naprawdę nie może nikogo do tego zmusić, a wiele osób po prostu współpracuje z Photohshop. Jeśli chcesz udostępnić komuś plik programu Photoshop lub masz własny i chcesz wyświetlić czcionki użyte w pliku programu Photoshop bez przechodzenia do każdego pola tekstowego, możesz użyć małej sztuczki z plikami PDF i Acrobat Reader.

Czcionki w pliku programu Photoshop

Ta metoda ma ograniczenia, które szczegółowo wyjaśniłem, więc koniecznie przejrzyj także sekcję Ograniczenia.

  Jak automatycznie dodawać zadania Microsoft Planner do kalendarza programu Outlook

Otwórz plik programu Photoshop, dla którego chcesz wyświetlić wszystkie czcionki. Po otwarciu pliku i prawidłowym załadowaniu wszystkich jego warstw przejdź do Plik> Zapisz jako i zapisz kopię pliku w formacie PDF. Aby to zrobić, otwórz listę rozwijaną Zapisz jako typ i wybierz PDF z listy obsługiwanych typów plików.

Zobaczysz kilka okien z różnymi opcjami, których nie musisz zmieniać. Zaakceptuj ustawienia bez zmian i wyeksportuj plik do formatu PDF.

Następnie pobierz Adobe Reader. Jest to bezpłatna aplikacja firmy Adobe do otwierania plików PDF. Jeśli zastanawiasz się, czy inne czytniki PDF będą działać w jego miejsce, trudno powiedzieć. Inne czytniki PDF mogą, ale nie muszą, wyświetlać informacje o czcionce pliku, ponieważ nie jest to bardzo istotne, jeśli chcesz tylko przeczytać dokument.

  Jak kontrolować marginesy w Dokumentach Google

Otwórz właśnie utworzony plik PDF w programie Adobe Reader i przejdź do Plik> Właściwości.

W oknie Właściwości wybierz kartę Czcionki, a otrzymasz listę wszystkich czcionek, które zostały użyte w pliku PDF.

Ograniczenia

Ta metoda zadziała tylko wtedy, gdy nadal masz zainstalowaną czcionkę w systemie po zapisaniu pliku PSD jako PDF. Jeśli nie masz już zainstalowanej czcionki w systemie, program Photoshop nie będzie mógł jej znaleźć, a następnie nie będzie mógł dodać jej nazwy do pliku PDF.

Jeśli otrzymałeś plik PSD i zawiera on kilka „brakujących” czcionek, nie będziesz mógł skorzystać z tej metody w celu uzyskania listy czcionek w pliku.

Listy czcionek nie można eksportować ani kopiować. Będziesz musiał ręcznie usunąć nazwy, a następnie je wyszukać. Zakładka Czcionki nie informuje, gdzie jest używana każda czcionka. Jeśli uda Ci się znaleźć wszystkie czcionki i zainstalować je w systemie, nie będziesz mieć żadnych problemów z pracą z plikiem.

  Jak uniknąć błędów zakończenia obsługi systemu Windows 7

x