Udostępnij teraz w social media:

Na początku tego roku niesamowita aplikacja o nazwie Flux została opracowana dla systemów iOS, Android, Windows i macOS. Aplikacja zabarwiła ekran na cieplejszy kolor, dzięki czemu jasnoniebieski lub biały ekran nie budził Cię dłużej niż to konieczne. Jest również świetny, gdy musisz patrzeć na ekran przy słabym oświetleniu. Aplikacja była wyjątkowo popularna, do tego stopnia, że ​​dodana funkcja była częścią systemu iOS. Android nie do końca dogonił tę funkcję, mimo że wczesne wersje beta Androida N zawierały tryb ciemny, który nie dotarł do ostatecznej stabilnej wersji. Istnieje jednak zgrabna mała aplikacja o nazwie Night Mode Enabler, która została stworzona dla systemu Android 7.0, aby zapewnić funkcję zmiany nocnej. Dodaje nawet przełącznik do panelu powiadomień, dzięki czemu można go szybko włączać / wyłączać. Nie pozwala na dostosowanie koloru odcienia ani jego intensywności.

Sprawdź -   Jak dodać informacje alarmowe i uzyskać do nich dostęp z ekranu blokady w systemie Android 7.0

Zanim będzie można włączyć nocną zmianę w telefonie, należy wykonać następujące czynności;

Upewnij się, że używasz Androida 7.0. Ta aplikacja nie jest skompilowana dla starszych wersji Androida
Włącz systemowy tuner interfejsu użytkownika

Włącz systemowy tuner interfejsu użytkownika

Aby dodać przełącznik zmiany nocnej do panelu powiadomień i korzystać z aplikacji, musisz włączyć tuner UI systemu. Aby to włączyć, musisz najpierw włączyć opcje programisty.

Otwórz aplikację Ustawienia, przewiń w dół do opcji Informacje o telefonie i siedem razy dotknij numeru kompilacji. Następnie rozwiń panel powiadomień i dotknij przycisku koła zębatego i przytrzymaj go, aż urządzenie zacznie wibrować lub koło zębate zacznie się obracać. Na razie to wszystko, co musisz zrobić.

Sprawdź -   Znajdź poziom hałasu w swoim otoczeniu za pomocą telefonu Android

Włącz funkcję Night Shift

Zainstaluj moduł Night Mode Enabler i uruchom aplikację. Naciśnij przycisk „Włącz tryb nocny”, aby przełączyć się na ekran tunera interfejsu systemu. Włącz przełącznik, a ekran powinien automatycznie zabarwić się na pomarańczowy odcień. Jeśli włączenie przełącznika nie załatwia sprawy, zamiast tego dotknij „Włącz”, jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej.

Jeśli włączysz opcję „Włącz automatycznie”, zmiana nocna będzie włączana automatycznie o zachodzie słońca i wyłączana o wschodzie słońca.

włączyć nocną zmianę

Dodawanie przełącznika nocnego przesunięcia do panelu powiadomień

Rozwiń panel powiadomień i dotknij Edytuj w lewym górnym rogu. Panel pokaże dodatkową sekcję u dołu z większą liczbą kafelków, które możesz dodać. Poszukaj kafelka kroplomierza i przeciągnij go i upuść do sekcji powyżej. Wyjdź z trybu edycji, dotykając przycisku Wstecz. Przycisk kroplomierza pojawi się teraz w panelu powiadomień jako szybki przełącznik. Stuknij, aby włączyć lub wyłączyć tryb zmiany nocnej.

Sprawdź -   Użyj kontroli ekspozycji i punktu koloru, aby utworzyć unikalne filtry [Android]

kafelek trybu nocnegoprzełącznik trybu nocnego

Aplikacja działa całkiem nieźle, ale nie pozwala na dostosowanie koloru ekranu, który jest zabarwiony tak, jak oryginalna aplikacja Flux, która wymagała zrootowanego urządzenia lub w przypadku iPhone’a, urządzenia po jailbreaku. Nie pozwala również na wybór intensywności odcienia.

Zainstaluj moduł nocnej zmiany biegów ze sklepu Google Play