Jak wyłączyć automatyczne tworzenie klipów na Twitchu

Twitch streamerzy, którzy odtwarzają muzykę w tle trafienie z żądaniami usunięcia treści na podstawie ustawy DMCA za korzystanie z utworów chronionych prawem autorskim. Niektóre z tych klipów zostały opublikowane lata temu. Jeśli ręcznie wyłączysz tworzenie wszystkich klipów, możesz zabezpieczyć się przed potencjalnymi flagami w przyszłości.

Firma nie udostępniła jeszcze twórcom narzędzia do usuwania wszystkich oznaczonych klipów za pomocą jednego kliknięcia. Dlatego streamery z dużą biblioteką zapisanych klipów są narażone na wielokrotne oznaczanie, a nawet banowanie. Twitch doradził streamerom, którzy uważają, że mogą być zagrożeni, usunięcie wszystkich klipów ze swoich kanałów.

Jak usunąć stare klipy Twitch

Jeśli chcesz usunąć stare klipy ze swojego kanału Twitch, zaloguj się do swojego Konto Twitch, kliknij swoją nazwę użytkownika w prawym górnym rogu, a następnie wybierz „Panel twórcy” z menu rozwijanego.

Wybierz „Treść” z menu po lewej stronie (nad menu „Preferencje”), a następnie kliknij „Klipy”.

Kliknij

Spowoduje to wyświetlenie wszystkich klipów, które utworzyłeś na swoim kanale Twitch, a także wszystkich, które utworzyłeś ze swojego strumienia lub czyjegoś strumienia.

Po prawej stronie, w sekcji „Widok listy”, wybierz przycisk obok „Klipy z mojego kanału”. Spowoduje to odfiltrowanie wszystkich klipów, które nie zostały utworzone na Twoim kanale.

Wybierz przycisk opcji obok

Aby wybrać i usunąć wszystkie z nich, zaznacz pole wyboru obok „Informacje”, a następnie kliknij „Usuń wybrane”.

Zaznacz pole wyboru, a następnie kliknij

Wszystkie wybrane przez Ciebie klipy zostaną usunięte.

Jak wyłączyć tworzenie nowych klipów

Aby na dobre wyłączyć tworzenie nowych klipów, zaloguj się do swojego Konto Twitch i przejdź do pulpitu twórcy (wspomnianego powyżej). Wybierz „Kanał” z menu rozwijanego „Preferencje”.

Wybierz

Na karcie „Preferencje” znajdziesz swój klucz transmisji. Tutaj możesz edytować uprawnienia i wprowadzać zmiany w swoim zdjęciu profilowym lub banerze, a także inne opcje edycji.

W sekcji „Klucz transmisji i preferencje” zobaczysz opcję „Włącz klipy” ze swojego strumienia. Będzie wyszarzona, jeśli klipy są już wyłączone. Jeśli nie, po prostu wyłącz suwak. Uniemożliwi to Tobie lub innym osobom tworzenie nowych klipów z Twoich strumieni lub poprzednich transmisji.

Pamiętaj, że nie usunie to żadnych starych klipów, które zapisałeś na swoim kanale Twitch; zapobiega tylko tworzeniu nowych klipów.

Przełącz opcję

Możesz także uniemożliwić Twitchowi przechowywanie poprzednich transmisji, wyłączając opcję „Przechowuj poprzednie transmisje”.

Gdy wyłączysz klipy na Twitchu, uniemożliwi to widzom tworzenie klipów z twoich treści. Chociaż eliminuje to możliwość zaangażowania się w Twój kanał, może chronić Cię przed potencjalnymi ostrzeżeniami o naruszeniu praw autorskich.

Jeśli martwisz się zmianami wprowadzonymi przez Twitcha w zakresie egzekwowania praw autorskich i regularnie odtwarzasz muzykę w swoich transmisjach, jest to środek ostrożności, który powinieneś podjąć.

x