Jak wyeksportować wszystkie warstwy w pliku programu Photoshop jako obrazy

Warstwy to podstawowa funkcja programu Photoshop. O ile faktycznie nie korzystałeś z aplikacji lub czegoś podobnego, nie doceniasz warstw za to, co robią. W bardziej zaawansowanej aplikacji, takiej jak Photoshop, pojedyncza warstwa może stanowić złożoną część ostatecznego obrazu. Oczywiście w jednym pliku programu Photoshop można mieć wiele warstw. Możesz połączyć je w jeden, powielić, połączyć, itp. Ostateczny obraz można zapisać jako PNG lub JPG. Możesz nie wiedzieć, że możesz także wyeksportować wszystkie warstwy w pliku programu Photoshop jako obrazy. Możesz to zrobić zbiorczo dla danego pliku.

Opcja eksportu umożliwia wyeksportowanie wszystkich warstw w pliku programu Photoshop, niezależnie od tego, czy są one ukryte czy widoczne. Daje również możliwość eksportowania tylko widocznych plików. Możesz wybrać format, do którego eksportujesz warstwy. Możesz wyeksportować każdą warstwę do osobnych plików PSD lub wyeksportować je jako pliki JPG, PDF, PNG, BMP i TIFF

Otwórz plik programu Photoshop, z którego chcesz wyeksportować warstwy. Przejdź do Plik> Eksportuj> Warstwy do pliku.

Otworzy się małe okno. Tutaj możesz wybrać format pliku, do którego mają być eksportowane warstwy. Co ważniejsze, możesz wybrać, gdzie je zapisać, co jest równie ważne. Nie chcesz nagle zrzucić ponad 50 warstw plików na pulpit.

Kliknij przycisk „Przeglądaj” i wybierz folder, do którego chcesz wyeksportować warstwy. Możesz dodać przedrostek do nazwy pliku. Domyślnie program Photoshop używa nazwy otwartego pliku. Możesz jednak zmienić to na coś innego, jeśli chcesz.

Jeśli chcesz wyeksportować tylko widoczne warstwy, zaznacz opcję „Tylko widoczne warstwy” pod polem prefiksu.

Otwórz listę rozwijaną Typ pliku i wybierz format, do którego chcesz wyeksportować wszystkie warstwy w pliku. W niektórych przypadkach, np. Po wybraniu JPEG, możesz wybrać jakość obrazu.

Proces eksportu może zająć trochę czasu. Jeśli Twój system jest stary lub nie ma dużo pamięci RAM, potrwa to dłużej. Photoshop otworzy każdą warstwę w nowym pliku, a następnie wyeksportuje go.

Przetestowaliśmy to na systemie działającym na dysku SSD z 8 GB pamięci RAM. Wspomniany plik Photoshopa zawierał 105 warstw. Wyeksportowanie ich wszystkich zajęło około 2-3 minut. Nie możesz wybiórczo wybierać warstw do wyeksportowania, ale możesz wyeksportować je wszystkie lub tylko te widoczne. Możesz ukryć warstwy, których nie chcesz eksportować, a następnie wyeksportować tylko te widoczne. To jedyny sposób na selektywne wybieranie warstw podczas ich eksportowania.