Chociaż Instagram oferuje dziewięć różnych czcionek do wykorzystania w swoich relacjach, twój profil oraz standardowe podpisy i komentarze pozostają z jednym, dość monotonnym krojem bezszeryfowym. Poniżej przedstawiamy sposoby na urozmaicenie tej sytuacji.
Zasady działania niestandardowych czcionek na Instagramie
W przypadku małych tekstów, takich jak komentarze i podpisy, Instagram korzysta z czcionki Proxima Nova. Niestety, nie ma możliwości jej zmiany, ale istnieją sposoby, aby to obejść.
Instagram obsługuje również wiele skryptów Unicode, co pozwala na wykorzystanie różnych alfabetów, znaków interpunkcyjnych oraz emoji. Wśród obsługiwanych znaków znajdują się m.in. symbole matematyczne (÷), greckie litery (Ω) i hebrajskie znaki (א), a także różne style liter, takie jak: 𝓬𝓱𝓪𝓻𝓪𝓬𝓽𝓮𝓻𝓼, 𝒻𝑜𝓃𝓉𝓈 𝒶𝓃𝒹 𝒷𝓊𝓈𝓎 𝓈𝓎𝓶𝓫𝑜𝓁𝓈. Można także łączyć różne glify, co umożliwia tworzenie nietypowych efektów, jak odwrócone litery (ʇuoɟ uʍop ǝpısdn uɐ) oraz inne kreatywne znaki.
(Warto dodać, że newsblog.pl także obsługuje Unicode!)
Teraz, gdy rozumiesz zasady, przyjrzyjmy się, jak łatwo można korzystać z tych niestandardowych czcionek na Instagramie.
Jak dodać niestandardowe czcionki do opisów i biografii
Choć niektóre znaki Unicode można wprowadzić za pomocą standardowej klawiatury, dla bardziej skomplikowanych efektów lepiej jest skorzystać z odpowiednich aplikacji do kopiowania i wklejania tekstu.
Na swoim smartfonie wejdź na stronę CoolFont.org i wpisz swój podpis lub komentarz. Otrzymasz około 100 różnych stylów tekstu, od atrakcyjnych po ledwo czytelne. Jeśli chcesz dodać dekoracje, takie jak serca czy gwiazdki, dotknij przycisku „Udekoruj”.
Kiedy uzyskasz satysfakcjonujący efekt, zaznacz tekst i skopiuj go. Następnie możesz wkleić go w dowolnym miejscu na Instagramie.
Ta metoda działa również w przypadku relacji na Instagramie, chociaż efekt może nie być tak atrakcyjny jak przy użyciu domyślnych czcionek.
Możesz zastosować tę samą technikę, aby dodać zabawne czcionki także w innych serwisach społecznościowych wspierających Unicode, jak Twitter czy Facebook. Pamiętaj jednak, aby tekst był dalej czytelny dla odbiorców.
newsblog.pl
Maciej – redaktor, pasjonat technologii i samozwańczy pogromca błędów w systemie Windows. Zna Linuxa lepiej niż własną lodówkę, a kawa to jego główne źródło zasilania. Pisze, testuje, naprawia – i czasem nawet wyłącza i włącza ponownie. W wolnych chwilach udaje, że odpoczywa, ale i tak kończy z laptopem na kolanach.