Jak zarchiwizować lub przywrócić z archiwum posty na Instagramie

Archiwizowanie lub cofanie archiwizacji postów na Instagramie to sprawa osobista, ponieważ w niektórych przypadkach jest bardzo przydatna. Wszyscy użytkownicy Instagrama mają opcję archiwizacji dostępną na swoim koncie w aplikacji Instagram. Ale sekcja archiwum jest dostępna tylko w aplikacji mobilnej, a nie w Internecie na Instagramie. Sekcja archiwum może służyć do ukrywania postów, relacji lub filmów, których nie chcesz trwale usuwać z Instagrama, ale nie chcesz pokazywać wszystkim. Użytkownicy nie muszą włączać tej opcji, ponieważ jest ona domyślnie włączona w aplikacji Instagram. Do archiwum można przenieść dowolne Twoje posty, historie i filmy, a gdy je przeniesiesz, zostaną one usunięte z Twojego profilu. W ten sposób nikt nie będzie mógł ich ponownie oglądać, nawet odwiedzając Twój profil. Tylko Ty możesz kontrolować swoje zarchiwizowane posty; jeśli chcesz, możesz również łatwo je rozpakować. Jeśli jesteś kimś, kto szuka niewielkiej pomocy, aby dowiedzieć się, jak archiwizować lub przywracać z archiwum posty na Instagramie, ten artykuł Ci w tym pomoże. Poprowadzi Cię krok po kroku, jak cofnąć archiwizację posta i jak zarchiwizować posty na Instagramie.

Jak zarchiwizować lub przywrócić z archiwum posty na Instagramie

Czytaj dalej, aby znaleźć szczegółowe instrukcje dotyczące archiwizowania lub przywracania z archiwum postów na Instagramie wraz z przydatnymi ilustracjami dla lepszego zrozumienia.

Jak archiwizować posty na Instagramie?

Aby dowiedzieć się, jak archiwizować posty na Instagramie, wykonaj poniższe czynności:

Uwaga: Upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto na Instagramie w aplikacji.

1. Uruchom aplikację Instagram na swoim Android oraz iOS urządzenia.

2. Stuknij w zakładkę Profil w prawym dolnym rogu ekranu.

3. Stuknij żądany post, który chcesz zarchiwizować.

4. Stuknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu posta.

5. Stuknij opcję Archiwum z menu podręcznego, aby dodać post do archiwum.

Oto jak archiwizować posty na Instagramie.

Jak cofnąć archiwizację postów na Instagramie?

Aby dowiedzieć się, jak cofnąć archiwizację posta na Instagramie, wykonaj następujące kroki:

1. Otwórz aplikację Instagram na swoim urządzeniu.

2. Stuknij w zakładkę Profil > ikonę hamburgera.

3. W wyskakującym menu ustawień dotknij opcji Archiwum.

4. Stuknij żądany post, który chcesz ponownie opublikować w swoim profilu.

5. Stuknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu posta.

6. Następnie dotknij opcji Pokaż w profilu z wyskakującego okienka.

7. W wyskakującym okienku potwierdzenia stuknij opcję Pokaż w profilu, aby cofnąć archiwizację posta.

Oto jak cofnąć archiwizację posta na Instagramie.

Jak cofnąć archiwizację wszystkich moich postów na Instagramie?

Możesz cofnąć archiwizację wszystkich swoich postów na Instagramie, wykonując następujące czynności:

1. Otwórz aplikację Instagram na swoim urządzeniu.

2. Stuknij w zakładkę Profil > ikonę hamburgera.

3. Następnie dotknij opcji Archiwum z menu podręcznego, które pojawiło się na ekranie.

4. Stuknij żądany zarchiwizowany post.

5. Następnie stuknij ikonę z trzema kropkami > Pokaż w profilu > Pokaż w profilu, aby przenieść swój post z archiwum do swojego profilu.

Wykonaj kroki 4 i 5 dla wszystkich żądanych postów, aby je cofnąć z archiwum.

Jak ponownie opublikować zarchiwizowane posty na swoim profilu na Instagramie?

Aby ponownie opublikować zarchiwizowane posty na swoim profilu na Instagramie, musisz wykonać czynności wymienione powyżej.

