Jak zmienić agenta użytkownika na komputer Mac lub Windows

Agent użytkownika to informacje, które Twoja przeglądarka zbiera z Twojego systemu i przesyła do witryn internetowych. Te informacje obejmują używany system operacyjny i używaną przeglądarkę. Nie są to dane osobowe, więc udostępnianie ich w witrynie internetowej jest nieszkodliwe. W rzeczywistości te informacje mogą zapewnić lepsze wrażenia podczas przeglądania. Na przykład, jeśli witryna wie, że używasz Chrome, załaduje wersję zoptymalizowaną pod kątem Chrome. Przeglądarki automatycznie wykrywają i budują Twojego klienta użytkownika, ale możesz go sfałszować. Jeśli chcesz, możesz zmienić agenta użytkownika swojej przeglądarki na Mac lub Windows.

Przeglądarki umożliwiają zmianę klienta użytkownika z jego konsoli. Jeśli nie znasz konsoli programisty, możesz zamiast tego wybrać rozszerzenie lub dodatek, aby zmienić agenta użytkownika na system Mac lub Windows. W obu przypadkach zasadniczo potrzebujesz ciągu identyfikatora i możesz wybrać, czy chcesz go zmienić w konsoli programisty, czy użyć dodatku. Jeśli chcesz użyć dodatku lub rozszerzenia, zalecamy użycie rozszerzenia Dodatkowy przełącznik agenta użytkownika dla przeglądarek Firefox i Przełącznik User-Agent dla Chrome. To rozszerzenie Chrome jest dostarczane z własnym szybkim przełącznikiem agentów użytkownika, który obejmuje opcję Mac. Jeśli nie używasz poniższego ciągu agenta użytkownika, możesz wybrać opcję domyślną, którą zapewnia rozszerzenie.

Agent użytkownika Mac

Ciąg agenta użytkownika, który zmieni Twój system operacyjny na macOS podczas odwiedzania witryny internetowej, jest następujący. Różni się od przeglądarki, którą witryna ma myśleć, że używasz w systemie macOS.

Z Safari

Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10_7_4) AppleWebKit/534.57.2 (KHTML, like Gecko) Version/5.1.7 Safari/534.57.2

Z przeglądarki Firefox

Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10.7; rv:12.0) Gecko/20100101 Firefox/12.0

Z Chrome

Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10_7_4) AppleWebKit/536.11 (KHTML, like Gecko) Chrome/20.0.1132.27 Safari/536.11

Dzięki temu strony internetowe poinformują, że używasz macOS 10.7. Jeśli chcesz, możesz to zmienić na dowolną inną wersję, np. 10.11.6. Na tym polega korzyść z używania ciągu znaków zamiast domyślnych opcji w rozszerzeniu. Możesz go dostosować do swoich potrzeb.

Agent użytkownika Windows

Agent użytkownika dla systemu Windows jest następujący.

Z Safari

Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; sv-SE) AppleWebKit/533.19.4 (KHTML, like Gecko) Version/5.0.3 Safari/533.19.4

Z przeglądarki Firefox

Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; sv-SE) Gecko/20100101 Firefox/12.0

Z Chrome

Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; sv-SE) AppleWebKit/536.11 (KHTML, like Gecko) Chrome/20.0.1132.27 Safari/536.11

To oszuka strony internetowe, jednak nie możesz oczekiwać, że wyjdzie poza to. Nie pozwoli na przykład na dostęp do usług pulpitu macOS, takich jak iMessages. Te ciągi są ograniczone do pracy w przeglądarkach i informowania ich, że używasz innego sprzętu. Nie są one serwerem proxy, VPN ani narzędziem do odblokowywania aplikacji dla konkretnych produktów.

Możesz zmienić klienta użytkownika na takie rzeczy, jak udostępnianie zdjęć na Instagramie z pulpitu lub pobieranie systemu Windows 10 ISO bez narzędzia do tworzenia multimediów