Jak znaleźć wymiary warstwy lub elementu w programie Photoshop

Photoshop umożliwia rysowanie kształtów. Możesz dowolnie rysować kształty lub wprowadzać ich dokładne wymiary. Kształty geometryczne prawie nigdy nie stanowią problemu, ale to samo nie dotyczy kształtów niegeometrycznych. Photoshop ma sporo narzędzi do rysowania, więc najprawdopodobniej będziesz mieć wiele różnych warstw i elementów w jednym pliku, które nie są geometryczne. Czasami może być konieczne ustalenie wymiaru wszystkiego w warstwie lub tylko wymiarów pojedynczego elementu. Dość łatwo jest się dowiedzieć, czy wiesz, gdzie szukać.

Szerokość i wysokość warstwy

Żeby było jasne, to nie jest rozmiar płótna. Warstwa może znajdować się w obrębie płótna, a jej elementy mogą również leżeć poza nim. Odnosi się to do szerokości i wysokości wszystkiego w danej warstwie.

Aby znaleźć szerokość i wysokość warstwy, wybierz ją w oknie Warstwy. Naciśnij Ctrl + T lub Command + T i spójrz na górny pasek. Zobaczysz dwa pola dla W (szerokość) i H (wysokość), które informują o wymiarach warstwy. Kliknij prawym przyciskiem myszy w tych polach, aby zmienić jednostki, np. Cale na piksele.

Szerokość i wysokość elementu

Element to wszystko wewnątrz warstwy, ale nie wszystko w warstwie. Na przykład możesz mieć kwadrat i prostokąt na tej samej warstwie. Jeśli chcesz znaleźć tylko wymiary prostokąta, poprzednia metoda nie działa.

Aby znaleźć wymiary elementu, musisz go najpierw wybrać. Nie należy wybierać żadnego innego elementu na warstwie. Wybór pojedynczego elementu może być nieco trudny. Zalecamy użycie narzędzia Różdżka, aby było to łatwiejsze.

Po wybraniu elementu przejdź do Windows> Informacje (lub po prostu naciśnij klawisz F8). Spowoduje to otwarcie okna Informacje, które zawiera między innymi szerokość i wysokość wybranego elementu. Spójrz na wpisy W i H w małym oknie poniżej.

Photoshop-element-wysokość

Niestety szerokość i wysokość elementów podaje się tylko w calach. Nie możesz ich zmienić na inną jednostkę, taką jak piksele, przynajmniej nie według naszej najlepszej wiedzy. Jeśli znasz sposób na zrobienie czapki, daj nam znać w komentarzach.

x