Czy możesz archiwizować lub przywracać z archiwum posty w sieci Instagram (przeglądarka mobilna lub komputer)?

Nie, nie możesz archiwizować ani przywracać z archiwum postów na Instagramie w sieci. Aby zarchiwizować lub cofnąć archiwizację swoich postów na Instagramie, musisz użyć aplikacji Instagram dostępnej na urządzenia z systemem Android i iOS. Korzystając z aplikacji Instagram na swoim urządzeniu, możesz dodawać swoje posty do sekcji archiwum oraz usuwać z archiwum posty z sekcji archiwum i wyświetlać je w swoim profilu. A także, jeśli chcesz, możesz usunąć te posty z sekcji archiwum. Możesz sprawdzić powyższe nagłówki, aby poznać pełne kroki archiwizacji lub przywracania z archiwum postów w aplikacji Instagram.

Czy możesz zarchiwizować wszystkie posty na Instagramie na raz?

Nie, nie możesz zarchiwizować wszystkich postów na Instagramie naraz. Aby zarchiwizować posty na Instagramie, musisz indywidualnie przejść do każdego posta i zarchiwizować go. Na Instagramie nie ma opcji wyboru wielu postów i przeniesienia ich do sekcji archiwum. Posty po zarchiwizowaniu są usuwane z Twojego profilu i nikt nie może ich przeglądać w Twoim profilu ani w swoim kanale. Zarchiwizowane posty można przeglądać tylko po przejściu do sekcji Archiwum przez Ciebie, nikt inny. Instrukcje, jak znaleźć archiwa na Instagramie, znajdziesz w poniższych nagłówkach.

Jeśli zarchiwizujesz post na Instagramie, czy pojawi się on w kanale?

Nie. Jeśli zarchiwizujesz post na Instagramie, nie pojawi się on w Aktualnościach. Gdy zarchiwizujesz post na Instagramie, post z Twojego kanału i profilu zostanie przeniesiony do sekcji archiwum i nie będzie już widoczny dla innych ani w Twoim profilu, ani w ich kanale. Możesz archiwizować tylko własne posty, a zarchiwizowane posty możesz przeglądać tylko Ty i nikt inny. Zarchiwizowane posty są przenoszone do sekcji zarchiwizowanej i tylko Ty możesz cofnąć archiwizację. Możesz sprawdzić nagłówki powyżej i poniżej, aby dowiedzieć się, jak zarchiwizować lub cofnąć archiwizację postów na Instagramie.

Jak przeglądać swoje archiwa na Instagramie?

Aby dowiedzieć się, jak przeglądać swoje archiwa na Instagramie, wykonaj następujące czynności:

1. Otwórz aplikację Instagram i stuknij kartę Profil na dolnym pasku.

2. Stuknij w hamburgera ikona > Archiwum opcja.

3. Tutaj zobaczysz wszystkie swoje zarchiwizowane historie, posty, oraz zyje.

W ten sposób możesz szukać swoich archiwów na Instagramie.

Czy po cofnięciu archiwizacji posta na Instagramie jest on ponownie publikowany?

Gdy cofniesz archiwizację posta na Instagramie, zostanie on przeniesiony do Twojego profilu i będzie widoczny dla wszystkich lub możesz powiedzieć, że zostanie opublikowany ponownie. Posty zarchiwizowane to posty, których użytkownik nie chce pokazywać swoim obserwatorom ani innym użytkownikom na Instagramie, ale nie chce ich usunąć z Instagrama. Twoje zarchiwizowane posty będą widoczne tylko dla Ciebie w sekcji archiwum. Możesz cofnąć archiwizację posta z sekcji archiwum, który zostanie następnie przeniesiony z sekcji archiwum do Twojego profilu i będzie dostępny do przeglądania przez obserwujących lub wszystkich na Instagramie.

***

Mamy więc nadzieję, że zrozumiałeś, jak archiwizować lub cofać archiwizację postów na Instagramie, ze szczegółowymi krokami, aby ci pomóc. Możesz przekazać nam wszelkie pytania lub sugestie dotyczące dowolnego innego tematu, o którym chcesz, abyśmy napisali artykuł. Upuść je w sekcji komentarzy poniżej, abyśmy wiedzieli.