Jak zmienić awatar Microsoft Teams

Udostępnij teraz w social media:

Microsoft Teams umożliwia dołączenie użytkowników do kilku różnych zespołów. Firma może zdecydować się na utworzenie kilku zespołów dla swoich pracowników. Może dodawać lub usuwać członków zespołu w dowolnym momencie, a także przenosić członków zespołu między nimi.

Awatar Microsoft Teams

Zespół w Microsoft Teams wyróżnia się nazwą, ale zespoły mogą mieć tę samą nazwę, zwłaszcza jeśli zostały utworzone w różnych domenach. Użytkownik może być członkiem dowolnej liczby zespołów w dowolnej domenie, a sama nazwa może nie wystarczyć, aby ich wszystkich odróżnić.

Zmień awatar Microsoft Teams

Możesz ustawić zespół Microsoft Teams tak, aby miał własny wyświetlany obraz. Różni się to od obrazu wyświetlanego ustawionego dla poszczególnych członków. Jedyny haczyk polega na tym, że tylko administratorzy lub właściciele zespołów mogą zmieniać awatar zespołu Microsoft Teams.

  Wszystkie najlepsze skróty klawiaturowe w Arkuszach Google

Otwórz Microsoft Teams.
Zaloguj się na konto administratora lub właściciela.
Przejdź do karty Zespoły.
Kliknij przycisk więcej opcji obok zespołu.
Wybierz Zarządzaj zespołem z menu kontekstowego.
Przejdź do zakładki Ustawienia (jeśli ta zakładka nie jest widoczna, oznacza to, że nie jesteś zalogowany na właściwe konto).

Rozwiń zdjęcie zespołu.
Kliknij Zmień zdjęcie, a następnie kliknij Prześlij zdjęcie.
Wybierz nowy obraz ze swojego systemu.
Kliknij Zapisz.

Nowy awatar zostanie zaktualizowany dla wszystkich członków zespołu na odpowiednich klientach. Zmiana zostanie odzwierciedlona w aplikacji komputerowej, internetowej i mobilnej.

Awatar Microsoft Teams a zdjęcie profilowe

Awatar Microsoft Teams różni się od zdjęcia profilowego użytkownika. Zdjęcie profilowe jest ustawiane niezależnie przez każdego użytkownika dla siebie. Administrator lub właściciel zespołu nie może wpływać na to, co użytkownik ustawia jako swoje zdjęcie profilowe (chociaż powinno to być odpowiednie w miejscu pracy) i do ustawienia tego nie są potrzebne żadne uprawnienia administratora.

  Jak zrobić skróty Chrome „Otwórz jako okno” (teraz, gdy Google je zabił)

Wniosek

Awatar zespołu Microsoft Teams jest zwykle ustawiony na inicjały w nazwie zespołu, podobnie jak w przypadku użytkowników, którzy nie ustawili własnych zdjęć profilowych. W przypadku mniejszych zespołów i użytkowników, którzy są tylko częścią niewielkiej liczby zespołów, te domyślne awatary działają dobrze. Jeśli masz duży zespół i należysz do kilku, obrazy mogą być lepsze w nawigacji. W wielu przypadkach wskazówka wizualna jest lepsza niż tekst. Jeśli zarządzasz wieloma zespołami w tej samej organizacji, dobrym pomysłem jest, aby awatar każdego z nich różnił się od drugiego, np. Użyj innych kolorów (czerwony i niebieski) zamiast podobnych kolorów (odcieni niebieskiego).

x